ru ua

Дефіцит бюджету Греції за підсумками 2010 р. склав 10,5% від ВВП

Автор: RBC.UA
Дефіцит бюджету Греції за підсумками 2010 р. склав 10,5%, а рівень держборгу збільшився з 127,1% від ВВП до 142,8% від ВВП. Такі дані оприлюднило сьогодні європейське статистичне агентство Eurostat.

Дефіцит бюджету Греції за підсумками 2010 р. склав 10,5%, а рівень держборгу збільшився з 127,1% від ВВП до 142,8% від ВВП. Такі дані оприлюднило сьогодні європейське статистичне агентство Eurostat.

Показник дефіциту, хоч і скоротився відносно 2009 р. майже на 5 процентних пунктів, все одно виявився значно вищим за прогнози ЄС та цільових орієнтирів грецького уряду. Єврокомісія ще в лютому оцінювала брак коштів у грецькому бюджеті у 9,6% від ВВП, а влада ставила завдання скоротити дефіцит за підсумками минулого року до 8% від ВВП.

Крім Греції, лідерами з дефіциту бюджету в минулому році також стали Ірландія (32,4% від ВВП), Іспанія (9,2%) і Португалія (9,1%). Що стосується рівня держборгу, то по цьому показнику за підсумками 2010 р. всіх випередили Італія (119% від ВВП), Бельгія (96,8%), Ірландія (96,2%) і Португалія (93%), відзначає Reuters.

Відзначимо, 15 квітня глава грецького уряду Георгіос Папандреу заявив, що Греція оприлюднить подальші реформи в рамках програми зі скорочення бюджетного дефіциту після 24 квітня. План уряду Греції включає економію в 23 млрд євро, що допоможе скоротити бюджетний дефіцит до позначки нижче 1% ВВП до 2015 р. з 10% в 2010 р.

Раніше цього місяця міністр економіки і фінансів Франції Крістіна Лагард в інтерв'ю одній із французьких газет висловила думку, що Греції не загрожує банкрутство і країні також не буде потрібна процедура реструктуризації боргу. Тим часом міжнародне рейтингове агентство S&P вважає, що на тлі значного державного боргу Греції і високих фінансових потреб її уряду буде важко повернутися на комерційний борговий ринок в середині 2013 р., коли закінчиться кредитна програма Євросоюзу та Міжнародного валютного фонду. Це підвищує ймовірність того, що Греції доведеться реструктуризувати свої борги.

Нагадаємо, Греція в минулому році стала першою жертвою європейської боргової кризи. Країна була не в змозі обслуговувати борги, і спеціально для неї Євросоюз організував екстрені механізми кредитної допомоги. МВФ і країни єврозони спільно виділили Афінам 110 млрд євро у вигляді пільгових кредитів.