Борг Києва за послуги ЖКГ і споживання енергоресурсів становить 1,5 млрд грн. Про це сьогодні на розширеному засіданні колегії КМДА за підсумками опалювального сезону, повідомив заступник директора департаменту житлово-комунальної інфраструктури Володимир Баженов, передає кореспондент РБК-Україна. При цьому борг киян збільшився за чотири місяці цього року на 25%.
Борг Києва за послуги ЖКГ і споживання енергоресурсів становить 1,5 млрд грн. Про це сьогодні на розширеному засіданні колегії КМДА за підсумками опалювального сезону, повідомив заступник директора департаменту житлово-комунальної інфраструктури Володимир Баженов, передає кореспондент РБК-Україна. При цьому борг киян збільшився за чотири місяці цього року на 25%.
"Наступна тема досить для нас болюча - це платежі за послуги ЖКГ та енергоресурси. З 1 січня по 1 травня у Києві майже на 25% збільшився борг за ці послуги. Ми наблизилися вже до 1,5 млрд грн боргу. Причому, якщо по газу, воді, електриці там невелике зниження близько 1%, то за теплову енергію заборгованість збільшилася на 260 млн грн. У цій структурі близько 800 млн грн - борги населення, 300 млн - ЖБК, орендарі та інші, 30 млн грн - бюджетна сфера: пільги та субсидії, і 440 млн грн - некомпенсована різниця в нарахуваннях", - повідомив Баженов.
Читайте також: Борги українців за послуги ЖКГ в березні виросли до 13,9 млрд грн
За його словами, зараз ведеться серйозна позовна робота з тими, хто відмовляється платити за спожиті послуги, але дуже серйозно не допрацьовує виконавча служба.
"З початку цього року, житловими органами всіх районів представлені на примусове вилучення коштів вже понад 5,2 тис. позовів на загальну суму 37 млн грн. Тут дуже серйозна недоробка з боку районних відділів виконавчих служб", - заявив Баженов.
Як повідомив технічний директор ПАТ "Київенерго" Олександр Зайцев, борг підприємства перед "Нафтогазом" за газ складає 2,2 млрд грн.
"На сьогодні заборгованість споживачів перед ПАТ "Київенерго" становить понад 3 млрд грн, в тому числі за тепло - 2 млрд 51 млн грн, збільшення на 530 млн грн; по електроенергії - 954 млн грн, збільшення на 356 млн грн; некомпенсована різниця в тарифах на тепло на сьогоднішній день - 973 млн грн і, як результат, борг "Київенерго" за газ - 2,2 млрд грн", - повідомив Зайцев.
Читайте також: На реформування сфери будівництва та ЖКГ України в 2013-2014 рр. передбачено 46,9 млрд грн
Нагадаємо, раніше повідомлялося, що станом на кінець березня 2013 р. заборгованість населення України по оплаті житлово-комунальних послуг склала 13,9 млрд грн.
Зазначимо, що у зв'язку з відновленням переговорів України з Міжнародним валютним фондом (МВФ), який, серед іншого, вимагає підвищити тарифи на газ для споживачів, Кабмін налаштований на повне виконання вимог МВФ шляхом впровадження диференційованого підходу до формування тарифів у сфері ЖКГ. Це означає, що, вирішуючи питання цін на газ, уряд може підвищити розцінки тільки для високозабезпечених верств суспільства, які живуть у великих будинках і квартирах і, відповідно, використовують "блакитне золото" у великих кількостях. Що ж стосується соціально вразливих категорій населення, то, виконуючи вимоги МВФ, Кабмін, навпаки, планує збільшити субсидії і розширити коло їх отримувачів.
Крім того, Міністерство регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства пропонує нараховувати пеню у розмірі 0,1% від суми боргу за кожен день прострочення плати за житлово-комунальні послуги. Пропонується встановити, що у разі несвоєчасного внесення плати за житлово-комунальні послуги, споживач зобов'язаний сплачувати пеню в розмірі 0,1% суми простроченого платежу, яка нараховується за кожний день прострочення, але не більше 100% суми боргу.
Читайте також: Неплатежі за електроенергію в Україні досягли історичного максимуму
Передбачається, що нарахування пені починається з дня, наступного за останнім днем граничного терміну внесення плати за ЖКП. Граничним строком внесення плати за ЖКП є 20 число місяця, наступного за розрахунковим.