ua en ru

БЮТБ припиняє переговори про голосування за непопулярні закони в обмін на звільнення Тимошенко

Автор: RBC.UA
Фракція БЮТБ припиняє свою участь у переговорному процесі, про який було заявлено лідером фракції БЮТБ Іваном Кириленком для того, щоб домогтися звільнення з СІЗО екс-прем'єр-міністра України, лідера партії "Батьківщина" Юлії Тимошенко. Про це заявив Іван Кириленко, передає кореспондент РБК-Україна.

Фракція БЮТБ припиняє свою участь у переговорному процесі, про який було заявлено лідером фракції БЮТБ Іваном Кириленком для того, щоб домогтися звільнення з СІЗО екс-прем'єр-міністра України, лідера партії "Батьківщина" Юлії Тимошенко. Про це заявив Іван Кириленко, передає кореспондент РБК-Україна.

"Навіть те, що я тут в емоціях, особисто сказавши перед вами, що ми заради того, щоб врегулювати політичну кризу в Україні, звільнити політичних ув'язнених готові брати на себе відповідальність, голосуючи за непопулярні кроки, на користь держави. Ми зібралися з фракцією, фракція уважно відстежила те, що пішло по ЗМІ і рішення прийнято таке - те, що я проголосив тут, це моя особиста думка. Ми не довіряємо нашим колегам по парламенту, і ми не на які компроміси і не на які пропозиції щодо спільної відповідальності на шкоду народу не підемо. Я офіційно заявляю... Фракції з переговорного процесу виходять", - сказав Кириленко.

У той же час Кириленко підкреслив, що фракція БЮТБ наполягає на створенні тимчасової слідчої комісії щодо розслідування обставин загибелі чорнобильця, який загинув під час мирних акцій протесту в Донецьку.

Зазначимо, як повідомляє прес-служба Батьківщини з посиланням на рішення фракції, ухвалене на терміновому засіданні, фракція БЮТ-Батьківщина не підтримує пропозицію голови фракції Івана Кириленка про голосування за непопулярні закони в обмін на звільнення Юлії Тимошенко.

"Позиція лідера нашої фракції, озвучена раніше, є особистою думкою Івана Григоровича Кириленка", - наголосили у фракції.

Раніше Іван Кириленко під час брифінгу у ВР заявив, що БЮТБ готовий голосувати за бюджет-2012 і закон про ринок землі в обмін на звільнення Тимошенко з СІЗО.

"Ми були змушені вдатися до блокування трибуни, бо не побачили на порядку денному сьогодні, і в пакеті до включення до порядку денного, тих законопроектів про які вчора домовлялися ... тих законопроектів які декриміналізуються статтю, де політиків судять за політичні рішення", - сказав Кірінко.

Він підкреслив, що сьогодні народний депутат Віктор Швець зареєстрував ще один законопроект, який "до коми вилизує цю норму". За словами лідер фракції БЮТ цей законопроект необхідно включити до порядку денного і розглянути, коли буде рішення профільного парламентського комітету. За словами Кириленка реакції Партії регіонів на таку пропозицію поки немає.

Також він підкреслив, що БЮТБ готовий піти на "пакетне" голосування і прийме ряд непопулярних рішень "Ми сьогодні запропонували нашим колегам ... ми розуміємо, що треба брати спільну відповідальність за долю країни зараз всім ... Ми готові до врегулювання політичної кризи, не дай Бог щось з Тимошенко чи Луценко станеться, не знаю, що з цією країною буде, але ми готові взяти на себе відповідальність за голосування у залі за непопулярні рішення, які відкладаються з дня на день. Напевно, їх треба розглядати і приймати, врегулювавши і політичну кризу і економічну, який вже зріє ", - сказав Кириленко.

За словами Кириленка о 15:00 сьогодні відбудеться зустріч опозиції з парламентською більшістю, де відбудуться обговорення пошуків можливих компромісів "і якщо нам таке меню покладуть на стіл ми обов'язково подивись, якщо це не буде" Лівела "або щось подібне, ми будемо голосувати" за ", сказав Кириленко. І додав" Ми готові розглянути бюджет, ми готові розглянути ринок землі, ми подали вчора на 60 сторінках свої пропозиції - ринку землі бути! Ринок землі необхідно врегулювати ... але головний - покупець, і самий основний покупець держава та органи місцевого самоврядування ", - заявив Кириленко.

Відповідаючи на питання журналістів, чи планується включити в пакетне голосування законопроект 9400, який, за словами депутата Андрія Павловського дозволяє не виконувати судові рішення щодо чорнобильців, афганців та інших громадян претендують на отримання пільг, Кириленко відповів ухильно. За його словами цей законопроект зареєстрований не давно і йому не відомий зміст цього документа.

