ru ua

ФДМУ оголосив конкурс з продажу 45% "Крименерго" за 246 млн грн

Автор: RBC.UA
Фонд державного майна України оголосив конкурс з продажу 45% держпакету акцій "Крименерго" за 246 млн грн. Про це повідомляє офіційне видання "Відомості приватизації".

Фонд державного майна України оголосив конкурс з продажу 45% держпакету акцій "Крименерго" за 246 млн грн. Про це повідомляє офіційне видання "Відомості приватизації".

Згідно з оголошенням, вимоги до учасників конкурсу та конкурсні умови, затверджені розпорядженням, ідентичні умовам конкурсів з приватизації інших енергокомпаній.

Згідно з оприлюдненими в оголошенні умов, в конкурсі з продажу пакета акцій енергокомпанії можуть брати участь особи, які протягом трьох останніх календарних років здійснювали діяльність з постачання електроенергії в обсязі не менше 30% від обсягу поставок "Крименерго" за той же період або протягом трьох останніх років були власником 50% статутного капіталу юридичних осіб, що здійснюють таку діяльність. До участі в конкурсі не допускаються юридичні особи, більше 25% в статутному капіталі яких прямо або побічно належать державі.

Конкурс з продажу 45% держакцій компанії відбудеться 4 травня.

Розпорядженням № 116-р від 5 березня 2012 Кабінет міністрів України встановив стартову ціну 45%-го держпакету акцій енергопостачальної компанії ВАТ "Крименерго" на рівні 246 млн грн. Відповідне розпорядження опубліковане на сайті уряду.
Номінальна вартість встановлена ​​на рівні 19,45 млн грн.

Як сказав у коментарі РБК-Україна старший аналітик ІК "Трійка Діалог Україна" Сергій Невмержицький, можливими покупцями "Крименерго" є два великих міноритарія компанії: ДТЕК (володіє 7% "Крименерго") і "Енергетичний Стандарт" (володіє 10% "Крименерго" ).

Зазначимо, в кінці минулого року Кабінет міністрів прийняв постанову, якою продовжив терміни продажу енергетичних компаній до кінця 2012 р. В уряді впевнені, що приватизація українських енергетичних компаній дозволить залучити в сектор багатомільярдні приватні інвестиції, яких вони так потребують. Крім того, ФДМУ в травні 2012 р. планує почати приватизацію газорозподільних та газопостачальних компаній.

До державного бюджету України в 2011 р. від приватизації державних об'єктів надійшло 11,5 млрд грн. За два місяці 2012 р., за даними ФДМУ, надходження від приватизації склали 2,7 млрд грн. Кабінет міністрів України планує рівень надходжень до держбюджету 2012 р. від приватизації держмайна на рівні не менше 10 млрд грн.

Крименерго - черговий об'єкт у списку енергетичних підприємств, що підлягають приватизації. Вже знайшли своїх покупців ПАТ "Вінницяобленерго" та "Закарпаттяобленерго". Перший конкурс виграло ТОВ "Луганське енергетичне об'єднання" ("ЛЕО"), другий - "Енергетична України ТВ". Також були продані "Донецькобленерго", "Київенерго", "Західенерго", "Дніпроенерго". Всі конкурси виграв ДТЕК, що входить в холдинг Ріната Ахметова СКМ. 45% акцій "Чернівціобленерго" з ціною в 70 млн грн виграла VS Energy International.

Крім вищевказаних активів, повинні бути приватизовані такі держпакети акцій: 46% акцій "Черкасиобленерго", 50% акцій "Дніпрообленерго" та 26% акцій "Тернопільобленерго".

Енергозабезпечуюча компанія ПАТ "Крименерго" експлуатує 29,4 тис. км. ПЛ напругою 110 кВ, КЛ 0,4-10 кВ - 4,1 тис. км, понад 10 тис. силових трансформаторів загальною потужністю майже 6 тис. МВт. Мережі та підстанції компанії розміщені на території 27 тис. кв. км з населенням в 2 млн осіб. Державний пакет акцій ПАТ "Крименерго" в розмірі 70% передано до статутного фонду НАК "Енергетична компанія України".

Чистий прибуток ПАТ "Крименерго" в 2011 р. склав 33 млн 260 тис грн., що на 41,2% більше прибутку 2010 р.