ua en ru

КНДР витратила на ядерну і ракетну програми близько 3,2 млрд дол. (фото, відео)

Автор: RBC.UA
КНДР витратила на розвиток ядерної і ракетної програм близько 3,24 млрд дол., що вистачило б для забезпечення населення Північної Кореї запасами кукурудзи на три роки. Про це повідомляє телеканал "24" з посиланням на південнокорейські і японські ЗМІ.

КНДР витратила на розвиток ядерної і ракетної програм близько 3,24 млрд дол., що вистачило б для забезпечення населення Північної Кореї запасами кукурудзи на три роки. Про це повідомляє телеканал "24" з посиланням на південнокорейські і японські ЗМІ.

Фотогалерея: Пропаганда в КНДР

Так, відповідно до оцінки, проведеної фахівцями південнокорейського Міністерства оборони, витрати Пхеньяну на розробку та вдосконалення ракетних технологій і відповідної інфраструктури склали приблизно 1,74 млрд дол.

Ще близько 1,5 млрд дол. було витрачено на розвиток північнокорейської ядерної програми і проведення третього підземного випробування в лютому поточного року. Зокрема, близько 840 млрд дол. витрачено на розробку балістичних ракет, а 600 млрд дол. - на зведення стартового майданчика для ракет дальньої дії.

Читайте також: КНДР відновить експлуатацію всіх своїх ядерних об'єктів

Ще близько 150 млн дол. пішло на будівництво науково-дослідницьких центрів та установ. Як відзначають представники південнокорейського військового відомства, коштів, витрачених КНДР на ядерну і ракетну програми, вистачило б для закупівлі 10,66 мільйона тонн кукурудзи, що порівнянно з трьохрічним запасом цього злаку.

На початку квітня з'явилися припущення, що Північна Корея може здійснити тестовий запуск балістичної ракети середньої дальності типу "Мусудан".

Вважається, що дальність польоту ракети становить близько 3-4 тис. км. Крім цього, висловлювалися припущення, що Пхеньян може здійснити пуск відразу декількох ракет типу "Скад" і "Нодон" з різних майданчиків на території країни у разі невдалого пуску балістичних ракет типу "Мусудан".

Читайте також: Ядерна зброя - гарантія миру, - Кім Чен Ин

У свою чергу, міністр закордонних справ Південної Кореї Юн Бен Се заявив, що Пхеньян готовий до запуску балістичних ракет "в будь-яку хвилину".

Нагадаємо, 2 квітня стало відомо, що КНДР має намір відновити експлуатацію всіх ядерних об'єктів в країні, у тому числі на ядерному реакторі в Йонбені. Вони будуть використані не тільки для вироблення електрики, але і у військових цілях.

Раніше в березні КНДР проінформувала Радбез ООН про загрозу ядерної війни.
Північна Корея проголосила себе ядерною державою в 2005 р. Підземні ядерні випробування відбулися в 2006 і 2009 рр. за Кім Чен Іра. З приходом до влади Кім Чен Ина Пхеньян не урізав своїх ядерних амбіцій і провів треті в новітній історії країни випробування зброї. Світова спільнота відповіла на це санкціями.

У відповідь КНДР оголосила про те, що знаходиться у стані війни з Південною Кореєю. Кім Чен Ин віддав наказ привести війська в бойову готовність і навести ракети на американські бази в Тихому океані, материкової Америці і Південній Кореї.

Читайте також: КНДР ратифікувала ядерний удар по США

Тим часом стало відомо, що США розмістили поблизу південно-західного узбережжя Південної Кореї ескадрений міноносець. За даними американських ЗМІ, корабель необхідний, щоб протистояти можливому ракетному удару з боку КНДР.

Експерти відзначають, що фактично війна між двома державами Корейського півострова не закінчувалася з 1953 р., оскільки після війни між КНДР і Південною Кореєю не був підписаний мирний договір.