В Україні за 4 роки можуть бути підключені до швидкісного широкополосного інтернету у форматі 4G всі загальноосвітні заклади. Про це розповів міністр освіти і науки, молоді та спорту Дмитро Табачник, передає кореспондент РБК-Україна.
В Україні за 4 роки можуть бути підключені до швидкісного широкополосного інтернету у форматі 4G всі загальноосвітні заклади. Про це сьогодні, перебуваючи з робочим візитом у Полтаві, розповів міністр освіти і науки, молоді та спорту Дмитро Табачник, передає кореспондент РБК-Україна.
Відповідний проект розробляє Міносвіти у рамках Національної програми "Відкритий світ".
"Ми забудемо, що таке карантин, що таке зупинка занять, тому що кожна дитина зможе працювати на відстані. У кожному районі кращий учитель-методист зможе провести урок фізики або математики, або літератури на кілька шкіл, на всю паралель 5-х, 7-х, 9-х класів", - заявив Д.Табачник.
Це технічне переозброєння навчальних закладів зніме диференціацію освіти в сільській місцевості і в містах, вважає міністр.
Нагадаємо, 4 березня ц.р. Д. Табачник заявив, що до кінця поточного року буде стартувати програма Міністерства освіти і науки, молоді та спорту, яка передбачає підключення всіх без винятку шкіл України до мережі Інтернет.
Міністр також повідомив, що абітурієнти до кінця 2011 р. зможуть подавати заявки до вищих навчальних закладів (ВНЗ) за допомогою електронних технологій через мережу Інтернет.
Д.Табачник зазначив, що за 2010 р. Міністерством освіти і науки, молоді і спорту за допомогою фахівців Харківського національно університету радіоелектроніки було розроблено програму електронного вступу до навчальних закладів. За його словами, 12 березня дана програма буде презентована: "Відтоді кожен абітурієнт зможе за допомогою мережі Інтернет подати електрону заявку, і це можливо буде не лише зі свого власного комп'ютеру, але й іншого комп'ютеру з відповідними зареєстрованим ім'ям".
При цьому він зазначив, що подача електронних документів буде розповсюджена на навчальні заклади 3 і 4 рівнів акредитації.
Міністр освіти також зазначив, що у 2010 р. органами місцевого самоврядування було закрито 115 навчальних закладів загальної середньої освіти. За словами Д.Табачника, основна причина закриття шкіл - демографічна ситуація.
"Демографічна ситуація є основною причиною закриття шкіл. За останні роки ми бачили постійне зменшення кількості дітей відповідного віку. За останні 10 років кількість дітей шкільного віку зменшилася на 2,5 млн, а мережа шкіл за цей час скоротилася на 8 %", - сказав міністр.
Він відзначив, що якщо протягом 2008 -2009 рр. кількість шкіл скоротилися на 394 од., в 2010 р. було закрито 115 шкіл. Уряд буде робити усе, щоб зменшити кількість шкіл, які закриваються.