Сенат США одноголосно схвалив кандидатуру Девіда Петреуса на пост командувача військами НАТО в Афганістані. Як повідомили представники властей США, 99 сенаторів проголосували за, проти не висловився ніхто.
Сенат США одноголосно схвалив кандидатуру Девіда Петреуса на пост командувача військами НАТО в Афганістані. Як повідомили представники властей США, 99 сенаторів проголосували за, проти не висловився ніхто, передає РБК з посиланням на Associated Press.
Раніше кандидатуру Д.Петреуса схвалив сенатський комітет з питань збройних сил, перед яким і виступив 57-річний генерал. Він, зокрема, відзначив, що ситуація в Афганістані залишається нестабільною, а позиції прихильників руху "Талібан" досить сильні, особливо на півдні країни. За його словами, в наступні п'ять місяців бойові дії в Афганістані можуть стати більш інтенсивними.
До останнього часу Д.Петреус обіймав посаду голови центрального командування армії США, раніше очолював багатонаціональний контингент в Іраку.
Нагадаємо, кандидатура Д.Петреуса була висунута на посаду командувача силами НАТО в Афганістані минулого тижня після відставки генерала Стенлі Маккрістала.
Останній змушений був залишити свою посаду через критику на адресу адміністрації Президента США, висловлену на сторінках журналу Rolling Stone. Пізніше стало відомо, що С.Маккрістал звільнився і зі Збройних сил США.
У пресу потрапили уривки з нарису, в якому використана інформація, зібрана в ході інтерв'ю і спільних поїздок з генералом і його оточенням. Деякі вислови високопоставлених військових чинів містили пряму, а часом і різку критику на адресу нинішньої американської адміністрації. Так, члени адміністрації Президента США обвинувачуються у відсутності патріотизму. Зокрема, генерал і його помічники засудили політику віце-президента США Джозефа Байдена з протидії тероризму. Радник Білого дому з питань національної безпеки генерал у відставці Джим Джонс в статті називається "блазнем, застряглим в 1985 р.". Крім того, помічник командувача ISAF розповів про розчарування С.Маккрістала від першої зустрічі з Б.Обамою.
Варто відзначити, що заяви С.Маккрістала в американській пресі прозвучали на фоні масштабної спецоперації коаліційних військ НАТО "Муштарак" в Афганістані, спрямованої на придушення осередків опору талібів. Всього в операції задіяно 15 тис. військовослужбовців об'єднаних сил. При цьому операція проходить не дуже гладко.
Раніше С.Маккрістал заявляв, що запланований наступ у другому за розміром місті країни Кандагарі (знаходиться в південній частині Афганістану) відкладений через недостатню підтримку з боку місцевої влади та населення.