Фракція БЮТ-Батьківщина у Верховній Раді (ВР) України вважає, що другий арешт лідера БЮТБ Юлії Тимошенко "убив" європейську перспективу України. Про це йдеться в заяві фракції, яку у ВР зачитав голова фракції Андрій Кожем'якін, передає кореспондент РБК-Україна.
Фракція БЮТ-Батьківщина у Верховній Раді (ВР) України вважає, що другий арешт лідера БЮТБ Юлії Тимошенко "убив" європейську перспективу України. Про це йдеться в заяві фракції, яку у ВР зачитав голова фракції Андрій Кожем'якін, передає кореспондент РБК-Україна.
"Вчорашнє рішення "лук'янівського" суду спрямоване на знищення не лише лідера опозиції. Прийняте напередодні доленосного саміту, це рішення влади свідомо вбило європейську перспективу України. У Тимошенко повторно забрали волю, і одночасно кожного з українців позбавили європейського майбутнього: високих зарплат, гідних пенсій, якісної медицини, конкурентоспроможного освіти, в кінцевому рахунку - можливості безвізових поїздок до Європи", - йдеться в заяві БЮТБ.
Після цього парламентські фракції БЮТБ і НУ-НС покинули сесійний зал ВР. Офіційної заяви від голів відповідних фракцій не прозвучало, але депутати БЮТБ і НУ-НС відсутні в сесійній залі.
У свою чергу, Президент України Віктор Янукович позитивно оцінює хід переговорного процесу України з Євросоюзом. Про це він повідомив сьогодні під час Міжнародної інвестиційної конференції в Києві.
"Хочу підтвердити чітку політичну волю завершити непростий переговорний процес щодо укладення Угоди про асоціацію між Україною і Європейським союзом до 2011 р. Я в цілому позитивно оцінюю конструктивний хід переговорів як з політичної частини, так і за створення поглибленої та всеохоплюючої зони вільної торгівлі. Хоча з економічної точки зору це рішення дуже непросте для України", - підкреслив Янукович.
Також Президент України додав, що в інтеграційному процесі України розраховує на підтримку іноземних інвесторів. "У зв'язку з цим хочу підкреслити, що для багатьох з вас, представників транснаціональних компаній, зняття бар'єрів на шляху до торговельних та інвестиційних потоків між Україною і ЄС також має велике значення. Саме тому розраховую на вашу підтримку європейської інтеграції України", - додав Президент.
Нагадаємо, учора, 8 грудня, Шевченківський райсуд Києва ухвалив рішення обрати для екс-прем'єр-міністра Тимошенко запобіжний захід у вигляді арешту у справі корпорації ЄЕСУ.
Сьогодні з'явилася інформація про те, що комісар ЄС з питань європейської політики сусідства Штефан Фюле направляється в Україну з екстреним непублічним візитом - швидше за все він відбудеться в понеділок. Тематику переговорів сторони тримають у суворій таємниці. Джерела з української сторони зазначають лише, що очікують від єврокомісара пропозицій щодо виходу з патової ситуації, що склалася у взаєминах Києва і Брюсселя. Про це повідомляє видання "Комерсант-Україна".
Про підготовлюваний візит Фюле в Київ одночасно повідомили кілька джерел у дипломатичних колах. "Головним заходом, заради якого комісар приїде в Україну, стане його зустріч з першим віце-прем'єром Андрієм Клюєвим",- розповів український дипломат. "Зустріч буде присвячена підготовці до саміту Україна-ЄС 19 грудня, у тому числі в контексті завершення переговорів за угодою про асоціацію", - додав його Європейський колега.
Дану інформацію в Брюсселі не підтвердили, але і не спростували. "Ви знаєте, комісар Штефан Фюле проводить багато часу в поїздках по країнах, що входять в зону його відповідальності", - заявив речник єврокомісара Петер Стано. Посол Євросоюзу в Україні Жозе Мануель Пінту Тейшейра, з яким вчора зустрівся представник видання, дізнавшись про тему бесіди, відмовився від коментарів. Найбільш ймовірною датою візиту є 12 грудня - її назвали кілька співрозмовників. Втім, не виключено його перенесення на інший день.
Ініціатором позапланового візиту є європейська сторона. Крім переговорів з Клюєвим, представник ЄС проведе зустріч з Януковичем, згода президентської адміністрації вже отримана. "Тема Тимошенко буде обговорюватися - тут, як говориться, до ворожки не ходи. Але головне не це. Фюле - парламентер високого рівня, який може привезти до Києва якісь пропозиції про те, як нам рухатися далі. Якщо, звичайно, у Брюсселя є що запропонувати, крім того, що вже звучало раніше", - розповів інформований про підготовку візиту співрозмовник з української сторони.
Раніше в ЄС вже заявляли, що виключають можливість парафування угоди про асоціацію в ході саміту, оскільки переговори з її політичної частини досі формально не закриті - у них залишається спірний пункт, що стосується європейської перспективи України. Враховуючи це, 19 грудня сторонам доведеться обмежитися заявою про прогрес у переговорах або, якщо протягом майбутнього тижня розбіжності будуть зняті - про їх завершення.
Співрозмовники запевняють, що за підсумками зустрічі Клюєва і Фюле оголошення про завершення переговорів зроблено не буде - це є прерогативою Президентів. Ймовірно, що темою бесіди стане текст спільної заяви президентів на саміті. Раніше Київ і Брюссель вже обговорювали можливість того, що спірне питання буде виведений з тексту угоди, а Україна обмежиться заявою про свою європейську перспективу.
Європейські дипломати, акредитовані в Україні, стверджують, що Євросоюз готовий парафувати угоду у разі завершення переговорів. "З приводу парафування на сьогодні досягнуто консенсусу. Воно відбудеться в наступному році, настільки рано, наскільки це можливо. Однак подальших кроків - підписання і ратифікації - зроблено не буде до змін в Україні, у тому числі зі справою Тимошенко", - запевнив один із співрозмовників. Між тим ця позиція не остаточна і надалі може стати ще жорсткіше - низка країн, зокрема Німеччина, посилають Києву відповідні сигнали.
Зазначимо, в Києві 19 грудня 2011 р. повинен відбутися саміт Україна-ЄС на якому очікується парафування Угоди про асоціацію. Проте дипломати в ЄС і Україні не виключають, що документ не буде парафований у грудні. Головна проблема на шляху до цього - проблеми з демократією в Україні, на яких постійно акцентують європейські дипломати. Зокрема ЄС вказує, що арешт Тимошенко є політично мотивованим, що неприпустимо в демократичній державі.
Нагадаємо, 11 жовтня Печерський райсуд Києва засудив Тимошенко до 7 років ув'язнення з забороною обіймати певні державні посади протягом ще 3 років за перевищення службових повноважень при підписанні газових угод з Росією. Також суд зобов'язав Тимошенко виплатити "Нафтогазу України" 1,516 млрд грн. Також слідчі органи розслідують ще кілька справ за участю Тимошенко.