ДТЕК і ЛЕО поборються за 45% акцій "Крименерго"

Фонд державного майна України (ФДМУ) допустив компанії DTEK Holdings Limited (Кіпр) і "Луганське енергетичне об'єднання" (ЛЕО) до участі в конкурсі з продажу 45% акцій компанії "Крименерго" (Сімферополь). Про це РБК-Україна повідомили в прес-службі ФДМУ.

Фонд державного майна України (ФДМУ) допустив компанії DTEK Holdings Limited (Кіпр) і "Луганське енергетичне об'єднання" (ЛЕО) до участі в конкурсі з продажу 45% акцій компанії "Крименерго" (Сімферополь). Про це РБК-Україна повідомили в прес-службі ФДМУ.

Фонд державного майна України оголосив конкурс з продажу 45% держпакету акцій "Крименерго" за 246 млн грн 14 березня ц. р. Конкурс з продажу 45% держакцій компанії відбудеться завтра, 4 травня. Вимоги до учасників конкурсу та конкурсні умови, затверджені розпорядженням, ідентичні умовам конкурсів з приватизації інших енергокомпаній. В конкурсі з продажу пакета акцій енергокомпанії можуть брати участь особи, які протягом трьох останніх календарних років здійснювали діяльність з постачання електроенергії в обсязі не менше 30% від обсягу поставок "Крименерго" за той же період або протягом трьох останніх років були власником 50% статутного капіталу юридичних осіб, що здійснюють таку діяльність. До участі в конкурсі не допускаються юридичні особи, більше 25% в статутному капіталі яких прямо або побічно належать державі.

Як сказав у коментарі РБК-Україна старший аналітик ІК "Трійка Діалог Україна" Сергій Невмержицький, можливими покупцями "Крименерго" є два великих міноритарія компанії: ДТЕК (володіє 7% "Крименерго") і "Енергетичний Стандарт" (володіє 10% "Крименерго" ).

У квітні ц. р. DTEK Holdings Ltd виграв конкурс з приватизації 2 млн 995 тис. 809 акцій (50%) "Дніпрообленерго" за 660,1 млн грн. ДТЕК - приватна вертикально інтегрована енергетична компанія України. Входить до складу фінансово-промислової групи "Систем Кепітал Менеджмент" (СКМ) Ріната Ахметова. ДТЕК є ключовим гравцем на ринку генерації електроенергії Україні. Виробничі енергогенеруючі потужності представлені ТОВ "Східенерго", ПАТ "Дніпроенерго", ПАТ "Київенерго" і ПАТ "Західенерго". Електроенергія в повному обсязі поставляється на оптовий ринок електроенергії України. Загальна встановлена ​​потужність "Східенерго", "Дніпроенерго", "Київенерго" і "Західенерго" становить 18,2 ГВт. ДТЕК раніше вже придбав виставляються ФДМУ на продаж пакети акцій "Донецькобленерго" (40% за 467,6 млн грн), "Київенерго" (25% за 450,5 млн грн), "Західенерго" (45,1% за 1,9 млрд грн), "Дніпроенерго" (25% за 1,18 млрд грн).

ТОВ "Луганське Енергетичне Об'єднання" (підконтрольне Костянтину Григоришину) є одним з найбільших энергопостовляющих компаній на території України та монополістом з постачання електроенергією в Луганській обл. Компанія заснована в 2001 р. на базі державного майна "Луганськобленерго". 99% акцій компанії належать кіпрській Samhato Enterprises Limited.

В кінці минулого року Кабінет міністрів прийняв постанову, якою продовжив терміни продажу енергетичних компаній до кінця 2012 р. В уряді впевнені, що приватизація українських енергетичних компаній дозволить залучити в сектор багатомільярдні приватні інвестиції, яких вони так потребують. Крім того, ФДМУ в травні 2012 р. планує почати приватизацію газорозподільних та газопостачальних компаній.

До державного бюджету України в 2011 р. від приватизації державних об'єктів надійшло 11,5 млрд грн. За два місяці 2012 р., за даними ФДМУ, надходження від приватизації склали 2,7 млрд грн. Кабінет міністрів України планує рівень надходжень до держбюджету 2012  р. від приватизації держмайна на рівні не менше 10 млрд грн.

Крименерго - черговий об'єкт у списку енергетичних підприємств, що підлягають приватизації. Вже знайшли своїх покупців ПАТ "Вінницяобленерго" та "Закарпаттяобленерго". Перший конкурс виграло ТОВ "Луганське енергетичне об'єднання" ("ЛЕО"), другий - "Енергетична України ТВ". Також були продані "Донецькобленерго", "Київенерго", "Західенерго", "Дніпроенерго". Всі конкурси виграв ДТЕК, що входить в холдинг Ріната Ахметова СКМ. 45% акцій "Чернівціобленерго" з ціною в 70 млн грн виграла VS Energy International.

Крім вищевказаних активів, повинні бути приватизовані такі держпакети акцій: 46% акцій "Черкасиобленерго", 50% акцій "Дніпрообленерго" та 26% акцій "Тернопільобленерго".

Енергозабезпечуюча компанія ПАТ "Крименерго" експлуатує 29,4 тис. км. ПЛ напругою 110 кВ, КЛ 0,4-10 кВ - 4,1 тис. км, понад 10 тис. силових трансформаторів загальною потужністю майже 6 тис. МВт. Мережі та підстанції компанії розміщені на території 27 тис. кв. км з населенням в 2 млн осіб. Державний пакет акцій ПАТ "Крименерго" в розмірі 70% передано до статутного фонду НАК "Енергетична компанія України". Чистий прибуток ПАТ "Крименерго" в 2011 р. склав 33 млн 260 тис грн., що на 41,2% більше прибутку 2010 р.

On Top
Продовжуючи переглядати www.rbc.ua, ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся з Політикою конфіденційності
Пропустити Погоджуюся