Дорогоцінні метали все більше дешевшають на тлі позитивних статистичних даних, які збільшують ризик того, що Федерезерв зважитися на зниження обсягів стимулюючої програми. Так, ціни на золото впали до 33-місячного мінімуму. Аналогічну динаміку демонструє і срібло - ціни на метал впали до мінімумів серпня 2010 року. Платина вчора взагалі оновила чотирирічний мінімум.
Дорогоцінні метали все більше дешевшають на тлі позитивних статистичних даних, які збільшують ризик того, що Федерезерв зважитися на зниження обсягів стимулюючої програми. Так, ціни на золото впали до 33-місячного мінімуму. Аналогічну динаміку демонструє і срібло - ціни на метал впали до мінімумів серпня 2010 року. Платина вчора взагалі оновила чотирирічний мінімум.
Вартість однієї унції золота знизилася до позначки 1,244 дол. - мінімального рівня з 13 вересня 2010 року. Фактично, з початку квітня вартість однієї унції золота знизилася на 22%, демонструючи найгіршу квартальну динаміку з 1920 року.
Інституційні інвестори налаштовані на згортання керівництвом ФРС США програми викупу державних боргових зобов'язань і продовжують виводити кошти, інвестовані раніше в золоті злитки. До початку сьогоднішнього дня активи найбільшого в світі власника золота серед інвестиційних інститутів біржового індексного фонду SPDR Gold Trust скоротилися ще на 16,23 т і офіційно складають 969,50 т, оновивши свій мінімум з лютого 2009 р. Активи фонду, представлені мірними золотими злитками, вже зменшилися на 383,85 т (-28,4%), після того, як 7 грудня 2012 р. вони досягли свого історичного максимуму - 1 тис. 353,35 т.
"Два цвяхи в кришку труни для золота - це сильний долар і очікування, що програма кількісного пом'якшення буде скорочена", - прокоментував ситуацію на "ведмежому " ринку" аналітик Fat Prophets в Сіднеї Девід Леннокс.
Крім цього тиск на котирування золота роблять прогнози великих банків, які були переглянуті за останні кілька тижнів у бік пониження, серед яких банк Credit Suisse, який погіршив прогноз по середній річній вартості дорогоцінного металу на поточному році до 1400 дол. за тройську унцію з 1580 дол.
Morgan Stanley знизив прогноз вартості золота, тим самим приєднавшись до Goldman Sachs і UBS. Інвестбанки вважають, що вартість дорогоцінного металу впаде на тлі скорочення монетарних стимулів ФРС США у міру відновлення економіки. Банк знизив прогноз на 2013 р. до 1409 дол. за унцію з 1487 дол., скоротив прогноз на 2014 р. до 1313 дол. з 1563 дол. Прогноз на 2015 р. також був знижений з 1450 дол. до 1300 дол. за тройську унцію. Крім цього, знижені прогнози по золоту і сріблу до 2018 р.
Також песимістично ставляться до перспектив золота аналітики BNP Paribas і Standard Bank, оскільки цей дорогоцінний метал зараз показує найслабшу динаміку більш ніж за 30 років. У 2013 р. ціни впали на 23% після щорічного зростання протягом 12 років.
Ф'ючерси на платину з поставкою в липні у вівторок впали більш ніж на 3%, опустившись нижче 1325 дол. за тройську унцію на Нью-Йоркській товарній біржі NYMEX. Таким чином, платина опустилася до мінімальних значень з 2009 р.
Вартість платини падає на тлі загального зниження попиту на дорогоцінні метали, у тому числі на золото і паладій, і зростання прибутковості держбондів США. Прибутковість 10-літніх держоблігацій в понеділок зросла до найвищої позначки з серпня 2011 р. - 2,667%.
На дорогоцінні метали також чинять тиск новини з Китаю, головного експортера металів. Інвесторів турбує криза готівки в банках Китаю. Народний банк країни випустив попередження, в якому йшлося про необхідність посилення банками контролю над їх власною ліквідністю. Ще одна новина, що негативно вплинула на фондовий ринок Китаю, - погіршення прогнозу зростання китайської економіки банком Goldman Sachs. Оцінка зростання ВВП Китаю в 2013 р. була знижена до 7,4% з 7,8% і в наступному році - до 7,7% з 8,4%.