Єгипет в січні 2013 р. має намір відновити з МВФ переговори про кредит

Єгипет продовжить переговори про отримання фінансової допомоги від Міжнародного валютного фонду (МВФ) в січні 2013 р. За словами прем'єр-міністра країни Хісама Канділа, двостороннє обговорення було припинене минулого місяця через політичну нестабільність, що була викликана конституційними ініціативами Президента, однак після підведення підсумків референдуму Каїр готовий претендувати на отримання 4,8 млрд дол.

Єгипет продовжить переговори про отримання фінансової допомоги від Міжнародного валютного фонду (МВФ) в січні 2013 р. За словами прем'єр-міністра країни Хісама Канділа, двостороннє обговорення було припинене минулого місяця через політичну нестабільність, що була викликана конституційними ініціативами Президента, однак після підведення підсумків референдуму Каїр готовий претендувати на отримання 4,8 млрд дол, передає Associated Press.

Уряд пов'язує великі надії з отриманням додаткового фінансування від міжнародної організації, так як в даний момент Єгипет має колосальний дефіцит бюджету, що в сукупності з різким скороченням золотовалютних резервів відлякує іноземних інвесторів.

Разом з тим в профільних відомствах побоюються, що, як і у випадку з проблемними країнами Європи, МВФ вимагатиме проведення програм скорочення бюджетних витрат, що може вилитися в нові демонстрації і безлад.

Читайте також: Нова Конституція Єгипту набула чинності

Питання про надання допомоги від МВФ зависло в повітрі на тлі політичних негараздів через нову Конституцію Єгипту. Ісламістську Конституцію Єгипту Президент Мухаммед Мурсі підписав 26 грудня. На підтримку Конституції виступили 63% виборців.

Нагадаємо, попередніх домовленостей з МВФ Єгипет досяг в листопаді 2012 р. Кошти планувалося направити на боротьбу з бюджетним дефіцитом. Єгипетська влада висловила надію, що операція буде здійснена до кінця поточного року. Однак у грудні МВФ оголосив, що уряд Єгипту попросив фонд відкласти переговори по кредиту на період налагодження національного консенсусу з питання проведення економічних і, зокрема, податкових реформ.

Читайте також: S&P знизило рейтинг Єгипту через політичні проблеми

Також варто зазначити, що політичні розбіжності спричинили до зниження рейтингу Єгипту за версією міжнародного рейтингового агентства Standard & Poor's (S&P) на один щабель - з B до B-. Тепер суверенний рейтинг Єгипту, за версією S&P, знаходиться, наприклад, на одному рівні з рейтингом Греції, фактично пережила дефолт в році, що минає.

Нагадуємо, не забудьте обрати свій спосіб читати новини.
Теги: Associated Press
On Top