ua en ru

ЄС не обговорює питання застосування санкцій до українських чиновників

Автор: RBC.UA
Європейський Союз (ЄС) поки не обговорює питання застосування санкцій до українських високопосадовців. Про це на сьогоднішніх відкритих дебатах, присвячених перспективам стосунків України з ЕС, заявив голова представництва ЄС в Україні Жозе Мануель Пінту Тейшейра, передає кореспондент РБК-Україна.

Європейський Союз (ЄС) поки не обговорює питання застосування санкцій до українських високопосадовців. Про це на сьогоднішніх відкритих дебатах, присвячених перспективам стосунків України з ЕС, заявив голова представництва ЄС в Україні Жозе Мануель Пінту Тейшейра, передає кореспондент РБК-Україна.

"Ви знаєте, в ЕС, якщо вибраний певний курс, не завжди ми реагуємо швидко на якість події. Європейський Союз ще рік тому, два роки тому був відданий, дуже підтримував асоціацію з Україною. ЄС включає 27 держав і рішення щодо зовнішніх стосунків означає, що вони всі мають однаковий голос. Останній рік-півтора увага до України з боку ЄС падала через ті події, які протирічать повазі європейських цінностей ... і суті нашого процесу, суті асоціації. Ми знаємо, що в багатьох секторах громадянського суспільства ви висловили цю думку, і голос піднімається все більше, просять ще застосування санкцій зі сторони ЄС до певних українських осіб. Все, що я можу сказати, як представник Євросоюзу, - такі рішення мають прийматися 27 державами одностайно, і на цей момент ці рішення зараз ще не обговорюються в ЄС", - зазначив Тейшейра.

На його думку, важко передбачити, що може статися в майбутньому, але в Європі сподіваються, що ситуація буде розвиватися позитивно. "Ми сподіваємося, що та робота, яку ми почали 6 років тому, яка пролягає в угоді про асоціацію між ЄС та Україною, ... що в цьому напрямку будуть гарні зрушення", - додав Тейшейра.

В свою чергу,посол Німеччини в Україні Ганс-юрген-Гаймзет наголосив, що, за рівнем "знищення демократії" Україні далеко до Ірану і Білорусі, де дійсно жорстко порушуються права людини.

"Україна не дійшла до такого, все ж, тут є ще демократія, тут є багато свобод - люди можуть голосувати, мають право на висловлювання, можуть виходити на демонстрації, хоча я бачу деяку небезпеку щодо свободи зборів", - зазначив посол.

Нагадаємо, раніше партія "Батьківщина" направила до США і Євросоюзу перелік чиновників, до яких, на думку опозиції, потрібно застосувати санкції. У списку 54 людини, в основному причетних до арешту і засудження екс-прем'єра Юлії Тимошенко.

Водночас, за його словами, після ухвалення українським парламентом змін до Конституції України її зміст має відображати повагу до цінностей Європейського Союзу (ЄС). "Це залежить від українських депутатів, які знаходяться у Верховній Раді - приймати таке рішення. Але зміст цієї Конституції, звичайно, якщо Україна хоче слідувати процесу європейської інтеграції, ... зміст такої конституції... має поважати цінності Європейського Союзу. Це питання процесу інтеграції, а не питання прийняття рішень представниками українського народу", - пояснив дипломат.

Він вважає, що "Україна не повинна слідувати європейському процесу, Україна сама для себе вирішує, чи вона буде йти цим процесом (шляхом) європейської інтеграції". Коментуючи факт виникнення бійок в українському парламенті Тейшейра підкреслив: "Звичайно, такі сцени дуже погано відбиваються на вашій країні. Будь-ласка, виберіть таких політиків, які будуть добре поводитися".

В той же час, він зауважив, що в деяких інших парламентах інколи мають місце аналогічні події.

Нагадаємо, 17 травня Президент України Віктор Янукович утворив Конституційну асамблею - спеціальний допоміжний орган при Президентові України для підготовки змін до Конституції України.

Раніше повідомлялось, що Європейський союз припинив значну частину фінансової підтримки України. До цього європейські політики вирішили бойкотувати саміт держав Центральної Європи, який повинен відбутися 11-12 травня 2012 р. в Ялті. Від участі в Ялтинському саміті відмовилися Президенти Болгарії, Естонії, Австрії, Чехії, Німеччини, Італії, Чорногорії, Словенії та інших країн. У зв'язку з цим, Українаперенесла Ялтинський саміт на більш пізній термін.

Також Євросоюз призупинив ратифікацію угоди про асоціацію ЄС з Україною. Ініціаторами цього кроку виступили Німеччина, Великобританія і Чехія. Ці країни вимагають звільнення лідерів опозиції.