Україна сьогодні, 24 серпня 2012 року, святкується 21-ий День Незалежності.
Україна сьогодні, 24 серпня 2012 року, святкується 21-ий День Незалежності.
Відзначати День Незалежності України мешканці та гості столиці будуть три дні - з 24.08.2012 по 26.08.2012.
Програма заходів розпочнеться традиційно з покладання квітів. В 9:00 24 серпня Президент України Віктор Янукович і вищі посадові особи держави покладуть квіти до пам'ятників Тарасу Шевченку та Михайлу Грушевському. О 9:30 на Володимирській гірці біля пам'ятника Володимиру Великому відбудеться молитва за Україну, а о 10:00 у Національному палаці "Україна" - офіційний захід за участю Президента.
У День незалежності України в Києві можна буде побачити безліч цікавих виставок, змагань і. т.і. Для того що б всі почувалися комфортно, центр столиці розділять на кілька зон. Так, від Бессарабської площі до вул. Богдана Хмельницького відбудеться ярмарок молодіжного інтелектуального капіталу. В рамках програми заходів молодь представить свої проекти, а представники бізнесу розкажуть про свої програми навчання, стажувань і працевлаштування. Відбудеться також презентація золотого кадрового резерву столиці.
Від вул. Богдана Хмельницького до вул. Прорізної відбудеться чемпіонат "Українська стрітбольний ліга" - другий всеукраїнський чемпіонат баскетболу 3:3. Від вул. Прорізної до Майдану Незалежності відбудеться всеукраїнський фестиваль морозива та презентація Асоціації виробників морозива і заморожених продуктів.
О 12:00 на Майдані Незалежності розпочнеться великий парад вишиванок, в якому візьмуть участь представники різних областей України, в кожній області буде своя атрибутика.
Від Майдану Незалежності до Європейської площі розміститься акція київського автомотоклубу. В рамках акції відбудеться презентація спортивних автомобілів і мотоциклів, проїзди, виступи спортсменів.
В 11:00 на Майдані Незалежності програма заходів продовжиться святковим концертом, який закінчиться в 22:00. Святкування Дня незалежності України завершиться великим салютом на Майдані Незалежності.
24.08.2012 та 25.08.2012 гостей Майдану та Хрещатика також чекають спортивно-фізкультурні заходи.
Святкування Дня незалежності задовольнить смаки і прихильників класичного мистецтва - на Софійській площі вже вдруге відбудеться гала-концерт класичної музики в рамках мистецького проекту "Тобі, незалежна Батьківщино!". У цьому році, враховуючи позитивний резонанс від проведення подібного заходу під час святкування Дня Києва, організатори концерту розраховують на більшу кількість глядачів.
У Печерському ландшафтному парку пройде 57-я щорічна міська виставка квітів на тему: "Мелодії українських казок", а на території Національного комплексу "Експоцентр України" відбудеться загальнодержавна виставка "Барвиста Україна".
Змінять свій зовнішній вигляд до Дня Незалежності та квітковий годинник. Темою нової композиції будуть початок жнив і щедрий урожай. Комунальникам для того, щоб оновити квітковий годинник знадобилося 184 тис. 900 квітів.
Також за програмою заходів до Дня незалежності України в Києві відкриються два музеї: історії міста і шістдесятників. Перший буде розміщений за адресою: вул. Хмельницького, 7, а другий - за адресою: вул. Олеся Гончара, 33-А. Відвідати ці музеї всі бажаючі зможуть вже з 23 серпня 2012 року.
Як повідомляв голова КМДА Олександр Попов на святкування Дня незалежності України Київ витратить 2-3 млн грн. В основному це кошти спонсорів та меценатів.
Так як, практично всі заходи відбудуться під відкритим небом, то важливу роль відіграє погода. Згідно з прогнозом Українського Гідрометцентру 24 серпня на більшій частині території України очікується тепла та суха погода.
Нагадаємо, що 24 серпня 1991 р. Верховна Рада України прийняла Акт проголошення незалежності України і остаточно вивела державу зі складу Союзу Радянських Соціалістичних Республік (СРСР).
Однак, спочатку Днем Незалежності встановили 16 липня, так як в цей день у 1990 р. ВР Української РСР прийняла Декларацію про державний суверенітет України. Свій підпис під документом поставив перший заступник голови ВР Іван Плющ. Відповідно до Декларації, Україна проголошувалася суверенною державою, в якому затверджувалися верховенство, самостійність і неподільність влади Республіки на її території. З дня прийняття документу від імені народу могла виступати виключно ВР України, а територія України в існуючих кордонах проголошувалася недоторканною. Дата прийняття Декларації була оголошена Днем незалежності України.
1 грудня 1991 на референдумі 90% українців проголосували за незалежність України.
У період з 1989 до 1991 р. майже всі республіки СРСР прийняли декларації про державний суверенітет. У березні 1991 р. був проведений всесоюзний референдум, на якому більшість населення проголосувала за збереження СРСР. Втім, Литва, Естонія, Латвія, Грузія, Молдова та Вірменія, які на той момент оголосили про свою незалежність або перехід до незалежності, не брали участі в референдумі. За результатами голосування 20 серпня 1991 планувалося укласти новий Союз суверенних держав. За день до цієї дати деякі державні діячі спробували зробити державний переворот і повернути владу Комуністичній партії СРСР. Втім, події, відомі під назвою ДКНС, потерпіли невдачу. А вже 8 грудня 1991 р. у Біловезькій пущі лідери трьох республік - України, Росії і Білорусії - підписали угоду, якою остаточно оформили розпад СРСР.