Космічна вантажівка Dragon успішно завершила стикування з Міжнародною космічною станцією (МКС), повідомляє NASA. Раніше сьогодні, 3 березня, стало відомо, що 17-метровому маніпулятору Canadarm, який входить у комплекс МКС, вдалося притягти корабель, а це підвищило шанси на успішне завершення місії.
Космічна вантажівка Dragon успішно завершила стикування з Міжнародною космічною станцією (МКС), повідомляє NASA. Раніше сьогодні, 3 березня, стало відомо, що 17-метровому маніпулятору Canadarm, який входить у комплекс МКС, вдалося притягти корабель, а це підвищило шанси на успішне завершення місії.
Читайте також: У човника Dragon, що направляється до МКС, запрацювали всі двигуни
Загалом процес стиковки, розпочавшись о 12:31 за київським часом, зайняв трохи більше трьох годин.
На даний час екіпаж станції готується до розвантаження більше 1 т привезених Dragon продуктів харчування, предметів першої необхідності та обладнання. Назад на землю космічний корабель повернеться наприкінці березня 2013 р.
Як наголошується на сайті NASA, астронавти мають почати розвантаження в понеділок, 4 березня. Вантажівка має пробути на станції 22 дні: на 25 березня заплановано її приводнення в Тихому океані. Серед 575 кілограмів корисного вантажу, який було доставлено на МКС, - обладнання для 160 наукових експериментів, особисті речі, одяг та їжа.
Нагадаємо, запуск Dragon був проведений 1 березня ц.р. о 17:10 за київським часом з космодрому на мисі Канаверал. Після виходу на орбіту в човника відмовили системи трьох із чотирьох блоків двигунів малої тяги. За останніми даними, порушення в роботі космічної вантажівки були викликані неполадками клапана паливної системи.
Стикування корабля з МКС спочатку було заплановано на 2 березня 2013 р., але через технічні несправності було перенесено на добу вперед.
Читайте також: Марсохід Curiosity перестав відгукуватися на команди, - NASA
Перший запуск човника Dragon був здійснений у травні минулого року. Пізніше, в жовтні, він доставив на орбіту близько 450 кг різних вантажів, у тому числі одяг, обладнання, матеріали для проведення 166 наукових експериментів і провізію. Через три тижні Dragon успішно приводнився в Тихому океані, у 300 км від узбережжя Каліфорнії. Він доставив на Землю старе обладнання і результати експериментів, проведених астронавтами на МКС.
Капсула Dragon була розроблена американською компанією Space Exploration Technologies (SpaceX), вона створювалася в рамках програми Commercial Orbital Transportation Services з будівництва космічних кораблів, здатних доставляти вантажі на МКС, після виведення шатлів з американської космічної програми. Програма реалізується Національним управлінням США з аеронавтики і дослідження космічного простору (NASA).
Читайте також: Експорт космічної продукції з України виріс у 2012 р. на 5% - до 312 млн дол
NASA у 2008 р. уклало зі SpaceX контракт на 1,6 млрд дол. Планувалося, що цієї суми має вистачити на 12 рейсів Dragon. У майбутньому компанія сподівається збільшити контракт до 3,1 млрд дол.
Space Exploration Technologies Corporation (SpaceX) - заснована у 2002 р. американська компанія, виробник космічних ракет Falcon. З березня 2006 р. по липень 2009 р. було здійснено п'ять запусків ракет Falcon 1, останні два з яких були вдалими.
У червні 2010 р. компанія здійснила успішний запуск ракети середнього класу Falcon 9. Другий політ "Фалькон 9" відбувся у грудні 2010 р. з космічним кораблем Dragon на борту. Також SpaceX, у співпраці з NASA, розробила космічний модуль Dragon, призначений для забезпечення вантажами МКС.