Трохи більше десяти років тому Чернівці отримали репутацію базарного міста, куди за покупками з'їжджалися з усієї України. Однак сьогодні ця тема пішла за куліси і місто знову почало представляти собою інтерес, але вже для туристів, як місто з великою історією.
Трохи більше десяти років тому Чернівці отримали репутацію базарного міста, куди за покупками з'їжджалися з усієї України. Однак сьогодні ця тема пішла за куліси і місто знову почало представляти собою інтерес, але вже для туристів, як місто з великою історією.
Чернівці - одне з найстаріших міст України, яке розташоване в Прикарпатті, на березі річки Прут. Це місто є історичним центром Буковини та Чернівецької області. З'явилось воно тут в XII столітті. Дата заснування міста бере свій початок з моменту, коли існуюче тут і раніше поселення обзавелося земляними валами і різними оборонними спорудами. А офіційно про це місто почали писати в різних джерелах з 1408 року.
Найкрасивішим архітектурним ансамблем є будівлі Чернівецького Національного університету ім. Ю. Федьковича. Це колишня Резиденція митрополитів, побудована за проектом чеського архітектора й академіка Йозефа Главки у другій половині XIX століття. Взагалі це місто дуже тісно пов'язане з релігією. Це доводить безліч костьолів, церков і соборів. Кожен з них несе свою культуру, тому відрізняються як зовні, так і зсередини. Серед них є й досить оригінальні будови, наприклад, Миколаївський кафедральний собор з крученими куполами. Він був побудований в 1939 р. за зразком одного з шедеврів румунського середньовічного зодчества - храму в Куртя-де-Арджеш.
Як і в багатьох містах, у Чернівцях є пішохідна вулиця з безліччю магазинчиків і кафе. Ця вулиця носить ім'я Ольги Кобилянської. Вельми цікавим місцем для відвідування на цій вулиці може бути кав'ярня-музей, а також аптека-музей. І це ще не все найцікавіше. Найкраще приїхати у це місто і самому все побачити і дізнатися.
Для тих, хто їде до Чернівців з Києва найбільш оптимальним маршрут буде проходити через Житомир, Бердичів, Хмельницький, Кам'янець-Подільський. Якщо до Житомира дорога ідеальна, європейського рівня, то далі на шляху трапляються найрізнотипніші дороги, які на даний момент існують в Україні. Так з Житомира дві смуги дороги в сторону Бердичева являють собою суцільні латки, хоча друга половина, яка веде з Бердичева до Житомира - нова, майже ідеальна. За Бердичевом в бік Хмільника в кожному напрямку залишається по одній смузі. Ця дорога не завантажена, тож їхати нею досить легко. Єдине, що напружує - горбистість і місцями дефекти. Це слід враховувати при виборі швидкісного режиму, так як не на всіх машинах тут можна їхати швидко.
Їхати по цій трасі через містечко Хмільник не варто. Краще перед самим містом звернути наліво і піти по своєрідній "окружній" в бік траси Вінниця-Хмельницький. До неї близько 30 км. Діставшись до траси на місто Хмельницький повертаємо направо і їдемо до повороту наліво на окружну навколо Хмельницького. Спочатку дорога гарна і йде зі змінними смугами - то одна, то дві смуги завдовжки по кілька кілометрів, далі дорога ще краща з двома смугами в обидві сторони. На цій ділянці потрібно бути дуже обережним у населених пунктах, так як тут даїшники люблять влаштовувати засідки.
Люблять полювати даішники і в Летичеві, де вони між двома світлофорами стежать за правильністю проїзду перехресть по смугах відповідно до розмітки та дорожніх знаків. Проїхавши по такій дорозі кілька десятків кілометрів, ви знову потрапите на односмуговою дорогу, місцями дуже поганої якості, де деколи доводиться включати другу і першу передачі. Цю ділянку за селищем Трибухівці до Голоскова в обидві сторони. Ще через пару кілометрів вам вдасться надолужити згаяне, так як знову починається відмінна двосмугова дорога. Головне при цьому не пропустити поворот наліво перед Хмельницьким. Тут потрібно буде звернути на Кам'янець-Подільський (Чернівці) на окружну дорогу.
