Автомобільна столиця США м. Детройт частково припинив обслуговування заборгованості в 18,5 млрд дол. Це може стати прологом до оголошення банкрутства міста. Надзвичайний зовнішній керівник Детройта Кевін Орр оголосив мораторій на виплати частини боргу і запропонував кредиторам часткову компенсацію.
Автомобільна столиця США м. Детройт частково припинив обслуговування заборгованості в 18,5 млрд дол. Це може стати прологом до оголошення банкрутства міста, передає Reuters. Надзвичайний зовнішній керівник Детройта Кевін Орр оголосив мораторій на виплати частини боргу і запропонував кредиторам часткову компенсацію.
При цьому останнім належить зазнати істотних втрат - по незабезпечених облігаціях компенсація складе менше 0,10 дол. на кожен долар.
Із загальної заборгованості в 18,5 млрд дол. незабезпеченими є 11,5 млрд дол. Втрати утримувачів застрахованих і забезпечених облігацій будуть менші, проте точні цифри поки не розголошуються.
Читайте також: Казначейство США продасть акції General Motors більш ніж на 1 млрд дол
Експерти Fitch і S&Р припускають, що підсумкове банкрутство Детройта майже неминуче. Банкрутство автомобільної столиці США приведе до підвищення вартості запозичень для його рідного штату Мічіган.
В даний час в Детройті проживають близько 700 тис. осіб. Приблизно третина з них знаходиться за межею бідності.
Зазначимо, в Детройті знаходиться штаб-квартира американського автогіганта General Motors. Чистий прибуток General Motors, що припадає на частку власників звичайних акцій, в I кварталі 2013 р. знизилася на 14% в річному вимірюванні і склала 865 млн дол. - проти 1 млрд дол. в I кварталі минулого року.
Читайте також: Чистий прибуток General Motors в I кварталі знизився на 14%
Чистий виторг GM в січні-березні 2013 р. скоротився на 2% - до 36,9 млрд дол. Обсяг роздрібних продажів автомобілів General Motors в I кварталі ц.р. збільшився на 3,6% - до 2,36 млн одиниць.
Виключаючи разові чинники, прибуток GM на акцію склав 0,67 дол., значно випередивши консенсус-прогноз аналітиків на рівні 0,54 дол./акція (за даними Reuters).
Раніше також повідомлялося, що Казначейство США планує продати на відкритому ринку ще 30 млн акцій General Motors. Фонд охорони здоров'я автомобілебудівної профспілки приєднається до продажу і реалізує 20 млн акцій, збільшивши таким чином загальний обсяг паперів, що продаються, до 50 млн.
Читайте також: GM планує до 2016 р. побудувати в Китаї чотири заводи
Вартість акцій GM впала 5 червня 2013 р. на 76 центів (2,2%), після чого їхня ціна склала 34,20 дол., проте останнім часом вони продемонстрували істотне зростання. Так, 4 червня ц.р. їх ціна склала 35,49 дол., що є максимумом з грудня 2010 р. Тільки з початку 2013 р. котирування GM піднялися приблизно на 19%.
General Motors - найбільша американська автомобільна корпорація, що виробляє свою продукцію в 30 країнах світу. У 2009 р. GM була вимушена пройти добровільну процедуру банкрутства, внаслідок чого 60% акцій компанії відійшли уряду США, ще 12% - уряду Канади. У листопаді 2010 р. GM провела IPO, щоб реалізувати частину акцій, що належали американській державі. Розмір IPO перевищив 20 млрд дол., воно стало найбільшим в історії США. GM випускає автомобілі під марками Chevrolet, Cadillac, GMC, Isuzu, Opel та ін.