ЄБРР у вересні може виділити 326 млн євро на модернізацію української ГТС

Україна чекає відкриття у вересні 2013 р. кредитної лінії Європейського банку реконструкції і розвитку в обсязі 326 млн євро для модернізації української газотранспортної системи. Про це заявив міністр енергетики і вугільної промисловості України Едуард Ставицький у ході конференції "Україна і партнери", передає кореспондент РБК-Україна.

Україна чекає відкриття у вересні 2013 р. кредитної лінії Європейського банку реконструкції і розвитку (ЄБРР) в обсязі 326 млн євро для модернізації української газотранспортної системи (ГТС). Про це заявив міністр енергетики і вугільної промисловості України Едуард Ставицький (на фото) у ході конференції "Україна і партнери", передає кореспондент РБК-Україна.

"Ті основні інвестори, які хочуть вкладати кошти в нашу ГТС, були присутні (на конференції). Ми постійно знаходимося в переговорах, і вже є певні досягнення, а саме перший пілотний проект, що почався, з фірмою "Феррошталь", яку кредитує Deutsche Bank з будівництва нової газоперекачувальної станції на "Союзі", і я вважаю, що це буде яскравий приклад. І вже цього року ми чекаємо відкриття кредиту лінії банку ЄБРР, десь у вересні місяці в обсязі 326 млн євро", - сказав Ставицький.

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що ЄБРР у вересні може виділити 308 млн євро на реконструкцію газопроводу Уренгой-Помари-Ужгород.

Читайте також: Українська ГТС оцінена в межах 26-29 млрд дол., - джерело

На питання, хто в цілому модернізуватиме ГТС, міністр відповів: "Укртрансгаз", зараз у нас є вже технічні і економічні умови, повністю фахівцями розроблені, є певні ситуації для того, щоб вже пройти цю бюрократичну складову ... Ми пропрацювали відкриття кредитної лінії, і тоді "Укртрансгаз" залучатиме потенційних інвесторів, що мають технологічні можливості роботи з модернізації на нашій ГТС", - пояснив міністр.

Нагадаємо, у травні компанія Baker Tilly завершила оцінку української ГТС. Її вартість поки офіційно не оголошена, але існує декілька варіантів оцінки - в межах 26-29 млрд дол., про це повідомляли джерела.

Читайте також: Кредит ЄБРР в 308 млн євро на реконструкцію газопроводу Уренгой-Помари-Ужгород буде виділений у вересні

Офіційно в Міненерговугілля, "Нафтогазі" і "Газпромі" вартість української ГТС не коментують.

Українська ГТС вже двічі оцінювалася: у 2007 р. - в 24,8 млрд дол., в 2009 р. - в 9,9 млрд дол. Джерело видання в "Нафтогазі" підтвердило: оцінка показала, що ГТС коштує близько 26-29 млрд дол.

ГТС "Укртрансгазу" складається з магістральних газопроводів протяжністю 37,6 тис. км. в однонитковому численні і 71 компресорної станції загальною потужністю 5405 МВт. Пропускна спроможність на кордоні Росії з Україною складає 288 млрд куб. м, на кордоні України з Польщею, Румунією, Білоруссю, Молдовою - 178,5 млрд куб. м, зокрема з країнами ЄС - 142,5 млрд куб. м. Природний газ надходить до України по 22 магістральним газопроводам ("Союз", "Прогрес", Уренгой-Помари-Ужгород та ін.), а виходить за кордони України - по 15.

Читайте також: ЄБРР збільшить фонд програми фінансування альтернативної енергетики в Україні до 140 млн євро

Як відомо, пріоритетними проектами модернізації і реконструкції ГТС України є західний транзитний коридор (газопроводи "Союз", Уренгой-Помари-Ужгород і "Прогрес") і південний (газопроводи Єлець-Кременчук-Кривий Ріг, Ананьїв-Тирасполь-Ізмаїл).

On Top
Продовжуючи переглядати www.rbc.ua, ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся з Політикою конфіденційності
Пропустити Погоджуюся