ДТЕК уперше придбав вугільні активи за межами України, завершивши угоду з купівлі трьох шахт і збагачувальної фабрики у компанії "Ростовський антрацит".
ДТЕК уперше придбав вугільні активи за межами України, завершивши угоду з купівлі трьох шахт і збагачувальної фабрики у компанії "Ростовський антрацит". Про це повідомляє прес-служба ДТЕК.
Угода передбачає отримання корпоративних прав на ВАТ "Шахтоуправління "Обухівська"(шахта "Обухівська" і збагачувальна фабрика), ВАТ "Донський антрацит" (шахта "Дальня") і ТОВ "Сулінантраціт" (шахта № 410, законсервована). Сума операції не розголошується.
Усі підприємства розташовані в Ростовській області Російської Федерації (РФ). Промислові запаси вугілля придбаних активів оцінюються в 136 млн т, сумарний вуглевидобуток в 2011 р. становив близько 0,5 млн т. ДТЕК планує довести показники видобутку вугілля цих шахт до 2 млн т на рік.
"Купівля вугільних активів, які виробляють вугілля з низьким вмістом сірки, дозволяє ДТЕК забезпечити майбутній попит на продукцію "ДТЕК Свердловантрацит" і "ДТЕК Ровенькиантрацит" і фактично гарантує майбутнє завантаження українських антрацитових шахт ДТЕК. Зниження вмісту сірки в загальному портфелі продукції зміцнює перспективи споживання українського вугілля на внутрішньому ринку, особливо з урахуванням посилення екологічних норм і вимог щодо викидів сірки", - повідомляє ДТЕК.
Крім того, як зазначили в компанії, реалізація вугілля з високим умістом сірки українських шахт ДТЕК одночасно з вугіллям шахт "Обухівська" і "Дальня", в якому сірки мало, дозволить також сформувати портфель експортного якості, який буде в цілому відповідати нормативам ЄС за вмістом сірки (менше 1%). Таким чином, Україна зможе заповнити утворену після закриття шахт в Німеччині та Англії потребу європейського ринку в антрацитах до 2,5 млн тонн щороку.
"Придбання підприємств у Ростовській області розширить ресурсну базу ДТЕК, забезпечить зростання якості вугілля, що постачається на українські теплові електростанції, що особливо важливо для запобігання дефіциту енергоносіїв у зимовий період. Ми зможемо підвищити ефективність виробництва електроенергії на ТЕС, і, найголовніше, суттєво скоротити викиди шкідливих речовин", - прокоментував придбання нових активів генеральний директор ДТЕК Максим Тимченко.
Раніше Тимченко повідомив, що холдинг готовий інвестувати в розвиток вугільних підприємств Ростовської області Росії.
Нагадаємо, Антимонопольний комітет України дав дозвіл DTEK Holdings BV (м. Амстердам, Нідерланди) на купівлю акцій ВАТ "Донський антрацит", ВАТ "Шахтоуправління" Обухівська ". Як повідомлялося, в березні ц.р. АМКУ дозволив ДТЕК придбати шахту" Білозерська ".
ТОВ "Ростовський антрацит" - вугледобувне підприємство, видобуває вугілля марки антрацит з низьким вмістом сірки. У вугільний сегмент ТОВ "Ростовський Антрацит" входили: ВАТ "Шахтоуправління "Обухівська" (шахта "Обухівська" і збагачувальна фабрика), ВАТ "Донський антрацит" (шахта "Дальня") і ТОВ "Сулінантрацит" (шахта № 410, законсервована з 2008 р.).
"Ростовський антрацит" володіло 100% ВАТ "Шахтоуправління "Обухівська" і 100% "Донський антрацит". "Донський антрацит" володіє 66,67% ТОВ" Сулінантрацит", решта 33,33% акцій ТОВ належать самому товариству.
ТОВ "Донбаська паливно-енергетична компанія" (ДТЕК) - приватна вертикально-інтегрована енергетична компанія України. Входить до складу фінансово-промислової групи "Систем Кепітал Менеджмент" (СКМ) Ріната Ахметова. Підприємства ДТЕК створюють виробничий ланцюжок з видобутку і збагачення вугілля, генерації й дистрибуції електроенергії.
Видобуток вугілля ДТЕК в I кварталі порівняно з аналогічним періодом минулого року зріс на 77,1% - до 10,239 млн т. У поточному році ДТЕК планує збільшити видобуток вугілля майже вдвічі - приблизно до 40 млн т. Минулого року чистий прибуток ДТЕК в 2011 р. становив 2,816 млрд грн проти 3,918 млн грн роком раніше. Таким чином, прибуток компанії виріс у 710 разів.