З Хмельницького на Кам'янець-подільський і далі на Чернівці практично скрізь дорога має по одній смузі в кожну сторону. При цьому вона горбиста і звивиста, але найголовніше - дуже завантажена, тож по ній легше їхати на машині, яка дозволяє здійснювати швидкі обгони. Відстань від Києва до Чернівців за цим маршрутом становить близько 540 км, а на його подолання потрібно від 6-ти до 8-ми годин. Останнє залежить від стилю вашої їзди, автомобіля і завантаженості доріг.
Паливним "партнером" для нашої подорожі ми вибрали мережу заправних комплексів WOG. На нашому шляху в Чернівці і назад їх було достатньо, щоб годувати нашу Mazda CX-5 якісним дизельним паливом євростандарту. До речі, сама Mazda CX-5 з її 19-дюймовими колесами насторожувала нас перед подорожжю зовсім не європейськими дорогами. Тим не менше, наші побоювання не виправдали себе. Вже встановлені зимові шини японського бренду Falken з дуже жорсткою боковиною та захисним бортовим кільцем відмінно "відбили всі атаки" і пральної дошки на трасі Вінниця-Хмельницький і окремі остоугольные ями на інших ділянках доріг. А динамічний характер CX-5 з її 2,2-літровим турбодизелем з величезним крутним моментом (420 Нм/2000 об./хв.) дозволяли здійснювати швидкі обгони в довгих тягучках з фурами, значно скорочуючи час подорожі.
Під час зупинок мобільний інтернет дозволив нам знайти місцево ночівлі в Чернівцях. Вартість квартир тут від 200 до 400 грн за добу, готелі з сніданком трохи дорожче.
Наша подорож до Чернівців співпала з запуском мобільного 3G-інтернету, що істотно підвищило оперативність пошуку історичних місць. Здорово допоміг путівник "Відкрий для себе Чернівці", який з 1 жовтня в рамках концепції Ukraine4all запустив МТС Україна. Даний проект пропонує гостям міста туристичний маршрут, який об'єднав 21 пам'ятку нанесену на паперову карту з коротким описом і оптимальним маршрутом відвідування.
Ця безкоштовна карта доступна всім бажаючим. Отримати її можна в магазині "МТС Україна" (м. Чернівці, вул. Соборна, д. 10) і в туристичному інформаційному центрі (м. Чернівці, вул. Головна, д. 16). Її великим плюсом є наявність координат історичних місць, що дозволило за допомогою навігатора дивитися відстань і час ходьби до місць, що цікавлять.
Хочеться відзначити, що його швидкість в різних частинах міста відрізнялася і коливалася в діапазоні від 6-ти до 22 Мбіт/с. Це дуже до речі для туристів, які прохолодну погоду подорожують по незнайомих містах. Так сервіс Street View Google при швидкості "інету" 18 Мбіт/с миттєво розпізнав наше місцезнаходження біля Кафедрального собору Святого Духа і показав зовнішній вигляд собору.
До речі, тим хто ще не попоробовал всі можливості смартфонів, пора навчитися користуванню такої функції як управління голосом навігаційною системою як у нашому LG G4 Stylus, яка безпомилково шукає потрібні адреси та пам'ятки. А для тих, хто збирається в Закарпаття подарунком буде і новина про те, що 3G-інтернет вже запущений і в місті Мукачевому.
Маючи в кишені смартфон LG і мобільний інтернет у Вас зникає така проблема, як відсутність будь якогось улюбленого радіо. Наприклад, у Чернівцях не транслюється "Радіо Вєсті", отримати доступ до нього можна через інтернет за допомогою програми Tunein Radio. Завантажити її можна Play Market. Причому цікаво, що якість звуку цифрового мовлення на найвищому рівні, на відміну від радіомовлення. До речі, для далеких подорожей перевага у Типеіп Radio і в тому, що радіосигнал на трасах далеко від міста поганий, тому радіо магнітоли послухати нормально не вдається, а мобільний інтернет зараз покриває практично всі траси, тому з Типеіп Radio без улюбленого "радіоканалу" ви не залишитеся.
Подорож до Чернівців цікава ще й тим, що попутно дозволяє оглянути ще кілька дуже цікавих пам'яток. Це Меджибізький палац, Кам'янець-Подільський замок та Хотинська фортеця.