ua en ru

ЄБРР розпочав програму підвищення енергоефективності житлового фонду України

Автор: RBC.UA
Європейський банк реконструкції та розвитку (ЄБРР) починає реалізацію програми технічної допомоги, спрямовану на підвищення енергоефективності житлового фонду України, який є одним із найбільших у Європі (понад 10 млн будинків), повідомляє прес-служба банку. 

Європейський банк реконструкції та розвитку (ЄБРР) починає реалізацію програми технічної допомоги, спрямовану на підвищення енергоефективності житлового фонду України, який є одним з найбільших в Європі (понад 10 млн будинків), повідомляє прес-служба банку.

Потенціал інвестицій у підвищення енергоефективності житлових будівель в Україні складає приблизно 60 млрд євро. Здійснення цих інвестицій може забезпечити економію енергії обсягом понад 60 млн МвГ на рік, що дорівнює майже 10 млрд куб м природного газу або 25% загального обсягу імпорту природного газу в Україну.

Ця програма фінансується зі Спеціального фонду акціонерів ЄБРР та орієнтована на допомогу Міністерству житлово-комунального господарства України. У рамках програми будуть проаналізовані питання, що стосуються нормативно-правової бази у сфері використання енергоефективних технологій, загальної поінформованості про такі технології, потреби в них та їх слабкої поширеності в Україні.

Програма також передбачає надання допомоги у розробці інформаційної Інтернет платформи та законодавства, необхідного для здійснення інвестицій в енергоефективність у даному секторі. За допомогою Інтернет платформи буде поширюватися найсвіжіша інформація про кращі технологічні рішення та можливості фінансування, результати виконання конкретних проектів та зміни у законодавстві.

"Наше міністерство повністю підтримує цю ініціативу ЄБРР. Ми вважаємо, що ця програма може принести велику користь комунальному сектору України, де терміново необхідні суттєві інвестиції в енергоефективність", - зазначив заступник міністра житлово-комунального господарства України Григорій Семчук.

"Програма скоординована з діями інших МФО та міжнародних організацій. Це є дуже важливим для забезпечення спільної діяльності та ефективного використання нашої допомоги, якої так потребують державні органи України. Час та місце для дій обрані вірно", - додав провідний менеджер Відділу енергоефективності та кліматичних змін ЄБРР Сергій Масличенко.

Нагадаємо, 11 листопада ц.р. директор ЄБРР в Україні Андре Куусвек заявив, що ключовим для ЄБРР галузями інвестування в Україну в 2012-2014 рр. будуть енергетика і сільське господарство. При цьому він висловив переконання, що наступні 5 років Україна залишиться другою країною за обсягами інвестицій від ЄБРР. Він зазначив, що в 2009 р. ЄБРР відкрив офіс у Туреччині, і ця країна з часом зможе наздогнати Україну за обсягами інвестицій. А.Куусвек нагадав, що перше місце за обсягами займає Росія. У цьому році в РФ ЄБРР планує вкласти 2,5 млрд євро.

Нагадаємо, 9 листопада ц.р. співробітник Світового банку (СБ) в Україну Астрід Манрос у ході Міжнародного інвестиційного форуму з питань енергоефективності та альтернативної енергетики заявила, що потреби в інвестиціях в енергетичний сектор України складають 3,5 млрд дол. на рік.

"В Україні 3,5 млрд дол. на рік і це 3% ВВП. В газотранспортну систему потрібно з цих коштів 1 млрд дол., також 1 млрд дол. - на модернізацію існуючих активів, 500 млн дол. на реабілітацію системи і 1 млрд дол. на інвестиції в енергоефективність. Реальні потреби можуть бути набагато більшими", - заявила А.Манрос.

А.Манрос також заявила, що рада Світового Банку може ухвалити рішення про виділення Україні 200 млн дол. інвестицій у проекти енергоефективності в I кварталі 2011 р. "Проект майже наполовину підготовлений і ми сподіваємось, що він буде ухвалений радою Світового Банку у першому кварталі наступного року і тоді буде доступне фінансування", - заявила вона. Крім того, банк буде надавати технічну допомогу у підготовці проектів у рамках програми. "Проекти повинні мати фінансову окупність принаймні 10%. Кредитна лінія буде доступна як для національних, так і муніципальних проектів", - повідомила А.Манрос.

Крім того, за словами А.Манрос, потреба в інвестиціях в енергетичний сектор у країни Східної Європи та Центральної Азії Світовим банком в наступні 20 років оцінюється в 1,5 трлн дол. Для всього енергетичного світу оцінка становить 3,3 трлн дол., або 3% сукупного ВВП.