ua en ru

Бузек: Вирок Тимошенко може мати руйнівні наслідки у відносинах між ЄС і Україною

Автор: RBC.UA
Президент Європейського парламенту Єжи Бузек висловив невдоволення щодо рішення Апеляційного суду у справі екс-прем'єр-міністра, лідера партії "Батьківщина" Юлії Тимошенко. Крім того, він зазначив, що справа екс-прем'єра може мати руйнівні наслідки у відносинах між ЄС і Україною. Про це йдеться в заяві Бузека, яку цитує офіційний сайт Тимошенко.

Президент Європейського парламенту Єжи Бузек висловив невдоволення щодо рішення Апеляційного суду у справі екс-прем'єр-міністра, лідера партії "Батьківщина" Юлії Тимошенко. Крім того, він зазначив, що справа екс-прем'єра може мати руйнівні наслідки у відносинах між ЄС і Україною. Про це йдеться в заяві Бузека, яку цитує офіційний сайт Тимошенко.

"Я глибоко розчарований рішенням Апеляційного суду, який залишив у силі вирок колишньому прем'єр-міністрові Юлії Тимошенко, яким вона була засуджена до 7 років позбавлення волі", - заявив Бузек.

У своїй заяві Бузек нагадав українській владі про взяті на себе обов'язки дотримуватися прихильності демократії, свободи і верховенства закону.

"Публічні заяви української влади про бажання зміцнити відносини з ЄС перевіряються на повсякденній практиці. Справа Тимошенко буде мати гірший прогноз на майбутнє для цих відносин. Мене турбує, що довгострокові наслідки можуть бути руйнівними. Я закликаю українську владу доповнити свої публічні заяви чіткими діями, демонструючи свою прихильність демократії, свободи і верховенства закону", - підкреслив Президент Європарламенту.

Своє співчуття у зв'язку з відмовою суду задовольнити апеляцію Тимошенко також висловила глава відомства Європейського Союзу із зовнішньої політики Кетрін Ештон. Вона звернулася до української влади з нагадуванням, що прихильність верховенству закону необхідна для посилення співпраці з ЄС.

Нагадаємо, 23 грудня 2011 р. Апеляційний суд м.Києва після розгляду скарги Тимошенко залишив в силі вирок Печерського райсуду щодо "газового справі". Після цього прокурор Лілія Фролова повідомила, що рішення Печерського районного суду Києва, який засудив Тимошенко до 7 років ув'язнення, з 23 грудня 2011 р. набирає чинності.

Печерський райсуд Києва 11 жовтня 2011 р. засудив Тимошенко до 7 років позбавлення волі з забороною обіймати певні державні посади протягом ще 3 років за перевищення службових повноважень при підписанні газових угод з Росією в 2009 р. Також суд зобов'язав Тимошенко виплатити "Нафтогазу України" 1,516 млрд грн.

Зазначимо, 22 грудня Верховна Рада України відмовилася внести до порядку денного питання про декриміналізацію статті 365 Кримінального кодексу, за якою засуджена Тимошенко. "За" розгляд питання про внесення до порядку денного проголосували 156 народних депутатів з 226 необхідних.

Зазначимо, справа Тимошенко погіршила відносини України із Заходом, оскільки європейські та американські політики побачили в ній політичні ознаки. Українська влада відкидає звинувачення в тиску на суд або в упередженості, стверджуючи, що мова йде про боротьбу з корупцією.

Раніше Бузек говорив, що останні події в Україні свідчать про недемократичність процесів, які відбуваються в країні. "Інтенсивність, кількість політично мотивованих судових процесів, які одночасно були відкриті проти неї (Тимошенко, - ред.), висвітлюють недолік незалежності української судової системи і партійність української еліти. Політика повинна бути боротьбою ідей, а не боротьбою судових процесів", - заявив він.

29 листопада було оприлюднено спільну заяву США і ЄС за підсумками саміту у Вашингтоні, в якій учасники закликали Україну до ведення чесних, прозорих і неупереджених судових процесів у справах колишніх чиновників, зокрема, і щодо будь-якої апеляції по справі Тимошенко. 1 грудня Європарламент закликав українську владу дозволити Тимошенко та іншим лідерам опозиції повною мірою реалізувати їх право на участь у політичних процесах, "як зараз, так і під час наступних виборів в Україні".

Раніше повідомлялося, що Європейський Суд з прав людини прийняв до розгляду скаргу Тимошенко про порушення норм Європейської конвенції з прав людини під час притягнення її до кримінальної відповідальності.

Слід також додати, що європейські політики особливо не приховували, що ЄС не буде підписувати угоду про асоціацію з Україною, у тому числі, і через політичне переслідування української опозиції.