Україна на сьогоднішній день експортувала 2 млн т пшениці. Про це заявив генеральний директор "Українського клубу аграрного бізнесу" (УКАБ) Володимир Лапа. За словами експерта, з країни може бути вивезено ще 2 млн т пшениці.
Україна на сьогоднішній день експортувала 2 млн т пшениці. Про це заявив генеральний директор "Українського клубу аграрного бізнесу" (УКАБ) Володимир Лапа, передає кореспондент РБК-Україна.
Читайте також: Експорт сільгосппродукції з початку 2012 р. виріс на 35%, до 9 млрд дол., - Янукович
"В цілому потенціал експорту озвучений. На даний момент це 4 млн т пшениці. На даний момент вивезено вже 2 млн т. Відповідно, ще 2 млн т ще можна вивозити", - сказав Лапа.
За його словами, нинішня ситуація з експорту відрізняється від минулорічної тим, що трейдери співпрацюють із профільним міністерством: "Істотна відмінність від попередніх років з експорту зерна полягає в тому, що зараз створено формат взаємодії трейдерів із профільним міністерством та узгоджується позиція щодо експорту. Є відповідна робоча група, ведуться дискусії між представниками Мінагрополітики, Міністерства економіки та торговими компаніями про те, які обсяги варто експортувати з точки зору внутрішнього балансу, тому що якщо ми будемо більше експортувати, то потім нам доведеться імпортувати за набагато вищою ціною", - зазначив гендиректор УКАБ.
Однак, за словами експерта, трейдери повинні бути обережні, щоб не спровокувати владу до введення додаткових експортних обмежень. "Ті сигнали, що зараз йдуть з органів державної влади, свідчать про те, що торговельні компанії повинні бути обережні у своїх претензіях, щоб не провокувати прискорення експорту і не провокувати владу запровадити експортні обмеження", - додав Лапа.
Читайте також: Експорт зернових потрапив під адміністративне блокування в Україні, - УЗА
Нагадаємо, згідно з даними Мінагрополітики, в Україні станом на 12 вересня намолочено 26,8 млн т зернових культур.
Як повідомлялося, в Україні не виключено введення мораторію на експорт пшениці після подолання планки в обсязі 4 млн т.
Зазначимо також, що в Україні останні 10 років урожайність кукурудзи щорічно зростає на 230 кг/га. "Якщо подивитися на зростання врожайності за останні 10 років, то, наприклад, по кукурудзі Україна має перше місце у світі серед основних країн-експортерів. Кожен рік за останні 10 років в Україні збільшується врожайність кукурудзи на 230 кг/га. У жодній іншій країні світу цього не відбувається. Якщо ця тенденція збережеться в наступні 10 років, то врожайність кукурудзи зросте мінімум ще на 2,5 т/га, а це означає, що Україна може посісти друге місце у світі з експорту кукурудзи", - сказав президент асоціації "Український клуб аграрного бізнесу" (УКАБ) Алекс Лісітсса.
Крім того, за його словами, щорічно збільшується також врожайність пшениці на 68 кг/га, соняшнику - 55 кг/га, сої - 68 кг/га. За збільшенням урожайності сої Україна посідає також перше місце у світі.
Як повідомлялося, Україна у 2012 р. зможе експортувати більше 13 млн т кукурудзи.
Читайте також: ВР дозволила залучити китайський кредит на 24,3 млрд грн для аграрного сектора
Раніше Президент Віктор Янукович заявив, що Україна з початку 2012 р. експортувала сільськогосподарської продукції на суму 9 млрд дол., що на 35% більше, ніж за аналогічний період 2011 р. "Цього року виробництво зернових і зернобобових очікується на рівні 46 млн т", - зазначив глава держави.
Серед проблем сільського господарства Янукович назвав занадто повільний рух реформ, недотримання норм ведення землеробства і безвідповідальне ставлення до землі, а також імпортозалежність України по деяких видах продовольства.
Президент нагадав, що саме в секторі АПК формується значна частка національного ВВП. За його словами, вітчизняний аграрний сектор демонструє високі темпи зростання - обсяги виробництва сільгосппродукції у цьому році збільшилися у 15 регіонах.
Нагадаємо, за прогнозом міністра аграрної політики та продовольства Миколи Присяжнюка, експорт сільгосппродукції з України у 2012 р. виросте на 20%. Як зазначив раніше міністр, Україна планує збільшити валове виробництво сільгосппродукції до 2020 р. в 1,6 рази.
Як раніше заявив прем'єр-міністр Микола Азаров, зростання попиту на сільгосппродукцію України на 1% здатне забезпечити зростання ВВП на 2,1%.