ua en ru

BSA: Рівень піратства в Україні в 2011 р. знизився до 84%

Автор: RBC.UA
Рівень піратства в Україні після трьох років зростання в 2011 р. знизився на 2 п.п. до 84%. В той же час комерційна вартість неліцензійного програмного забезпечення, встановленого на персональні комп'ютери в країні зросла більш ніж на 13% порівняно з 2010 р. і досягла рекордних 647 млн дол.

Рівень піратства в Україні після трьох років зростання в 2011 р. знизився на 2 п.п. до 84%. В той же час комерційна вартість неліцензійного програмного забезпечення, встановленого на персональні комп'ютери в країні зросла більш ніж на 13% порівняно з 2010 р. і досягла рекордних 647 млн дол. Такі дані опублікувала сьогодні Асоціація виробників програмного забезпечення (Business Software Alliance) у щорічному звіті Глобальне дослідження піратства за 2011 р.

"Зниження рівня піратства в країні відбулося в основному за рахунок легалізації великого бізнесу. В той же час, ситуація в державних органах і малому та середньому бізнесі залишається невтішною. Саме тому Україна далі в першій десятці країн світу з найвищим рівнем піратства. Загрозливим виглядає і зростання вартості поцупленого українськими "піратами" - це відбувається за рахунок зростання кількості комп'ютерів в країні і встановлених на них нелегальних програм. Міжнародне співтовариство негативно реагує на таку неефективну захист авторських прав, тому Україну перемістили на щабель вище в Списку 301" - міжнародному переліку найбільш злісних піратів", - прокоментував Дмитро Шимків, генеральний директор компанії "Майкрософт Україна", що входить в BSA.

Середній рівень піратства у світі залишився на рівні минулого року - 42%. Однак обсяг тіньового ринку виріс з 59 млрд до 63,4 млрд дол. Згідно зі звітом BSA, це відбулося за рахунок зростання постачань ПК в країни, що розвиваються, де фіксується найвищий рівень піратства. У 2011 р. на них припало 56% продажів нових комп'ютерів у світі, в результаті в ринках, що розвиваються, зараз знаходиться більше половини всіх використовуваних в світі комп'ютерів.

"Комп'ютерне піратство продовжує гальмувати світову економіку, IT інновації і створення нових робочих місць, - сказав президент та виконавчий директор BSA Роберт Холліман. - Уряди повинні зробити кроки, направлені на доопрацювання законів про інтелектуальної власності, а також розширення зусиль правоохоронних органів, щоб ті, хто краде програмне забезпечення, зіткнулися з реальними наслідками".

Дослідження BSA проходить вже дев'ятий рік поспіль і охоплює 116 країн і регіонів. Дослідження також включає опитування громадської думки щодо комп'ютерного піратства, проведений міжнародною компанією Ipsos Public Affairs в 33 країнах світу серед 15 тис. користувачів. Згідно з опитуванням, 57% користувачів комп'ютерів у світі зізналися, що крадуть програмне забезпечення.

"Якщо б 57% покупців зізналися, що вони крадуть товари в магазинах, - навіть зрідка - влади і власники магазинів б відразу відреагували: збільшили кількість охорони і посилили покарання. Крадіжка програмного забезпечення вимагає такого ж відповіді: спільних зусиль в освіті товариства, а також посилення покарання", - зазначив Юрій Омельченко, керівник департаменту із захисту інтелектуальної власності "Майкрософт Україна".

В той же час, як і в 2010 р., 7 з 10 респондентів у світі підтримують ідею необхідності оплачувати результати роботи інноваторів, щоб стимулювати розвиток технологій.

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що у ВР розроблено законопроект, що дозволяє закривати інтернет-ресурси, звинувачені в піратстві, без рішення суду.