Британські вчені знайшли спосіб генетично перемогти біль
Британські вчені виявили ген, відповідальний за регулювання хронічного болю. На думку британців їх відкриття допоможе розробити більш ефективні болезаспокійливі засоби, пише Тhe Daily Mail.
Учені з Кембріджського університету заявили, що якщо розробити препарати, які блокуватимуть білок, вироблений геном HCN2 - вони зможуть ефективно лікувати нейропатичний біль.
Зазначимо, що приблизно один з 100 чоловік у Великобританії страждає від подібного болю, якаий пов'язаний з пошкодженням нервів і яку часто дуже важко контролювати. Біль часто описують як пекучий, колючий або ниючий, а також - як "відчуття від електричного розряду". Зокрема, до них відносять хронічний біль в хребті. Дослідження показали, що 22% людей з таким болем впадають в депресію, а 25% втрачають робочі місця за станом здоров'я.
Особи, які страждають від нейропатичного болю, часто не можуть отримати навіть тимчасового полегшення, через відсутність ефективних ліків, зазначає керівник дослідження Пітер Мак-Нотон.
"Наше дослідження закладає основу для розробки нових ліків для лікування хронічного болю шляхом блокування HCN2", - відзначає Мак-Нотон.
Вчені вивчили генетично модифікованих мишей, у яких ген HCN2 був видалений. Вивчивши реакцію мишей на різні типи больових стимуляторів, вченим вдалося виявити, що видалення гена HCN2 позбавляє від нейропатичного болю.
Вони також виявили, що видалення HCN2, очевидно, не впливає на нормальне сприйняття гострого болю - такого, наприклад, як біль, спричинений випадковим порізом, який є корисним сигналом попередження для тіла.
В результаті завершення досліджень, може з'явитися можливість допомогти хворим на цукровий діабет, розсіяний склероз, рак, артрит або тим людям, які страждають від банального болю в попереку. Дослідження британських учених подають великі надії, людям, що страждають від подібних захворювань. Втім, за словами самих дослідників, подальше вивчення для отримання більш конкретних результатів ще необхідно.