Розкрито джерело витоку даних про стеження спецслужб США за користувачами інтернету - ним виявився 29-річний Едвард Сноуден, який протягом останніх 4 років був технічним співробітником Агентства національної безпеки, працював із зовнішніми підрядниками, зокрема з Booz Allen і Dell.
Розкрито джерело витоку даних про стеження спецслужб США за користувачами інтернету - ним виявився 29-річний Едвард Сноуден, який протягом останніх 4 років був технічним співробітником Агентства національної безпеки, працював із зовнішніми підрядниками, зокрема з Booz Allen і Dell. Як передає ABC, зараз він ховається в Гонконзі.
Особистість джерела витоку даних розкрила британська газета The Guardian. Сноуден сам вирішив розповісти про себе, оскільки, за його словами, не зробив нічого поганого. "Я готовий пожертвувати всім, тому що я не можу з чистою совістю дозволити американському уряду зруйнувати приватне життя, свободу інтернету і основні свободи для людей усього світу за допомогою величезної машини спостереження, яку вони таємно створюють", - сказав він.
Читайте також: Спецслужби США стежать за іноземцями через Інтернет
Покинувши будинок на Гаваях і кохану дівчину, а також відмовившись від річного окладу в 200 тис. доларів, чоловік 20 травня ц.р. вилетів до Гонконгу і сподівається, що влада не видасть його США. "Агентство національної безпеки вибудувало інфраструктуру, яка дозволяє перехоплювати майже все. Якби я хотів побачити вашу електронну пошту або телефон вашої дружини, все що мені потрібно зробити - це використовувати перехоплення. Я можу отримати ваші електронні листи, паролі, записи з телефонів, кредитні карти", - сказав Сноуден.
Він також зазначив, що розчарувався в політиці Президента США Барака Обами, яка, за його словами, продовжує політичну лінію Джорджа Буша.
Нагадаємо, 5 червня 2013 р. в британських ЗМІ з'явилися повідомлення про те, що американському телекомунікаційному гігантові Verizon наказано передати владі США дані про розмови абонентів, включаючи їх номери, місце розташування, тривалість дзвінків за період з кінця квітня по початок липня поточного року. Потім в американській пресі були опубліковані журналістські розслідування, в яких йшла мова про те, що разведсообщество США за допомогою секретної технології PRISM може отримати доступ до серверів провідних комп'ютерних та інтернет-компаній, включаючи Google, Facebook, Apple, Yahoo. Представники комп'ютерної галузі поспішили заявити, що їх співпраця з офіційним Вашингтоном здійснюється суворо в рамках закону.
Читайте також: Обама виступив на захист стеження в інтернеті
Спецслужбами було ініційоване офіційне розслідування витоку інформації про програми стеження, що викликала скандал. Розслідуванням займатимуться Мін'юст США і ФБР. Президент США Барак Обама підкреслив, що використання прослуховуючих пристроїв законне і необхідне для боротьби з тероризмом. Барак Обама в своїй спеціальній заяві підтвердив наявність секретної програми PRISM, проте запевнив: вона "не стосується громадян США і тих, хто живе на території країни". На думку Президента, збір даних про телефонні розмови та аналіз приватного електронного листування користувачів інтернету - "скромна плата за участь у війні з тероризмом". "Ніхто не прослуховує ваші телефонні дзвінки просто так, - заявив глава Білого дому. - Спецслужби не займаються тотальним стеженням, а всього лише виконують необхідні процедури, які не повинні турбувати простих американців".
Секретна програма по збору інформації була розпочата в 2007 році і отримала назву PRISM. Вона була запущена на підставі закону про контроль за діяльністю іноземних розвідок (FISA) і ухваленого того ж року Protect America Act (PAA), який дозволяє вести стеження за агентами іноземних спецслужб за межами США без відповідного судового рішення. Програма дозволила розвідслужбам отримати доступ до аудіо-та відеофайлами, перевіряти повідомлення електронної пошти, а також з'ясовувати місцезнаходження та перелік контактів користувачів. Напередодні стало відомо, що за запитом ФБР найбільша телекомунікаційна компанія в США Verizon протягом трьох місяців передавала спецслужбам дані про телефонні дзвінки американських громадян.
Читайте також: Суд у США зобов'язав Google видавати ФБР дані користувачів
Після появи цієї інформації низка членів Конгресу США заявили протест, повідомивши, що нічого не знали про подібної операції спецслужб. Однак, за словами пана Обами, програма PRISM була схвалена законодавцями.