ua en ru

Драгі: ЄЦБ за необхідності підтримає банківську систему єврозони

Автор: RBC.UA
Європейський центральний банк (ЄЦБ) готовий підтримати банківську систему зони євро за необхідності. Таку позицію озвучив глава ЄЦБ Маріо Драгі.

Європейський центральний банк (ЄЦБ) готовий підтримати банківську систему зони євро за необхідності. Таку позицію озвучив глава ЄЦБ Маріо Драгі, передає Reuters.

"ЄЦБ продовжить надавати ліквідність кредитоспроможним банкам зони євро в разі потреби", - підтвердив він.

Глава ЄЦБ зазначив, що мети операцій по довгостроковому рефінансуванню (LTRO), в рамках яких відомство Драгі надало банкам трирічні кредити більш ніж на 1 трлн євро, в цілому було досягнуто, проте необхідний час, щоб відчути повноцінний вплив LTRO.
Крім того, Драгі констатує, що базовий сценарій ЄЦБ залишається незмінним, тобто банк не повинен виходити за рамки повноважень, визначених мандатом. При цьому основною стратегією банку залишиться прихильність ціновій стабільності. "Цінова стабільність повинна забезпечуватися за участю ЄЦБ, при цьому банк найближчим часом має намір висловитися з питання податкової політики в зоні євро", - сказав Драгі.

В цілому Драгі зазначає, що економічна ситуація в зоні євро стабілізується, однак продовжують існувати серйозні ризики рецесії. При цьому з боку ЄЦБ інфляційні очікування залишилися незмінними, тобто інфляційних ризиків не спостерігається в жодній країні зони євро. Також Драгі вважає, що умови фінансування в зоні євро стали більш вигідними, ніж у листопаді 2011 р. Крім того, глава ЄЦБ впевнений, що банк володіє всіма засобами для абсорбації зайвої ліквідності на ринку.

Зазначимо, що для стабілізації ринків заходи готові прийняти і найбільші центробанки. Про це сьогодні повідомляє Reuters. Чиновники країн G20, лідери яких зустрінуться в Мексиці наступного тижня, повідомили, що банки готові за необхідності вжити заходів для стабілізації фінансових ринків за рахунок надання ліквідності та запобігання кредитного кризи після виборів в неділю. "Центробанки готуються до скоординованих дій з надання ліквідності", - сказав один з чиновників G20.

Зокрема, Банк Англії повідомив в п'ятницю, що почне проводити аукціони репо з розширеною заставної базою (ECTR).

Банк Японії зберіг без зміни монетарну політику за результатами дводенного засідання в п'ятницю, залишивши напоготові інструменти в разі найгіршого результату грецьких виборів. Індія і Китай також розробляють екстрені плани дій, згідно з повідомленнями джерел і чиновників.

Канада "готова до дій", якщо ситуація обернеться найгіршою стороною або у випадку появи "зовнішнього шоку", повідомив Ендрю Макдугал, прес-секретар прем'єр-міністра Канади.

Європейські регулятори також підготували план боротьби з можливою кризою, зокрема, якщо греки вирішать вивести всі кошти з банків у разі перемоги партії SYRIZA, яка пообіцяла розірвати угоду про надання фінансової допомоги з Євросоюзом і Міжнародним валютним фондом.

Також сьогодні оприлюднені результати опитування управляючих центробанків, проведеного швейцарських банком UBC. Банкіри впевнені, що принаймні одна країна покине європейський монетарний блок протягом найближчих п'яти років.

На думку респондентів, розпад єврозони є найголовнішим ризиком для світової економіки на наступні 12 місяців. Результати опитування йдуть в розріз з офіційною позицією регуляторів, що постійно заявляють, що єврозона не розпадеться і вони докладуть усіх зусиль для її збереження.

Нагадаємо, що минулого тижня член Керуючої ради ЄЦБ Евальд Новотни зазначав, що в банку для підтримки економіки єврозони є можливість скоротити процентні ставки.

Раніше ЄЦБ залишив облікову ставку без змін - на рекордно низькому рівні в 1,0% річних. На додаток до цього, ЄЦБ закачав більше 1 трильйона євро у фінансову систему блоку за допомогою трирічних операцій фінансування, проведених в грудні і лютому.

Після оприлюднення цього рішення, глава ЄЦБ Маріо Драгі заявив, що банк вбачає "підвищені ризики" для економічного прогнозу єврозони. Драги також повідомив, що, на думку ЄЦБ, річна інфляція в єврозоні буде перевищувати 2% (цільовий орієнтир ЄЦБ) до кінця 2012 р. і повернеться на рівні нижче 2% лише на початку 2013 р.