Драматична перемога "Челсі" і очікуване фіаско ЦСКА в Мадриді

У той час, поки "Реал" очікувано і впевнено громив гостей з Москви, в Лондоні на "Стемфорд Брідж" розігрувалася справжня футбольна драма. "Челсі" вдалося зрівняти рахунок після дуже невдалого виїзду в Неаполь (1:3). І те, що обидва поєдинки закінчилися з однаковим рахунком 4:1, лише додало "родзинки" у цей вечір.

Реал - ЦСКА 4:1 (перший матч - 1:1)
Голи:
Ігуаїн, 26, Роналду, 55, 90+4, Бензема, 70 - Тошич, 77
Реал: Касільяс, Арбелоа, Серхіо Рамос, Пепе, Марсело, Хабі Алонсо, Хедіра, Езіл (Діарра, 88), Кака (Гранеро, 76), Роналду, Ігуаїн (Бензема, 69)
ЦСКА: Чепчугов, а.березуцький, В.березуцький, Ігнашевич, Щенніков, Вернблоом, Алдонін (Мамаєв, 46), Муса (Секу, 60), Дзагоєв, Тошич (Нецид, 81), Думбія

Стартовий відрізок гри підтвердив тон передматчевих прогнозів. Мадридці захопили ініціативу, практично позбавивши суперника м'яча. Але гостям довгий час удавалося не підпускати "Реал" до володінь Сергія Чепчугова. Більше того, на восьмій хвилині ЦСКА ледь не забив. Стрімка контратака за участю Олексія Березуцького, Алана Дзагоєва й Сейду Думбія завершилася ударом останнього з вигідної позиції - вище воріт.

Пізніше Ахмед Муса ввірвався в карний майданчик "Реала" й зробив простріл на Думбія - трохи невлучно. Згодом уже мадридці завдали кілька небезпечних ударів. На щастя ЦСКА, й Хабі Алонсо, й Кака не влучили в площину. "Королівський клуб" в основному атакував лівим флангом, де Георгій Щенников часто програвав дуель Кріштіану Роналду. Тим не менше, гол був забитий без участі португальця. В середині тайму Самі Хедіра закинув м'яч на самотнього Кака, той прострілив на "п'ятачок", де Гонсало Ігуаїну залишалося підставити ногу - 1:0.

Драматична перемога "Челсі" і очікуване фіаско ЦСКА в МадридіЗабивши, підопічні Жозе Моурінью не заспокоїлися. В одному з епізодів Василь Березуцький лише ціною жовтої картки зупинив прорив Роналду до воріт Чепчугова. ЦСКА відповів "пострілом" Муси з лінії карного майданчика - Ікер Касільяс кулаками перевів м'яч на кутовий. Кінцівка тайму запам'яталася низкою штучних офсайдів, організованих армійської обороною.

Другу 45-хвилинку москвичі почали в оновленому складі - Павло Мамаєв замінив в опорній зоні Євгена Алдоніна. Картина гри не змінилася. Кака відзначився ударом із-за меж карного майданчика - м'яч пролетів поруч зі стійкою. Роналду, перебуваючи під гострим кутом, намагався пробити Чепчугова в ближньому бою - російський воротар не схибив. А ось в бою дальньому перемога залишилася за португальцем. На 55-й хвилині він зважився на "постріл" метрів із тридцяти, голкіпер невдало підставив руки, й м'яч рикошетом від рукавичок влетів у кут - 2:0.

Леонід Слуцький провів другу заміну. Муса відправився відпочивати, поступившись місцем Секу Олісе. Гостроти біля воріт "Реала" не додалося. Мадридці продовжували тримати гру під контролем, дозволяючи супернику лише рідкісні вилазки. Роналду на 65-й хвилині головою замикав подачу з кутового, але трохи промахнувся. ЦСКА відповів моментом за участю Думбія. Івуарієць скористався помилкою Касільяса, що випустив м'яч з рук, і намагався вразити залишені ним ворота - невлучно.

Моурінью випустив на поле центрального нападника Каріма Бензема. Щоб відзначитися, французу знадобилося менше хвилини! Прийнявши пас від Месута Езіла, форвард завдав удару, Чепчугов урятував, але з повторним "пострілом" упоратися був не в силах. Тепер москвичам втрачати було вже нічого. Забити на "Бернабеу" тричі протягом 20 хвилин - щось із розряду фантастики. Й усе ж таки одного разу ЦСКА забив. Зоран Тошич ефектно поцілив у ближню "дев'ятку".

