Сенат США з перевагою в 45 голосів затвердив кандидатуру Джейкоба Лью на посаді міністра фінансів країни. На підтримку цього призначення виступив 71 член верхньої палати, проти - 26.
Сенат США з перевагою в 45 голосів затвердив кандидатуру Джейкоба Лью (на фото) на посаді міністра фінансів країни. На підтримку цього призначення виступив 71 член верхньої палати, проти - 26.
За повідомленням агентства Associated Press, за проголосували 20 представників Республіканської партії. Як відзначають політологи, кандидатура нового глави Мінфіну не викликає неприйняття у політичних супротивників Президента Барака Обами.
Новому главі відомства 57 років. До недавнього часу Лью очолював Адміністрацію Президента США Барака Обами. За іншого Президента-демократа, Білла Клінтона, чиновник керував адміністративно-бюджетним управлінням Білого дому.
Читайте також: Профільний комітет Сенату США схвалив кандидатуру Джека Лью на посаді міністра фінансів
За часів Джорджа Буша-молодшого Лью будував кар'єру в приватному секторі: так, з 2006 по 2009 рр. він займав одну з ключових посад в банківській корпорації Citigroup.
Кандидатуру нового міністра фінансів Барак Обама представив в січні 2013 р. Очікується, що Лью приступить до виконання своїх обов'язків вже сьогодні, 28 лютого.
Лью змінив на цій посаді Тімоті Гайтнера, який очолював казначейство під час першого президентського терміну Обами. Головним завданням нового міністра фінансів стане проведення переговорів з республіканцями з приводу підвищення стелі державного боргу, а також обсягу держвидатків.
Читайте також: Джон Керрі вступив на посаду держсекретаря США
Тімоті Гайтнер заявляв ще рівно рік тому, що не збирається входити до складу уряду під час другого терміну Обами. Очікується, що після своєї відставки Тімоті Гайтнер очолить Федеральний резервний банк Нью-Йорка. Гайтнер очолював Казначейство з 2009 р., ставши єдиним працівником економічного блоку, який пропрацював з Обамою весь його перший термін.
Раніше Президент США Барак Обама знов закликав республіканців і демократів в Конгресі США уникнути секвестру державного бюджету. "Якщо обидві сторони погодяться піти на компроміс, секвестру можна буде уникнути", - зазначив Президент в своєму зверненні до губернаторів штатів. Кажучи про необхідність уникнути секвестру, Обама зазначив, що вже можливість його настання "створює атмосферу невпевненості на ринку, що вже зараз позначається на економіці країни". "А якщо секвестр все-таки наступить, то його вплив на економіку буде дуже глибоким і серйозним", - резюмував Обама.
Читайте також: Сенат США схвалив кандидатуру Чака Хейгела на посаді глави Пентагону (відео)
В тому випадку, якщо демократам і республіканцям в конгресі не вдасться домовитися про альтернативні варіанти скорочення бюджетних витрат, 1 березня ц.р. автоматично буде задіяна програма економії 85 млрд дол. Всього, у разі секвестру, за період з 2013 р. по 2022 р. планується заощадити до 1,2 трлн дол.