Прем'єр-міністри Чехії, Угорщини і Польщі Петр Некас, Віктор Орбан і Дональд Туск заявили, що будуть протистояти євроінтеграційним процесам України до тих пір, поки Юлія Тимошенко перебуває у в'язниці, повідомляє Reuters.
Прем'єр-міністри Чехії, Угорщини і Польщі Петр Некас, Віктор Орбан і Дональд Туск заявили, що будуть протистояти євроінтеграційним процесам України до тих пір, поки Юлія Тимошенко перебуває у в'язниці, повідомляє Reuters.
"Ми говоримо відкрито, що ми не можемо собі уявити ратифікації Угоди про асоціацію з Україною, у ситуації, коли судова система в Україні не працює, і до тих пір, поки колишній прем'єр-міністр Юлія Тимошенко перебуває у в'язниці", - сказав прем'єр-міністр Чехії Петро Некас.
Польський прем'єр-міністр Дональд Туск сказав, що захист прав людини є "найбільш важливим європейським стандартом".
"З тих пір, як колишній прем'єр-міністр Юлія Тимошенко сидить у в'язниці, важко говорити про те, що Україна відповідає європейським стандартам", - заявив прем'єр-міністр Польщі Дональд Туск.
Крім того, як заявила сьогодні речник Єврокомісії Піа Хансен, лідери Євросоюзу в найближчі дні приймуть остаточне рішення, чи відбудеться візит Президента України Віктора Януковича до Брюсселя 20 жовтня. Про це. "У найближчі дні буде ухвалено остаточне рішення, відбудеться він (візит) чи ні", - заявила Піа Хансен.
При цьому в тижневому розкладі Єврокомісії згадок про візит Януковича немає.
Зазначимо, що візит Януковича в Брюссель розглядається як останній крок перед підписанням угоди про асоціацію і зону вільної торгівлі 14-15 грудня на саміті Україна-ЄС у Києві.
Раніше сьогодні спікер Верховного представника ЄС з питань спільної зовнішньої політики і політики безпеки Кетрін Ештон Майя Кощанчич заявила, що порушення СБУ проти Тимошенко нової кримінальної справи підтверджує вибірковість правосуддя в Україні та наявність політичного переслідування лідерів опозиції.
"Ми не ставимо під питання право на початок кримінального розслідування або передачі під суд видатних осіб України. Наша стурбованість не про політиків, вона - про сутність переслідування та проведення судового процесу", - заявила речник Верховного представника ЄС з питань спільної зовнішньої та безпекової політики Кетрін Ештон Майя Кощанчич.
Речник наголосила, що Євросоюз наполягатиме на необхідності забезпечити юридичний процес відповідно до міжнародних стандартів. "Ми взяли до уваги рішення Головного слідчого управління Служби безпеки України порушити кримінальну справу проти Юлії Тимошенко та Павла Лазаренка за заборгованість "Єдиних енергетичних систем України", що, за обвинуваченнями, була перекладена на Кабінет міністрів України. Ми чекаємо на додаткові деталі", - зазначила вона.
"Як нещодавно було заявлено Верховним представником Кетрін Ештон, те, як українська влада в цілому поважатиме універсальні цінності та верховенство права, і, зокрема, як проводитимуться кримінальні справи проти членів колишнього уряду, містить ризик глибоких ускладнень для двосторонніх відносин Україна-ЄС, включаючи укладення Угоди про асоціацію, наш політичний діалог та більш тісну співпрацю", - підкреслила Майя Кощанчич.
Сьогодні стало відомо, що слідчий СБУ продовжить допит Тимошенко у справі щодо боргів корпорації ЄЕСУ перед Міноборони РФ у понеділок, 17 жовтня. Адвокатом Тимошенко буде Сергій Власенко.
За словами начальника відділу зв'язків зі ЗМІ Генеральної прокуратури України Юрія Бойченка, Тимошенко в середу було пред'явлено постанову про притягнення її до кримінальної відповідальності в якості обвинуваченої. Відповідно до норм закону, слідчий, за словами Бойченка, повинен був негайно або не більше ніж за добу провести допити і звірити звинувачення.
"У четвер у відповідності до цих вимог слідчий розпочав такий допит, однак він був перерваний за ініціативою Юлії Тимошенко та її адвоката Сергія Власенка. Тобто, допит перенесено на понеділок", - сказав Бойченко.
Вчора про порушення кримінальної справи проти екс-прем'єр-міністрів Юлії Тимошенко і Павла Лазаренка за ч. 2 ст. 15 Кримінального кодексу ("замах на злочин") і ч. 5 ст. 191 КК ("привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем в особливо великих розмірах або організованою групою"; карається позбавленням волі на строк від 7 до 12 років) повідомив начальник Головного слідчого управління СБУ Іван Дерев'янко.
За його словами, Тимошенко звинувачують в тому, що будучи президентом і фактичним власником корпорації ЄЕСУ за попередньою змовою з колишнім прем'єр-міністром України Лазаренком, здійснила замах на розтрату коштів державного бюджету України в особливо великих розмірах, шляхом покладання на Кабінет міністрів України зобов'язань приватної корпорації ЄЕСУ перед Міністерством оборони РФ на суму 405 млн 500 тис. дол.
Прем'єр-міністр України Микола Азаров сьогодні заявив, що у правоохоронних органів були всі підстави порушити кримінальну справу проти Тимошенко. Як буде розвиватися справа, прем'єр прогнозувати не став.
Нову кримінальну справу проти Тимошенко порушили на тлі різкої критики української влади світовим співтовариством, що побачило політичне підгрунтя у вироку екс-прем'єру в справі про перевищення повноважень при укладенні газових контрактів з Росією в 2009 р. 11 жовтня Печерський райсуд Києва засудив Юлію Тимошенко до 7 років ув'язнення із забороною займати певні державні посади протягом ще 3 років. Також суд зобов'язав Тимошенко виплатити "Нафтогазу України" 1,516 млрд грн.