Договір на придбання "Нафтогазом" двох бурових установок у сингапурської Keppel FELS втратив силу
Сингапурська компанія Keppel FELS Limited заявила про втрату сили договору з НАК "Нафтогаз України" від 3 грудня в 2012 р. на будівництво двух напівпогружних морських бурових установок (НПМБУ). Про це говориться у повідомленні компанії.
"Ми хочемо повідомити, що договір втратив силу, оскільки деякі умови не були виконані в певні терміни. Keppel продовжуватимуть шукати можливості співпраці з "Нафтогазом" в розвідці і видобутку вуглеводнів", - сказано у повідомленні.
Нагадаємо, 3 грудня 2012 р. НАК "Нафтогаз України" і компанія Keppel FELS Limited підписали договір на поставку двох НПМБУ загальною вартістю 1 млрд 226 млн дол. Договір повинен був набути чинності після виконання сторонами узгоджених умов.
Читайте також: "Нафтогаз" і сингапурська Keppel FELS підписали договір на постачання двох бурових установок на 1,2 млрд дол
За умовами договору, полупогружна морська бурова установка мала бути новою, укомплектованою всім необхідним устаткуванням, і мати можливість бурити свердловини завглибшки не менше 9000 м на глибинах моря до 1000 м.
За даними геологічних досліджень, основні запаси вуглеводневої сировини Чорноморського басейну знаходяться саме на глибині від 120 м до 1000 м. На середніх глибинах моря першочерговими об'єктами для освоєння за допомогою полупогружних платформ є ділянка Палласа (глибина моря 450-850 м), а для геологічного вивчення - акваторія Прикерченського шельфу, ділянки Скіфська і Фороська. Прогнозні запаси вільного газу в межах ділянки Палласа складають близько 120 млрд куб. м газу (в т.ч. українська частка - 86 млрд куб. м), розчиненого газу - 8,6 млрд куб. м (в т.ч. українська частка - 8,2 млрд куб. м), нафти і газового конденсату - 70 млн тонн (в т.ч. українська частка - понад 45 млн т).
Читайте також: Видобуток природного газу "Чорноморнафтогазом" за 2 місяці 2013 р. виріс на 31,7% - до 227 млн куб. м газу
Освоєнням українських шельфів Чорного і Азовського морів займається "Чорноморнафтогаз". У його веденні знаходяться бурові установки "Сиваш", "Таврида", "Петро Годованець" і "Незалежність". Підприємство також видобуває вуглеводні на родовищах, розташованих в Криму, експлуатує розташовані на півострові Глібовське ПСГ і магістральні газопроводи. 100% акцій компанії знаходяться в управлінні НАК "Нафтогаз України".
В кінці грудня 2012 р. НАК "Нафтогаз України" перерахувала "Чорноморнафтогазу" черговий кредитний транш на суму 246,628 млн грн для придбання самопідйомної плавучої бурової установки. В цілому обсяг вказаної кредитної лінії складає 2 млрд 395,750 млн грн.
Читайте також: "Нафтогаз України" і Smart Maritime Group підписали меморандум про співпрацю по розвитку флоту "Чорноморнафтогазу"
Україна в рамках обраної лінії економічної політики, спрямованої на зниження енергозалежності від Росії і її дорогого газу, намагається реалізувати різні енергетичні проекти. Ведуться переговори про закупівлі газу в Європі, Азербайджані, Туркменістані. В Одеській області планується будівництво LNG-терміналу, також можливе спільне з Туреччиною будівництво LNG-терміналу на турецькому побережжі Середземного моря. Реалізуються проекти з видобутку газу на шельфі Чорного і Азовського морів. Заплановані проекти з видобутку сланцевого газу за участю світових лідерів у сфері енергетики - Royal Dutch Shell і Chevron. Крім того, розглядається можливість збільшення внутрішнього видобутку вуглеводнів - газу, нафти, вугілля. У цих проектах може взяти участь ТНК-ВР. Існує програма заміщення природного газу вугіллям.