Фракція Блоку Юлії Тимошенко повторно подала до апарату Верховної Ради України документи для проведення позачергового засідання парламенту для розгляду питання відставки уряду. Про це повідомляє 5-й телеканал.
Фракція Блоку Юлії Тимошенко повторно подала до апарату Верховної Ради України документи для проведення позачергового засідання парламенту для розгляду питання відставки уряду. Про це повідомляє 5-й телеканал.
Нагадаємо, Секретаріат Верховної Ради України відмовився прийняти підписи народних депутатів від Блоку Юлії Тимошенко, а спікер парламенту Володимир Литвин у свою чергу категорично відмовився скликати позачергове засідання. Про це раніше заявляв перший заступник голови фракції БЮТ Андрій Кожем'якін.
Він нагадав, що "фракція БЮТ згідно зі ст.87 Конституції і ст.19 регламенту зібрала підписи для проведення позачергового засідання з єдиною вимогою - розглянути постанову Партії регіонів про відставку Кабінету міністрів". "Проте на даний момент ми зіткнулися із шаленим супротивом і штучними перешкодами з боку "регіоналів", - підкреслив він.
Депутат наголосив, що блокування позачергового засідання є порушенням закону. "Ми подали 150 підписів, і це наша конституційна вимога. А ті, хто відмовляється виконувати її, переступають через закон", - сказав А.Кожем'якін.
"Вони розуміють, що голосів за відставку уряду у них немає і найближчим часом не буде", - підкреслив політик.
З цим згоден і директор київського центру політичних досліджень і конфліктології Михайло Погребинський. В коментарі РБК-Україна він відзначив ймовірність того, що 24 лютого не збереться 226 голосів за відставку прем'єр-міністра Юлії Тимошенко і тоді вона залишатиметься прем'єром ще півроку. «Символічний факт інавгурації укріпить позиції Віктора Януковича. Тому логіка в тому, що вони хочуть поставити це питання на голосування раніше, коли голосів може не вистачити, виглядає природною. Тим більше, що немає інформації про те, що сьогодні вже є більшість у блоці НУ-НС для коаліції з ПР», - сказав М.Погребинський. За його словами, у зв'язку з тим, що зараз немає більшості для створення нової коаліції, Ю.Тимошенко може бути в статусі в.о. до наступної сесії ВР через півроку або до того моменту, поки коаліція не буде створена.
Нагадаємо, раніше сьогодні перший віце-прем'єр Олександр Турчинов заявив, що БЮТ наполягає на якнайшвидшому розгляді питання про відставку уряду - не пізніше 24 лютого ц.р.
Відзначимо, що минулого тижня нардеп від НУ-НС Роман Зварич заявляв про те, що прем'єр-міністр Юлія Тимошенко не подаватиме у відставку і зробить все можливе для збереження діючої коаліції.
19 лютого ц.р. заступник голови фракції Партії регіонів Одександр Єфремов вніс на розгляд парламенту проект постанови № 6098 "Про відповідальність Кабінету міністрів України". За його словами, ПР 1 березня буде наполягати на внесенні до порядку денного ВР проекту постанови про відставку прем'єра.
Ю.Тимошенко працює на посаді прем'єр-міністра з 29 листопада 2007 р. Тоді за її призначення, з другої спроби, проголосували 226 депутатів.