Європарламент проведе позачергове засідання щодо Білорусі 12 січня

Позачергове засідання щодо ситуації в Білорусі проведе 12 січня Європарламент, повідомляє Deutsche Welle. 

 Позачергове засідання щодо ситуації в Білорусі проведе 12 січня Європарламент, повідомляє Deutsche Welle. 
 

Як заявив голова Європарламенту Єжи Бузек, на цьому засіданні депутати обговорять проведення і наслідки президентських виборів у Білорусі, зокрема надмірне і непропорційне застосування сили білоруською владою, побиття і затримання опозиційних кандидатів у президенти, насильство відносно журналістів і активістів громадянського суспільства. На засідання планується запросити ряд лідерів білоруської опозиції.
 
 Тим часом у Мінську в середу, 29 січня, звільнено близько 20 чоловік, які були затримані під час опозиційного мітингу в білоруській столиці після президентських виборів 19 грудня. Згідно с сайтами правозахисних організацій, в цілому в середу повинні були вийти на свободу близько 300 людей, яким суди призначили 10 діб арешту за участь у заворушеннях в ході мітингу. Під вартою залишаться ще близько 200 чоловік, які були засуджені до 15 діб арешту.

Нагадаємо також, що 20 грудня ОБРЄ дала негативну оцінку президентським виборам у Білорусі. Серед негативних моментів, зафіксованих спостерігачами ОБРЄ, виділяється вечір у день виборів, який був відзначений масовими заворушеннями. У результаті були затримані практично всі кандидати в президенти, а також сотні активістів, журналістів та представників громадянського суспільства.

За підсумками виборів, що відбулися 19 грудня 2010 р., чинний президент Олександр Лукашенко набрав 79,67% голосів виборців, Андрій Санніков - 2,56%, Григорій Костусєв - 1,97%, Ярослав Романчук - 1,97%, Володимир Некляев - 1, 77%, Олексій Михалевич - 1,2%, Віталій Римашевський - 1,1%, Микола Статкевич - 1,04%, Віктор Терещенко - 1,08%, Дмитро Усс - 0,48%. Проти всіх проголосували 6,47% виборців.

On Top
Продовжуючи переглядати www.rbc.ua, ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся з Політикою конфіденційності
Пропустити Погоджуюся