Георгій Дзекон повідомив, що увійде до наглядової ради ПАТ "Укртелеком" і здійснюватиме стратегічне керівництво.
Георгій Дзекон увійде до наглядової ради ПАТ "Укртелеком" і здійснюватиме стратегічне керівництво. Про це він повідомив в інтерв'ю виданню "Комерсант-Україна".
Відповідаючи на питання, чому акціонери прийняли рішення, що керувати компанією буде не він, Дзекон повідомив: "Ну, ми будемо це робити спільно з новим главою правління, я ввійду в наглядову раду і буду здійснювати стратегічне керівництво Пропозицію про таку ротації було озвучено головою спостережної ради Пітером Гольдшайдером, я її обдумав і прийняв".
Глава правління "Укртелекому" також прокоментував питання щодо планованих кадрових перестановок в керівництві, зокрема призначення на посаду заступника голови правління з технічних питань Леоніда Нетудихати, нинішнього глави Госсслужби спеціального зв'язку. "Пан Гольдшайдер і пан Нетудихата, наскільки я знаю, знайомі з кінця 90-х років Я лише передав пану Гольдшайдеру, що не заперечую проти такого рішення, тому що Нетудихата знає" Укртелеком "дуже добре", - додав Дзекон.
За словами Дзекона, ПАТ "Укртелеком" інвестувало в розвиток мобільного зв'язку 1,35 млрд грн. Він також зазначив про перспективність інвестицій в розвиток інтернет-доступу в Україні: "Ми як і раніше бачимо стійке зростання попиту в різних містах, і інвестиції ні на копійку не зменшуються".
Глава правління "Укртелекому" розповів також про плани на рахунок реструктуризації компанії: "Реструктуризацію я хотів проводити ще в 2006-2007 роках, коли про приватизацію мова не йшла "Укртелеком" історично існує в досить бюрократичній системі управління, яка нічого спільного не має з тією системою, в якій працюють інші оператори. Я давно хотів відокремити продажі від експлуатації. Знаєте, існувала думка, що коли в 2000 році створювалися перші дирекції продажів, туди відправляли тих, хто погано показав себе як технар. Бажання розділити було дуже давно, але раніше по ряду комплексних причин це не вдавалося. Торік було прийнято рішення про проведення такого експерименту на шести дирекціях, але цьому передували ще шість місяців підготовчої роботи. З приватизацією це ніяк не пов'язане".
Коментуючи питання про те, що з 1 січня вступить в силу новий штатний розклад на підприємстві, Дзекон відзначив, що він "ніяк не відрізняється ні за чисельністю персоналу, ні по фонду заробітної плати. Просто відбулася реструктуризація, і з 30 дирекцій вийшло три".
Крім того, Дзекон висловив надію, що компанія в 2012 р. вийде на прибуток. "У цьому році немає, але, я думаю, вже в 2012 році зможе", - сказав він.
Зазначимо, чистий збиток ПАТ "Укртелеком" в I півріччі 2011 р. склав 215,4 млн грн. У прес-службі зазначили, що доходи ПАТ "Укртелеком" за I півріччя 2011 р. від розрахунків з операторами і провайдерами без ПДВ склали 586,9 млн грн, щодо аналогічного періоду минулого року менше на 82,3 млн грн.
Як повідомляв раніше глава правління Георгій Дзекон, ПАТ "Укртелеком" за підсумками 2011 р. буде збитковим. Також він зазначив, що в 2012 р. компанія планує трохи підвищити тарифи абонентам фіксованого мережі.
Нагадаємо, чистий збиток ПАТ "Укртелеком" за 2010 р. зменшився на 44%, до 258 млн 767 тис. грн, в порівнянні з 461 млн 529 тис. грн за аналогічний період минулого року. Чистий доход (виручка) від реалізації продукції (товарів, робіт, послуг) за звітний період зменшився до 6 млрд 749 млн 304 тис. грн, в порівнянні з 6 млрд 864 млн 756 тис. грн за 2009 р.; валовий прибуток - до 1 млрд 167 млн 916 тис. грн (1 млрд 213 млн 147 тис. грн в 2009 р.).
Зазначимо, що 11 квітня ТОВ "ЕСУ" (ESU) перерахувало Фонду держмайна України (ФДМУ) першу половину суми за 92,79% акцій ПАТ "Укртелеком", що склало 4 млрд 237,55 млн грн. Раніше до держбюджету було зараховано кошти застави на участь у конкурсі, внесені ESU, у розмірі 1,05 млрд грн.
У лютому ц.р. ФДМУ отримав від ESU офіційну згоду придбати пакет акцій ПАТ "Укртелеком" розміром 92,79% статутного капіталу товариства за ціні 10 млрд 575, 1 млн грн. ФДМУ і ESU підписали договір купівлі-продажу 92,79% акцій ПАТ "Укртелеком" 11 березня 2011 р. За результатами експертної оцінки, вартість 92,79% акцій "Укртелекому" складає 10 млрд 575,1 млн грн.
ESU належить австрійському концерну Epic, що представляє інтереси фонду Джорджа Сороса Quantum в Східній Європі.