У свою чергу, лідер фракції Партії регіонів Олександр Єфремов заявив сьогодні на брифінгу, що Партія регіонів не має наміру у форматі прийняття закону приймати рішення про те, щоб екс-прем'єр-міністр України, лідер партії "Батьківщина" Юлія Тимошенко була звільнена з СІЗО.

"Пропонується в третій раз повернутися до розгляду законопроекту, який передбачає звільнення Тимошенко з ув'язнення. Ми неодноразово відповідали на це запитання з приводу того, що ми не підемо на законодавче вирішення даного питання в рамках звільнення однієї людини, тому що це суперечить будь-яким юридичним нормам і суперечить будь-якій нормальній логіці", - сказав Єфремов.

Раніше Єфремов заявляв, що не заперечує проти закритого пленарного засідання в п'ятницю, 9 грудня, де прозвучить звіт по стану здоров'я Юлії Тимошенко, але на поступки опозиції в прийнятті законодавчих актів не піде.

Як повідомив Єфремов, на сьогоднішньому пленарному засіданні повинні були бути внесені зміни до бюджету поточного року,згідно з якими держава планує додатковонаправити в регіони 2 млрд грн з яких 800 млнмають бути перенаправлені на вирішення питаньмалозабезпечених сімей.

"Законопроектом вносяться зміни до державного бюджету, передбачається додатково спрямувати на вирішення проблем території 2 млрд грн, з них 800млн на вирішення питань малозабезпечених сімей та 162 млн грн на вирішення питань проїзду в транспорті пільгових категорій громадян", - заявив Єфремов.

Він висловив припущення, що саме через наявність цього питання в сьогоднішньому порядку денному парламентська опозиція заблокувала трибуну, "щоб дестабілізувати ситуацію в державі".

Також Партія регіонів пропонує БЮТБ в ході закритого пленарного засідання в п'ятницю, 9 грудня, заслухати міністра охорони здоров'я Олександра Аніщенка та керівника Пенітенціарної служби Олександра Лісіцкова, заявив Єфремов.

За словами Єфремова, Партія регіонів вважає спекуляцією висловлювання депутатів БЮТБ щодо стану здоров'я екс-міністра внутрішніх справ Юрія Луценка і екс - прем'єр-міністра, лідера партії "Батьківщина" Юлії Тимошенко, які перебувають в ізоляторі.

Єфремов також підкреслив, що пропоноване засідання має бути закритим, "тому що відомості, які надаються по здоров'ю тієї чи іншої людини можуть розголошуватися лише з дозволу цієї людини".

"Враховуючи, що на сьогодні ми не маємо цього дозволу, ми не маємо права розголошувати ці відомості, але наші колеги зможуть поставити будь-які питання даним керівникам, які відповідальні за забезпечення нормального забезпечення і за стан здоров'я будь-якого ув'язненого, які зараз знаходяться в СІЗО", - підкреслив нардеп.

Як заявив Єфремов, фракція ПР готова піти на компроміс в питанні звільнення Тимошенко у випадку, якщо діалог не буде вестися мовою ультиматумів.

Зокрема, відповідаючи на питання, чи готова Партія регіонів піти на "запропонований БЮТівцями політичний обмін", Єфремов відповів: "Ми готові вести дискусію і більш того - йти на компроміси з цілої низки питань ... Ми показали, що ми можемо домовлятися хоча б у рамках прийняття законопроекту з виборів до Верховної Ради 2012 р. Але в даному випадку питання стоїть не в плані домовленостей, а в плані ультиматуму - або ви вчиняєте таким ось чином по звільненню Тимошенко, або ніяких інших питань з нашого боку розглядатися не буде. Природно, ні про яких питаннях ультиматуму ми розмовляти не будемо ", - заявив лідер фракції Партії регіонів.

Нагадаємо, сьогодні близько 20 депутатів БЮТБ і НУ-НС заблокували трибуну ВР під час перерви в ранковому засіданні, коли проходила нарада в кабінеті спікера ВР Володимира Литвина.

Також опозиція за президією розмістила плакат "Янукович не вбивай Юлю".

Раніше депутати БЮТБ неодноразово блокували трибуну ВР. Тоді вони вимагали розгляду закону про гуманізацію.

Відзначимо, раніше, ВР відмовилася підтримати поправку № 95 до відповідного законопроекту, яка передбачала вилучення статті № 365 з Кримінального Кодексу України. Нагадаємо, 11 жовтня 2011 р. за цією статтею Юлії Тимошенко було винесено обвинувальний вирок.

Сьогодні депутат від фракції БЮТБ Микола Томенко під час пленарного засідання ВР заявив що екс-прем'єр-міністра Юлію Тимошенко сьогодні знову допитують в приміщенні СІЗО.

"Як нам стало відомо, сьогодні, з 10 години ранку Тимошенко знову допитують з метою відкрити справу п'ятнадцятирічної давності", - заявив Томенко.

