Британська юрфірма підготувала позов проти Лукашенка

Британська юридична фірма McCue and Partners підготувала судовий позов проти Президента Білорусі Олександра Лукашенка, звинувачуючи його в тортурах і захопленні заручників у тому числі кандидатів на пост президента. Про це повідомляє радіо "Свобода".

Британська юридична фірма McCue and Partners підготувала судовий позов проти Президента Білорусі Олександра Лукашенка, звинувачуючи його в тортурах і захопленні заручників у тому числі кандидатів на пост президента. Про це повідомляє радіо "Свобода".

Зокрема про тортури в КДБ Білорусі дав свідчення учасник останніх президентських виборів Алесь Михалевич, який отримав політичний притулок у Чехії.

Фірма McCue and Partners представляє інтереси жертв переслідування з боку білоруського режиму, їхні родини і громадянську ініціативу Free Belarus Now. До цієї ініціативи входить і сестра політв'язня Андрія Санникова - Ірина Богданова.

"У Великобританії найближчим часом буде порушено кримінальну справу проти Лукашенка від імені людей, які постраждали від його режиму, - говорить Богданова. - Це буде тільки перша частина судового переслідування, друга справа буде цивільним, від імені всіх людей, яких били та арештовували в Мінську і проти яких застосовували репресії ".

Універсальна юрисдикція, на яку посилаються британські юристи, визначається міжнародним правом. Згідно з ним певні злочини - тортури, захоплення заручників, військові злочини, геноцид - підлягають міжнародному судовому переслідуванню. Відповідно до Конвенції проти катувань національні уряди можуть почати кримінальне переслідування будь-кого, хто підозрюється в скоєнні тортур і прибулих на територію їхньої юрисдикції.

Нагадаємо, у справах про масові заворушення в якості обвинувачених проходили близько 30 чоловік, більше 10 чоловік знаходилисяя в статусі підозрюваних. У даній справі, в тому числі, проходить екс-кандидат у Президенти Алесь Михалевич, який отримав в Чехії політичний притулок.

За підсумками виборів, що відбулися 19 грудня 2010 р., чинний президент Олександр Лукашенко набрав 79,67% голосів виборців, Андрій Санніков - 2,56%, Григорій Костусєв - 1,97%, Ярослав Романчук - 1,97%, Володимир Некляев - 1, 77%, Олексій Михалевич - 1,2%, Віталій Римашевський - 1,1%, Микола Статкевич - 1,04%, Віктор Терещенко - 1,08%, Дмитро Усс - 0,48%. Проти всіх проголосували 6,47% виборців.

Нагадаємо також, що 20 грудня 2010 р. ОБРЄ дала негативну оцінку президентським виборам у Білорусі. Серед негативних моментів, зафіксованих спостерігачами ОБРЄ, виділяється вечір у день виборів, який був відзначений масовими заворушеннями. У результаті були затримані практично всі кандидати в президенти, а також сотні активістів, журналістів та представників громадянського суспільства. 

On Top
Продовжуючи переглядати www.rbc.ua, ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся з Політикою конфіденційності
Пропустити Погоджуюся