Австрійська енергетична компанія OMV підтвердила, що веде переговори про купівлю частки німецької RWE в газотранспортному проекті Nabucco. Таку заяву зробив глава OMV Герхард Ройсс. Раніше у пресі з'явилися неофіційні чутки про можливий вихід RWE із проекту і передачу її частки OMV.
Австрійська енергетична компанія OMV підтвердила, що веде переговори про купівлю частки німецької RWE в газотранспортному проекті Nabucco. Таку заяву зробив глава OMV Герхард Ройсс, передає Reuters.
Читайте також: Консорціум "Шах-Деніз II" обговорює придбання частки в Nabucco
"Ми ведемо переговори про контроль над часткою RWE у проекті, але не на тривалий термін", - заявив він. Зазначимо, що RWE і OMV володіють рівними частками по 16,67% у Nabucco.
Раніше у пресі з'явилися неофіційні чутки про можливий вихід RWE з проекту і передачу її частки OMV. Варто зауважити, що RWE стала другою компаній, що поставила під сумнів доцільність участі в Nabucco.
У квітні 2012 р. угорська MOL заявила про готовність зовсім вийти із проекту Nabucco в разі виникнення такої необхідності, пояснивши, що "існує багато невизначеностей навколо проекту Nabucco, які складно ігнорувати".
Читайте також: Угорщина видала всі дозволи на будівництво Nabucco
Крім того, наприкінці травня ц.р. стало відомо, що британська BP більше не вважає за доцільне використовувати газопровід Nabucco для транспортування азербайджанського газу з належного їй родовища "Шах-Деніз" до Європи.
Нагадаємо, наприкінці січня ц.р. Туреччина заявила, що припиняє повну підтримку Nabucco на користь Трансанатолійского газопроводу Trans Anadolu (TANAP). "TANAP буде набагато дешевше (6-7 млрд дол.) і простіше реалізувати, ніж Nabucco", - заявляв тоді офіційний представник міністерства енергетики Туреччини.
Зазначимо також, що у травні ц.р. консорціум проекту газопроводу Nabucco представив оновлений план будівництва труби до родовища в Азербайджані "Шах-Деніз" під назвою Nabucco-West. Довжина Nabucco-West, відповідно до представленого проекту, може зменшитися втричі - до 1,3 тис. км. Нагадаємо, в лютому ц.р. повідомлялося, що потужність Nabucco може бути зменшена вдвічі - до 15 млрд куб. м на рік.
Читайте також: Вартість Nabucco може скласти 24-26 млрд євро, - міністр нацрозвитку Угорщини
Проект Nabucco завдовжки 4 тис. км і пропускною спроможністю до 31 млрд куб. м повинен знизити залежність європейських споживачів від колишніх постачальників блакитного палива. У політичних і економічних колах ЄС відкрито говорили, що головним чином Nabucco спрямований на скорочення поставок газу з Росії.
Серйозного прогресу в реалізації Nabucco досягти так і не вдалося. Критики Nabucco зазначають, що проект занадто дорогий: офіційно називається цифра в 9,7 млрд євро, проте реальні витрати оцінюються у 15 млрд євро.
З іншого боку, існує думка, що учасникам проекту не вдасться заручитися достатньою кількістю контрактів на закупівлю газу, щоб повністю замістити ними російські поставки.
Читайте також: Болгарія ратифікувала договір щодо участі в газопроводі Nabucco
Nabucco - магістральний газопровід, який покликаний транспортувати газ із Центральної Азії (Азербайджан, Казахстан і Туркменістан) до Європи (передусім, до Австрії і Німеччини) в обхід Росії - через території Туреччини, Болгарії, Румунії та Угорщини. У якості основних постачальників спочатку розглядалися Азербайджан, Ірак і Туркменістан.
Реалізацією проекту займається консорціум Nabucco Gas Pipeline International, куди входять газові компанії європейських країн - учасниць проекту: Німеччини, Австрії, Болгарії, Румунії та Туреччини.
Комерційні поставки газу по газопроводу Nabucco планувалося почати у 2017 р., будівництво трубопроводу було намічено на 2013 р. Учасниками Nabucco з рівними частками по 16,67% є австрійська OMV, угорська MOL, болгарська Bulgargaz, румунська Transgaz, турецька Botas і німецька RWE.
Читайте також: Янукович обговорив з Путіним і Бердимухамедовим питання співпраці в газовій сфері
OMV (Österreichische Mineralölverwaltung AG) - австрійська нафтова компанія, найбільша в Центральній Європі. Її штаб-квартира знаходиться у Відні. Компанія заснована у 1956 р. Перший закордонний проект OMV розпочався у 1985 р. в Лівії.
У 2004 р. OMV придбала 51% акцій румунської нафтогазової компанії Petrom. У 2006-2010 рр. OMV вела бізнес у Росії: їй належали частки в низці компаній, що мали ліцензії на розвідку і видобуток вуглеводнів у Саратовській області та республіці Комі. У 2010 р. австрійський концерн позбувся російських активів.
Компанія здійснює розвідку і видобуток нафтопродуктів у 17 країнах світу (Центральна Європа, Північна Африка, Близький Схід, Каспійський регіон, Австралія, Нова Зеландія). Денна видобуток OMV - 317 тисяч барелів у нафтовому еквіваленті. OMV належать газопроводи протяжністю 2 тис. км, компанія продає на рік близько 40 млрд кубометрів газу. Запаси компанії складають (разом з Petrom) 1,21 млрд барелів нафтового еквівалента.
31,5% акцій OMV належить державній компанії OIAG, інші 50,9% знаходяться у вільному обігу. Генеральним директором OMV є Герхард Ройсс (Gerhard Roiss).