Із Верховної Ради пішли останні депутати з фракції БЮТБ. Сесійна зала залишилася порожньою. Про це повідомляє "5 канал".
Із Верховної Ради пішли останні депутати з фракції БЮТБ. Сесійна зала залишилася порожньою. Про це повідомляє "5 канал".
Раніше повідомлялося, що У Верховній Раді (ВР) близько трьох десятків народних депутатів проводили нараду з лідером фракції Іваном Кириленком, тоді як співробітники апарату ВР вже покинули свої робочі місця, як і представники парламентської більшості. Система "Рада" вже була відключена, світло вимкнене.
Раніше заявив глава фракції ПР Олександр Єфремов сказав, що Партія регіонів (ПР) не збирається повертатися до сесійної зали Верховної Ради (ВР) сьогодні. При цьому він запевнив: "Якщо завтра БЮТБ і НУ-НС розблокують роботу Ради, ми будемо працювати відповідно до порядку дня на сьогодні".
Зазначимо, станом на 18:00 Верховна Рада Україна (ВР) так і не змогла приступити до роботи, проте парламентарі заявляли, що незважаючи на офіційне завершення робочого дня, не планують розходитися.
Раніше повідомлялося, що фракція БЮТБ припинила участь в переговорному процесі, про який було заявлено лідером фракції БЮТБ Іваном Кириленком для того, щоб домогтися звільнення з СІЗО екс-прем'єр-міністра України, лідера партії "Батьківщина" Юлії Тимошенко.
Сьогодні відбулися переговори про можливі компроміси, на які був готовий піти БЮТБ в обмін на звільнення Тимошенко.
Також Кириленко підкреслив, що фракція БЮТБ наполягає на створенні тимчасової слідчої комісії щодо розслідування обставин загибелі чорнобильця, який загинув під час мирних акцій протесту в Донецьку.
Зазначимо, як повідомляє прес-служба Батьківщини з посиланням на рішення фракції, прийняте на терміновому засіданні, фракція БЮТ-Батьківщина, не підтримала пропозиції голови фракції Івана Кириленка про голосування за непопулярні закони в обмін на звільнення Юлії Тимошенко.
Раніше Іван Кириленко під час брифінгу у ВР заявив, що БЮТБ готовий голосувати за бюджет-2012 і закон про ринок землі в обмін на звільнення Тимошенко з СІЗО. "Ми були змушені вдатися до блокування трибуни, бо не побачили на порядку денному сьогодні, і в пакеті до включення до порядку денного, тих законопроектів, про які вчора домовлялися ... тих законопроектів які декриміналізують статтю, де політиків судять за політичні рішення" , - сказав Кириленко.
Кириленко наполягав на розгляді законопроекту народного депутата Віктора Швеця який "до коми вилизує цю норму". Також Кириленко підкреслив, що БЮТБ готовий піти на "пакетне" голосування і прийме ряд непопулярних рішень в обмін на звільнення Тимошенко.
У свою чергу, лідер фракції Партії регіонів Олександр Єфремов заявив сьогодні на брифінгу, що Партія регіонів не має наміру у форматі прийняття закону приймати рішення про те, щоб екс-прем'єр-міністр України, лідер партії "Батьківщина" Юлія Тимошенко була звільнена з СІЗО.
Раніше Єфремов заявляв, що не заперечує проти закритого пленарного засідання в п'ятницю, 9 грудня, де прозвучить звіт щодо стану здоров'я Юлії Тимошенко, але на поступки опозиції в прийнятті законодавчих актів не піде. За словами Єфремова, Партія регіонів вважає спекуляцією висловлювання депутатів БЮТБ щодо стану здоров'я Юрія Луценка і екс - прем'єр-міністра Юлії Тимошенко.
Як повідомив Єфремов, на сьогоднішньому пленарному засіданні повинні були бути внесені зміни до бюджету поточного року, згідно з якими держава планує додатково направити в регіони 2 млрд грн з яких 800 млн мають бути перенаправлені на вирішення питань малозабезпечених сімей.
Він висловив припущення, що саме через наявність цього питання в сьогоднішньому порядку денному парламентська опозиція заблокувала трибуну, "щоб дестабілізувати ситуацію в державі".
Як заявив Єфремов, фракція ПР готова піти на компроміс в питанні звільнення Тимошенко у випадку, якщо діалог не буде вестися мовою ультиматумів.
Нагадаємо, сьогодні близько 20 депутатів БЮТБ і НУ-НС заблокували трибуну ВР під час перерви в ранковому засіданні, коли відбувалася нарада в кабінеті спікера ВР Володимира Литвина.
Раніше депутати БЮТБ неодноразово блокували трибуну ВР. Тоді вони вимагали розгляду закону про декриміналізацію. Раніше, ВР відмовилася підтримати поправку № 95 до відповідного законопроекту, яка передбачала вилучення статті № 365 з Кримінального Кодексу України. Нагадаємо, 11 жовтня 2011 р. за цією статтею Юлії Тимошенко було винесено обвинувальний вирок. Печерський райсуд засудив Тимошенко до 7 років ув'язнення із забороною займати певні державні посади протягом ще 3 років за перевищення службових повноважень при підписанні газових угод з Росією. Також суд зобов'язав Тимошенко виплатити "Нафтогазу України" 1,516 млрд грн. Тимошенко подала апеляцію на рішення суду 24 жовтня.
Апеляційний суд Києва на засіданні 1 грудня ухвалив проводити попереднє слухання апеляції екс-прем'єр-міністра, лідера партії "Батьківщина" Юлії Тимошенко за її відсутності. Суд послався на те, що на попередньому слуханні присутність засудженого не обов'язкова. Таким чином суд не знайшов підстав для задоволення клопотання захисту Тимошенко про призупинення судового провадження.