Компанія Group DF має намір брати участь в конкурсі з приватизації "Одеського припортового заводу". Про це сьогодні заявив голова Group DF Дмитро Фірташ.
Компанія Group DF має намір брати участь в конкурсі з приватизації "Одеського припортового заводу" (ОПЗ). Про це сьогодні заявив голова Group DF Дмитро Фірташ, передає кореспондент РБК-Україна.
"Брати участь ми будемо, а яка ціна буде - мені важко сказати. Взагалі давати оцінки за ціною - невдячна справа: буде конкурс", - заявив Д.Фірташ, відповідаючи на питання журналіста, чи має намір Group DF брати участь у конкурсі з приватизації ОПЗ.
При цьому, за словами Д.Фірташа, у питанні приватизації ОПЗ більш важливим моментом, ніж ціна, є майбутній його власник.
"Якщо ви подивіться, які укрупнення йдуть на світових ринках, ви зрозумієте, що життя змушує об'єднуватися всіх ... Україні вкрай необхідно захистити свій ринок і свого виробника, який вкрай невигідний як конкурент Російськійї Федерації з її дешевим газом", - заявив Д.Фірташ.
Він також зазначив, що в України є великий потенціал ринку мінеральних добрив для с/г і в нього великі перспективи.
"Я думаю, що Президент не даремно виступаючи в ООН говорив про розвиток с/г. А для нього (с/г) хімія - як наркотик. Споживання хімічної продукції може зрости в 3,5-4 рази", - заявив Д.Фірташ і додав, що в Україні необхідно створити велику хімічну компанію, яка б консолідувала всі вітчизняні хімічні підприємства. "Потрібна компанія, яка могла б представляти інтереси України на світовому ринку. Для нас важливо купити тут все, що вийде, а потім купувати поза Україною", - підкреслив Д.Фірташ.
Нагадаємо, 22 вересня 2009 р. окружний адміністративний суд Києва призупинив конкурс із продажу Одеського припортового заводу за позовом виробника мінеральних добрив "Дніпроазот". У своєму позові "Дніпроазот" вимагав скасувати розпорядження Кабінету міністрів від 11 лютого 2008 р., де затверджені умови конкурсу з продажу ОПЗ, а також рішення ФДМУ про проведення 29 вересня 2009 р. конкурсу з продажу заводу.
Підприємство аргументувало позов тим, що в процесі підготовки ОПЗ до продажу були допущені порушення законодавства.
Відзначимо, 29 вересня 2009 р. конкурс із продажу 99,567% акцій ВАТ "Одеський припортовий завод" виграло ТОВ "Нортіма" (Україна), запропонувавши 5 млрд грн. Компанія входить до сфери бізнес-інтересів групи "Приват". Проте комісія Фонду держмайна визнала результат конкурсу недійсним.
1 жовтня 2009 р. "Дніпроазот" відкликав свої позовні вимоги щодо заборони продажу ОПЗ.
Раніше тодішній в.о. голови Фонду держмайна Дмитро Парфененко заявляв, що, на його думку, адекватна ціна ОПЗ становить 8-9 млрд грн.
Відзначимо, початковою ціною продажу 99,567% акцій ВАТ "Одеський припортовий завод" було 4,1 млрд грн. Таку суму запропонувало ТОВ "Нортіма" (Україна). ТОВ "Азот-сервіс" (Росія) запропонувало 4 млрд грн, ТОВ "Фрунзе-Флора" (Україна) - 4,02 млрд грн. Крок торгів становив 50 млн грн. ФДМУ припускав виручити за ОПЗ близько 1 млрд дол
Варто відзначити, сьогодні в.о. голови ФДМ Микола Рябченко зазначив, що ОПЗ буде виставлений на продаж наступного року і його стартова ціна становитиме не менше 5 млрд грн.
Крім того, Президент України Віктор Янукович 10 грудня ц.р. скасував заборону на приватизацію енергогенеруючих компаній, серед яких "Одеський припортовий завод".