Два "Атлетика" зустрінуться у фіналі Ліги Європи (фото)

Перемігши сусідів по Примері і в матчі-відповіді, "Атлетіко" вдруге за три останніх роки вийшов у фінал Ліги Європи. А ось "Атлетик" з Більбао довго і терпляче йшов до потрібного рахунку і встановив його лише на 88-й хвилині, коли відзначився Фернандо Льоренте.

Валенсія - Атлетіко 0:1 (перший матч 2:4)
Гол
: Адріан, 59
Валенсія: Дієго Алвеш, Баррахан, Рамі, Рікарду Кошта, Хорді Альба, Альбельда, Пареха (Коста, 68), Фегули, Жонас (Адуріц, 57), Каналес (Матьє, 59), Солдадо
Атлетіко: Куртуа, Хуанфран, Годін, Міранда, Луіс Філіпе, Суарес (Габі, 46), Тіаго, Арда Туран (Сальвіо, 74), Дієго (Коку, 84), Адріан, Фалькао
Видалення: Тіаго, 79

Сценарій поєдинку на "Местальї" можна було передбачити з великою долею вірогідності. "Валенсія", що поступилася в Мадриді з рахунком 2:4, мусила грати першим номером, "Атлетико" ж міг собі дозволити діяти із засідки, сподіваючись на контратаки. Так воно й вийшло.

Надіям господарів на швидкий гол не судилося справдитися. Столичному клубові вдалося завадити опонентові провести стрімкий дебют. Хоча ближче до середини тайму небезпечні моменти все ж стали виникати у володіннях Тібо Куртуа. У "Валенсії" досить продуктивно працювали фланги, а ось у завершальній стадії не вистачало якоїсь дещиці. Не знайшли адресатів простріли Хорді Альби та Серхіо Каналеса, трохи вище верхнього кута просвистів м'яч після удару Соф'яна Фегулі. Останній програв Куртуа й "ближній бій" на 21-й хвилині - цей момент уже тягнув на те, аби стати гольовим.

За господарями залишилася й кінцівка першої 45-хвилинки. Але, пробачивши мадридцям іще в принаймні трьох вигідних ситуаціях, команда Уная Емері ледве не пропустила випад у відповідь. Уже голкіперу "Валенсії" Дієго Алвесу довелося вступати в гру, перериваючи пас Хуанфрана на Радамеля Фалькао. А ще за хвилину слушною нагодою не скористався Адріан Лопес, дозволивши захисникам ліквідувати небезпеку.

На жаль для "кажанів", до перерви вони так і не змогли розпечатати ворота Куртуа, хоча ще один простріл Альби цілком міг перетворитися на гол "у роздягальню".

Протягом першої третини другого тайму таких моментів у "Валенсії" не було. Більше того - рахунок відкрив "Атлетико". Прийнявши від Дієго довгий пас на підступах до карного майданчика, Адріан розкішним "пострілом" вгатив м'яч у дальній верхній кут! Гості взагалі могли відправити суперника в нокдаун, але після ударів Арда Турана та Фалькао інтрига ще встояла.

Кульмінацією матчу можна, напевно, вважати епізод на 77-й хвилині, коли пристрасні суперечки щодо призначення 11-метрового, після консультацій із асистентами скасованого словенським рефері Дамиром Скоминою, коштували вилучення Тьягу. Тепер бразилець пропустить фінальний поєдинок, перепустку до якого мадридці оформили без особливих труднощів, навіть граючи в меншості. Найнебезпечнішим моментом, що змусив вступати в гру Тібо Куртуа, був удар Тіно Кости з лівої. Та французький кіпер діяв бездоганно.

Отже, "Атлетико" повторив свій турнірний шлях дворічної давнини. Тоді, в сезоні-2009/2010 смугасті, серед інших суперників пройшовши й "Валенсію", в підсумку заволоділи трофеєм, ставши першими переможцями турніру в форматі Ліги Європи.

