У США експорт бензину, дизельного палива і інших нафтопродуктів в 2011 р. може вперше за 62 роки перевищити імпорт аналогічних продуктів. Про це повідомляє The Wall Street Journal з посиланням на дані Управління інформації з енергетики США (EIA).
У США експорт бензину, дизельного палива і інших нафтопродуктів в 2011 р. може вперше за 62 роки перевищити імпорт аналогічних продуктів. Про це повідомляє The Wall Street Journal з посиланням на дані Управління інформації з енергетики США (EIA).
Повідомляється, що збільшення частки експорту нафтопродуктів пов'язано як зі зростаючим попитом на енергоносії на ринках, що розвиваються, так і зі слабким внутрішнім попитом, підкреслює видання. Крім того, останнім часом збільшилися обсяги нафтовидобутку в Мексиканській затоці, знижені в свій час через велику аварію в минулому році.
Згідно з даними, опублікованими в США EIA у вівторок, 29 листопада, за 9 міс. 2011 р. США експортували 753,4 млн бар. нафтопродуктів, в той час, імпорт склав 689,4 млн бар.
У вересні США імпортували менше сирої нафти в добу на 223 тис. бар. у порівнянні з показниками вересня 2010 р. Це на 2,4% менше, ніж за аналогічний період минулого року. Головними постачальниками нафти на американський ринок у вересні були Канада і Саудівська Аравія. Основними покупцями продуктів нафтопереробки, вироблених в США, - Мексика і Бразилія.
Цікаво, що за підсумками 2005 р. негативне сальдо торгівлі нафтопродуктами в США склало близько 900 млн бар. Потім через кредитну кризу, підвищення цін на енергоресурси та деяке збільшення видобутку нафти в самих США воно почало швидко знижуватися.
Зазначимо, США як і раніше залишаються найбільшим споживачем імпортером і нафтопродуктів у світі. Країна імпортує в добу близько 9 млн бар. сирої нафти в добу. Але через масштабність обсягів нафтопереробки США грають на ринку нафтопродуктів дуже впливову роль. США має вигідну перевагу в тому, що через більш низькі податки рентабельність американських нафтопереробних заводів часто вища, ніж в Європі та інших країнах.
Зазначимо, за даними Американського інституту нафти (API), запаси нафти в США виросли за тиждень, що завершився 25 листопада, на 3,4 млн бар. до 339,174 млн бар. Запаси бензину знизилися на 173 тис. бар. до 209,394 млн бар., а запаси дистилятів підвищилися на 1,3 млн бар. до 139,467 млн.
Аналітики очікували, що запаси нафти знизяться на 200 тис. бар., запаси бензину збільшаться на 1,5 млн бар., і запаси дистилятів знизяться на 1,1 млн бар.
Зазначимо, нафта на біржах у Лондоні та Нью-Йорку за підсумками торгів 29 листопада 2011 р. помітно подорожчала. Ціни на нафтові ф'ючерси підвищилися за день приблизно на 1,7% і досягли свого максимального рівня майже за два тижні. Офіційні ціни на нафтові ф'ючерси напередодні досягли найвищих значень після 16 листопада ц.р. Нафта на біржах подорожчала під впливом очікувань поліпшення справ у фінансовій сфері країн єврозони, а також через нові дані про поліпшення економічної ситуації в США.
Однак сьогодні ціни на нафтові ф'ючерси Light Sweet і Brent знижуються. Негативна динаміка в цінах по операціях з нафтовими ф'ючерсами багато в чому обумовлена обстановкою на міжнародному валютному ринку FOREX. Долар з початку дня знову трохи підріс проти євро та інших валют, забезпечивши непривабливі умови для спекулятивних покупок нафти та інших товарних активів, ціни на які встановлено у валюті США.