Європейський банк реконструкції і розвитку (ЄБРР) буде надавати ресурси 12 українським банкам, які будуть кредитувати реальний сектор економіки в національній валюті. Про це сьогодні повідомив керуючий директор ЄБРР по Туреччині, країнам Східної Європи, Кавказу та Центральної Азії Олів'є Декамп.
Європейський банк реконструкції і розвитку (ЄБРР) буде надавати ресурси 12 українським банкам, які будуть кредитувати реальний сектор економіки в національній валюті, при цьому валютні ризики будуть розподілені 50 на 50. Про це сьогодні на прес-конференції повідомив керуючий директор ЄБРР по Туреччині, країнам Східної Європи, Кавказу та Центральної Азії Олів'є Декамп, передає кореспондент РБК-Україна.
"Ми не просто чекаємо, а знайшли інший механізм, щоб розділити 50 на 50 валютні ризики. Це буде стимулювати банки надавати кредити", - сказав Декамп.
Також, як зазначив Олів'є Декамп, ЄБРР працює над внесенням змін в українське законодавство. Згідно з цими змінами міжнародним фінансовим організаціям буде надано право випускати облігації в гривні для створення ресурсної бази кредитування української економіки в національній валюті.
Стало відомо також, що ЄС виділив 10 млн євро для програм підтримки малого бізнесу Європейського банку реконструкції і розвитку (ЄБРР) в Україні й інших країнах Східного партнерства, включаючи Вірменію, Азербайджан, Білорусь, Грузію, Молдову.
Нагадаємо, в грудні 2011 р. глава представництва ЄБРР в Україні Андре Куусвек заявив, що кількість проектів в Україні за участю іноземних інвесторів та Європейського банку реконструкції та розвитку може скоротитися через зменшення інтересу до країни. "Ми вже довели, що можемо 1 млрд євро щорічно вкладати в Україну, але це залежить не тільки від нас: у нас є проекти в приватному секторі, де потрібні реальні інвестори: або українські компанії, або нові інвестори з-за кордону", - відзначав він.
Наприкінці жовтня Куусвек говорив, що Європейський банк реконструкції і розвитку (ЄБРР) зберігає інвестиції в Україну на рівні 1 млрд дол на рік.
Зазначимо, Європейський банк реконструкції і розвитку є найбільшим фінансовим інвестором в Україні. За даними на 1 вересня 2011 р., з початку діяльності в країні ЄБРР узяв на себе зобов'язання щодо виділення коштів в сумі понад 6,7 млрд. євро в рамках 281 проектів.
Мета ЄБРР, власниками якого є 61 країна і дві міждержавні установи, полягає в сприянні переходу від центрального планування до ринкової економіки в країнах від Центральної Європи до Середньої Азії. ЄБРР розпочав співпрацю з Україною в 1993 р.