Атлетик - Спортінг 3:1 (перший матч 1:2)
: Сусаета, 17, Ибай Гомес, 45+1, Льоренте, 88 - ван Вольфсвинкель, 43
Атлетік: Іраїсос, Ауртенече, Амореб'єта, Іраола, Ітурраспе, Еррера (Іньіго Перес, 90+4), Мартінес, Сусаета, Муньяин (Экиса, 90), Льоренте, Ибай Гомес (Токеро, 90+3)
Спортінг: Патрісіу, Полга, Перейра, Інсуа, Шандан, Схаарс, Крапель, Фернандес (Каррісу, 46), Перейрінья (Жеффрен, 63), Мартінш (Каррільо, 83), Волфсвинкель

Господарі після прикрої поразки з рахунком 1:2 в першому матчі горіли бажанням реабілітуватися. Атаки на ворота "Спортінга" покотилися одна за одною. Найбільш близький до успіху був Ікер Муньяін, який небезпечно пробив метрів з шести, але захисники встигли кинутися під м'яч.

На 17-й хвилині баски все-таки домоглися свого. Муньяін навісив в штрафну, Льоренте, перебуваючи спиною до воріт, зробив скидку на Сусаету, і той ударом з льоту відкрив рахунок. Такий результат вже не влаштовував лісабонський клуб, і "леви" кинулися відіграватися.
Прекрасний момент втратив Бруну Перейрінья, який пробив "з другого поверху" вище воріт. Потім Андерсон Полга, відгукнувшись на подачу з кутового, в створ потрапив, але на місці опинився кіпер Гірка Ірайсос.

"Атлетік" зрозумів, що його перевага хитка, і вирішив втілити у життя гасло "кращий захист - напад". Незабаром Сусаета здорово прострілив з флангу, але Гомес не потрапив по м'ячу з меж воротарської. Льоренте виявився спритнішим партнера і після ще однієї передачі Сусаєти і в дотик пробив у дальній кут - Руй Патрісіу у відчайдушному стрибку спас "Спортинг".

Дружина Рікарду Са Пінту продовжувала робити ставку на небезпечні навіси в штрафну. Коли Андерсон Полга виграв чергову дуель на "другому поверсі", знов свою майстерність довелося показувати Ирайсосу. Якщо головою не виходить, то, може, краще спробувати ногою? З такою думкою ван Волфсвинкел на 44-й хвилині забив м'яч точно в нижній правий кут - 1:1.

Але недовго "леви" раділи. Ще до перерви "Атлетік" знову вийшов вперед. Класно зіграв Льоренте, який поборовся на лінії штрафної і видав передачу на Гомеса. Той свій вихід один на один реалізував.

У другому таймі підопічні Марсело Б'єлси продовжили шукати щастя на чужій половині поля, оскільки рахунок 2:1 гарантував лише додатковий час. Сусаета дальнім ударом перевірив надійність Патрісіу, а Льоренте головою відправив м'яч у штангу.

Незабаром на міцність каркас воріт перевірили і гості. Еміліано Інсуа мітив у нижній кут, але м'яч легким рикошетом від захисника влучив у стійку.

Основний час добігав кінця, швидкості впали, і команди почали побоюватися, адже ціна помилки зростала з кожною хвилиною. І все-таки овертайм не знадобився. На 88-й хвилині Льоренте вирішив результат протистояння: на цей раз м'яч від штанги все-таки залетів у ворота. Всю попередню роботу зробив Гомес, накрутивший Жоау Перейра на лівому кутку штрафної і зробив ідеальний простріл.

Навіть один гол на чужому полі рятував "Спортінг", але забити його на "Сан-Maмез" португальці не змогли. У підсумку клуб з Більбао вистояв і 9 травня у Бухаресті в чисто іспанському фіналі зустрінеться з "Атлетико".

Нагадаємо, що у вівторок і середу визначилися фіналісти розіграшу Ліги Чемпіонів 2011/12. Ними стали "Баварія" і "Челсі".