У час, що залишився, Томаш Нецид, вийшовши на заміну, відзначився неприємним для воротаря ударом здалеку - Касільяс відбив м'яч убік. Заключні хвилини "Реал" провів спокійно, без паніки. А на четвертій компенсованій Роналду, замкнувши передачу Бензема, оформив дубль. Фінальний свисток зафіксував перемогу іспанського клубу, яку варто визнати справедливою. Останній представник Росії в єврокубках зійшов із дистанції.

Челсі - Наполі 4:1 (перший матч 1:3)
Голи:
Дрогба, 28, Террі, 48, Лемпард, 75 (з пенальті), Іванович, 105 - Інлер, 55
Челсі: Чех - Іванович, Луїс, Террі (Босінгва, 98), Коул - Лемпард, Ессьєн, Рамірес - Дрогба, Старрідж (Торрес, 63), Мата (Малуда, 95)
Наполі: Де Санктіс - Ароніка (Варгас, 111), Суньїга, Каннаваро, Кампаньяро - Маджо (Доссена, 36), Гаргано, Інлер - Хамшик (Пандев, 106), Лавессі, Кавані

Напередодні матчу капітан "Челсі" Джон Террі, котрий повернувся після травми, казав, що цей вечір може стати одним із найвеличніших у історії клубу. Для цього синім потрібно було відіграти у "Наполі" поразку в першому матчі - 1:3. Лондонський клуб у цьому сезоні відверто розчаровує, тому потрапляння у вісімку найкращих Ліги чемпіонів могло врятувати його репутацію.

Утім, попервах на "Стемфорд Бридж" не складалось враження, що господарі вийшли наче на останній бій. Гра у підопічних Роберто Ді Маттео, що на тимчасовій основі замінив звільненого Андре Віллаша-Боаша, відверто не клеїлась. Часом сині не могли двох пасів до купи зв'язати, та й темп запропонували суперникам доволі посередній.

Драматична перемога "Челсі" і очікуване фіаско ЦСКА в МадридіМожливо, так лондонці сподівалися приспати небезпечних опонентів, знаних своєю грою на контратаках. Як би то було, але досить несподівано "Челсі" відкрив рахунок у середині першого тайму. Нев'янучий Дідьє Дрогба у чудовому стрибку переправив м'яч у сітку головою після передачі Раміреса. Через кілька хвилин він же міг подвоїти перевагу, а невдовзі свій момент втратив і Деніел Старрідж.

Здалося, що гості не були готові до такої різкої активізації суперників. Однак до перерви вони втримали прийнятний для себе рахунок. Та вже на другій хвилині після відпочинку сині завдали другого разючого уколу - цього разу Террі класно зіграв головою на ближній штанзі після подачі з кутового Френка Лемпарда. 2:0 - і такий результат вже влаштовував "Челсі"...

Саме у цей момент "Наполі" став таким, яким його звикли бачити в поточній Лізі чемпіонів - швидким, агресивним, готовим до активного пресингу. І вже на 55-й хвилині італійська команда досягла бажаного. Після виносу із карного майданчика "Челсі" Гьокхан Інлер прийняв м'яч на груди і потужним ударом, знайшовши шпарину в захисті суперників, поцілив у кут воріт.

З кожною хвилиною гра ставала все цікавішою і напруженішою. Не встиг Дрогба схопитися за голову після прекрасного сейву Моргана Де Санктіса, як Петр Чех на пару зі штангою рятує "Челсі" після удару Хуана Суніги. Господарі нарощували тиск, і зрештою гості припустилися помилки у власному карному майданчику, що призвело до пенальті. Чіткий удар з 11 метрів Лемпарда - і рахунок за підсумками двох матчів стає рівним.

Не можна сказати, що до завершення основного часу команди відсиджувалися в тилу, але гра, звісно, була спокійнішою і докотилась до додаткового часу. Там моменти мали Бранислав Іванович, Марек Гамшик, а Фернандо Торрес після помилки голкіпера не влучив у порожні ворота. Зрештою, затяжна атака господарів завершилась класним пасом Дрогба на Івановича, котрий у дотик невідпорно пробив під перекладину з меж карного майданчика - 4:1!

До самого фінального свистка господарів фактично не дали суперникам нічого зробити. Більше того, саме лондонці були ближчими до чергового гола, однак Дрогба не реалізував дуже хороший штрафний і ще раз промахнувся із забійної позиції. Однак, і такий рахунок повністю влаштував "Челсі", для кого, як і передбачав Террі, цей вечір став одним із найвеличніших у історії...

Використані фото і матеріали УЄФА.

Нагадаємо, що раніше чвертьфіналістами Ліги Чемпіонів стали "Бенфіка", "Мілан", "Барселона", АПОЕЛ, "Марсель" і "Баварія". Перші матчі 1/4 ЛЧ відбудуться 27 і 28 березня. Жеребкування - 16 березня.