Експорт сирої нафти з США в лютому виріс в два рази і досяг максимуму за 13 років. Різке зростання видобутку нафти в країні було зафіксоване ще в минулому році і продовжується до цих пір, передає телеканал "Росія 24".
Експорт сирої нафти з США в лютому виріс в два рази і досяг максимуму за 13 років. Різке зростання видобутку нафти в країні було зафіксоване ще в минулому році і продовжується до цих пір, передає телеканал "Росія 24".
Незважаючи на історичні обмеження на експорт "чорного золота", бум видобутку сланцевої нафти перевернув енергетичний ринок США і створив нові напрями для торгівлі.
Читайте також: Ціни на нафту до 2020 р. можуть вирости до 270 дол./бар
Основними покупцями американської нафти є нафтопереробні заводи Канади, які збільшують поставки по всім можливим каналам: це і трубопровід, і залізниця, і танкери.
У канадців є свої інтереси: вони можуть змішувати легшу сланцеву нафту зі своєю тяжкою, що спрощує переробку і транспортування, або ж можуть використовувати її як заміну більш дорогій нафті з Африки і з Близького Сходу.
Втім, Канада залишається великим чистим експортером нафти в Сполучені Штати, посилаючи туди близько 2,7 млн барелів у день.
Видно, що, незважаючи на істотне зростання, видобуток нафти в США поки не здатен задовольнити потреби країни в сировині. Сполучені Штати залишаються залежними і імпортують близько 8 млн барелів сирої нафти щодня.
Читайте також: Ціни на нафту в І кварталі - WTI зростає, Brent падає
Ціни на нафту останні 10 років переважно зростали. Витрати нафтових компаній на підтримання поточних рівнів видобутку і розробку нових родовищ помітною виросли через виснаження легкодоступних ресурсів. Паралельно з цим процесом спостерігається серйозне збільшення вартості розробки нових родовищ. За оцінками Міжнародного енергетичного агентства (МЕА), витрати на розробку нових родовищ з 2000 по 2010 рр. зросли в двоє.
На цьому тлі відзначається збільшення в обсягах так званих "нетрадиційних" родовищ. Серед прикладів - сланцева нафта в США, нафтові піски в Канаді, а також глибоководні родовища в Бразилії. На частку родовищ нафти нового типу сьогодні припадає майже 5% від загальносвітового обсягу видобутку нафти.
Деякі експерти пророкують, що нафтовий і газовий бум в США протягом найближчих 10 років дозволить США стати чистим експортером нафти і здобути енергетичну незалежність. Втім, існує і багато критиків, які вважають, що такий варіант не є реалістичним.
Читайте також: Природний газ в США подорожчав до максимуму з липня 2011 р
Раніше статистика зафіксувала різке зростання цін на природний газ в США, незважаючи на сланцевий бум у країні. У той час як нафта на біржах дешевшає через побоювання ослаблення попиту на енергоносії, природний газ дорожчає. З початку 2013 р. ціна західно-техаської нафти WTI впала більш ніж на 5%. Тим часом ціна природного газу зросла з початку року на 27,4%. При цьому комерційні запаси сирої нафти в США до кінця опалювального сезону досягли рекордного рівня майже за 23 роки.