Литвин залишається: Депутати висловили спікеру вотум довіри (відео)

Народні депутати України висловили вотум довіри голові Верховної Ради Володимиру Литвину. "За" проголосували 266 народних депутатів.

Народні депутати України висловили вотум довіри голові Верховної Ради Володимиру Литвину. "За" проголосували 266 народних депутатів.

Народні депутати на початку позачергового засідання Ради підтримали проект постанови, внесеної Партією регіонів, Комуністичною партією України, партією "Реформи заради майбутнього" та Народною партією, про висловлення вотуму довіри спікеру Верховної Ради України Володимиру Литвину і відхилення його заяви про відставку. "За" проголосували 266 з мінімально необхідних 226 народних депутатів.

Голова Верховної Ради Володимир Литвин і його заступник Микола Томенко заявили, що подають у відставку під час засідання 4 липня ц.р. Литвина більшість у відставку не пустила, а заяву Томенка до порядку денного було внесено. Приводом для таких рішень стало голосування за закон "Про основи державної мовної політики", який розширює сферу застосування російської мови в Україні. Обидва питання депутати до кінця сесії не розглянули.

Зазначимо, що перший заступник голови Партії регіонів (ПР) Володимир Рибак, заявляв, що Литвин залишиться на своєму посту після позачергової сесії ВР і підпише закон про мови. "Якщо 30 липня, на момент позачергової сесії (ВР) заяву Володимира Литвина буде в секретаріаті, то ми зобов'язані будемо її розглянути. Але я думаю, що Володимир Михайлович повинен залишитися на посаді і працювати на благо держави. І я не думаю, що ВР дасть "добро" на його звільнення. А якщо за відставку депутати не проголосують, він буде працювати", - зазначив Рибак.

У свою чергу один з лідерів об'єднаної опозиції Арсеній Яценюк заявляв, що об'єднана опозиція не проти відставки Литвина.

У суботу, 28 липня, сам Литвин, повідомив, що працює над проектом листа Президенту України з викладом свого бачення ризиків, пов'язаних з впровадженням "мовного закону" в нинішній редакції. За його словами, згідно ст.131 "Регламенту Верховної Ради України", він запропонував внести зміни та уточнення до цього закону. "Якщо Верховна Рада поставилася до них схвально, то абсолютна більшість проблем, які викликають нарікання і складну суспільну реакцію, було знято. Я робив і роблю більше, ніж у моїх силах. Все інше буде залежати від того, як Верховна Рада поставиться до цієї проблеми ", - заявив Литвин. Раніше спікер Верховної Ради заявляв, що закон про мови підписувати не можна, так як він прийнятий з порушенням.

Нагадаємо, що сьогодні відбувається позачергова сесія парламенту. Планується розгляд кадрових питань, що стосуються компетенції Верховної Ради України, проектів законів щодо внесення змін до Державного бюджету України на 2012 р., питання ратифікації, проекти законів економічного спрямування.

Один з лідерів об'єднаної опозиції Арсеній Яценюк заявляв, що на позачерговій сесії Вр можлива відставка спікера Володимира Литвина і голосування за закон про мови.

Зазначимо також, що сьогодні відбуваються партійні з'їзди Партії регіонів (в 18:00), "Батьківщини" (в 8:00) і КПУ.

On Top
Продовжуючи переглядати www.rbc.ua, ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся з Політикою конфіденційності
Пропустити Погоджуюся