Нагадаємо, з 5 грудня слідчі податкової міліції надаватимуть Юлії Тимошенко в приміщенні Київського СІЗО для ознайомлення матеріали судових експертиз.

Таке рішення було ухвалене у зв'язку з тим, що Тимошенко та її захистом було заявлено клопотання про надання для ознайомлення матеріалів проведених у справі судових експертиз та враховуючи відсутність медичних протипоказань щодо проведення слідчих дій екс-прем'єром.

Нагадаємо, Апеляційний суд Києва ухвалив проводити попереднє слухання апеляції екс-прем'єр-міністра, лідера партії "Батьківщина" Юлії Тимошенко за її відсутності. Суд послався на те, що на попередньому слуханні присутність засудженого не обов'язкова. Таким чином суд не знайшов підстав для задоволення клопотання захисту Тимошенко про призупинення судового провадження.

Раніше повідомлялося, що в переданій Юлією Тимошенко заяві зазначається, що вона не має можливості бути присутньою на засіданні за станом здоров'я. Захист колишнього прем'єра висловив думку, що без засудженого категорично не можна продовжувати засідання і зажадала призупинити судові провадження. Прокурори заявили, що немає підстав для зупинки судового провадження, і наполягли на продовженні судового засідання.

23 листопада під час обстеження у Тимошенко виявили міжхребцеву грижу. Про те, що Тимошенко потрібна медична допомога поза ізолятором, заявила 21 листопада омбудсмен Ніна Карпачова.

Нагадаємо, Печерський райсуд Києва 11 жовтня засудив Тимошенко до 7 років ув'язнення із забороною займати певні державні посади протягом ще 3 років за перевищення службових повноважень при підписанні газових угод з Росією. Також суд зобов'язав Тимошенко виплатити "Нафтогазу Україна" 1,516 млрд грн. Тимошенко подала апеляцію на рішення суду 24 жовтня. Повідомлялося, що її буде розглядати Апеляційний суд м. Києва 13 грудня.

Зазначимо, що на рішення Печерського суду було подано дві апеляції. Другу 25 жовтня подали адвокати Тимошенко. Один з них, народний депутат Сергій Власенко тоді пояснив, що дві апеляції окремо від екс-прем'єра міністра Юлії Тимошенко і від захисту, обгрунтовані більшою надійністю.

Нагадаємо, 13 жовтня СБУ порушила нову кримінальну справу проти Тимошенко. Її звинувачують в тому, що будучи президентом і фактичним власником корпорації ЄЕСУ за попередньою змовою з колишнім прем'єр-міністром України Павлом Лазаренко, вона здійснила замах на розтрату коштів державного бюджету України в особливо великих розмірах шляхом покладання на Кабінет міністрів України зобов'язань приватної корпорації ЄЕСУ перед Міністерством оборони РФ на суму 405,5 млн дол.

7 листопада ц.р. захисник Тимошенко, народний депутат Сергій Власенко повідомив, що Державна податкова служба України відновила ще 4 кримінальні справи проти Тимошенко щодо подій 1996-97 рр. А 11 листопада повідомлялося, що Головне слідче управління Державної податкової служби України (ДПСУ) пред'явило звинувачення Тимошенко в організації приховування валютної виручки в сумі понад 165 млн дол.

14 листопада начальник головного слідчого управління податкової міліції Анатолій Яковінец повідомив, що чотири кримінальні справи проти Тимошенко за її діяльності корпорації "Єдині енергетичні системи України" об'єднані в одне провадження.

22 листопада, народний депутат і захисник екс-прем'єра Сергій Сас заявив, що Генпрокуратура готує обвинувачення за новим справами проти Тимошенко. При цьому адвокат не уточнив, які справи маються на увазі і яких дій Тимошенко вони стосуються.

26 листопада, Генпрокуратура Україна звинуватила екс-прем'єра у черговому злочині. За словами заступника генпрокурора України Рената Кузьміна, Тимошенко причетна до вбивства депутата Верховної ради Євгена Щербаня в 1996 р. Гроші, які отримали кілери за вбивство Щербаня, нібито надійшли з рахунків фірм, що належать Тимошенко і Павлу Лазаренко, який займав тоді пост глави уряду.

Справа Юлії Тимошенко погіршила відносини України з Заходом, оскільки європейські та американські політики побачили в ній політичні ознаки.

Українська влада відкидає звинувачення у тиску на суд або в упередженості, стверджуючи, що мова йде про боротьбу з корупцією. Втім, Президент Віктор Янукович ще раніше визнав, що справа Тимошенко може завадити підписанню угоди про асоціацію та зону вільної торгівлі ЄС з Україною.

Президент Польщі Броніслав Коморовський під час спільної прес-конференції 28 листопада в Києві сказав, що справу Тимошенко необхідно вирішити для створення необхідної оцінки ЄС. Янукович у свою чергу заявив, що доручив забезпечити Юлії Тимошенко "всі умови на європейському рівні".