Брати Андрій і Сергій Клюєви продали "Актив-банк" співвласникові "Акордбанку" Данилу Волинцю. Учасники ринку розповідають, що брати Клюєви давно шукали покупця, оскільки розчарувалися в цьому бізнесі, і отримали за кредитну установу не гроші, а промислові активи. Тепер очікується посилення "Актив-банку" клієнтами "Акордбанку" і продаж "порожньої" установи, повідомляє з посиланням на джерела "Комерсант-Україна".
Брати Андрій і Сергій Клюєви (на фото) продали "Актив-банк" співвласникові "Акордбанку" Данилу Волинцю. Учасники ринку розповідають, що брати Клюєви давно шукали покупця, оскільки розчарувалися в цьому бізнесі, і отримали за кредитну установу не гроші, а промислові активи. Тепер очікується посилення "Актив-банку" клієнтами "Акордбанку" і продаж "порожньої" установи, повідомляє з посиланням на джерела "Комерсант-Україна".
Читайте також: Парламентська криза викликає серйозну стурбованість у Президента, - Клюєв
Керівник одного з банків розповів, що "Актив-банк" змінив власників: секретар РНБО Андрій Клюєв і член ради НБУ Сергій Клюєв продали банк групі інвесторів на чолі із членом наглядової ради "Ощадбанку" Данилом Волинцем. "Операцію тільки-но закрили, - повідомив банкір. - Клюєви не отримали "живих" грошей, відбувся взаємозалік активами".
Інше джерело на інвестиційному ринку підтвердило цю інформацію. "Вони домовилися про угоду у грудні минулого року, і тоді Волинець ввів до "Актив-банку" свого голову", - додав інвестбанкір. У грудні головою правління "Актив-банку" став Ігор Солнцев, який раніше очолював "Акордбанк", що був створений на початку 2008 року в тому числі Данилом Волинцем. Виконуючим обов'язки глави "Акордбанку" стала Зінаїда Кот.
Читайте також: Президент затвердив новий склад Ради національної безпеки і оборони
За даними НБУ, на 1 січня 2013 р. "Актив-банк" займав 62-е місце за активами (2,83 млрд грн) із власним капіталом 545,3 млн грн. ТОВ "Актив Фінанс Груп" володіло 92,83% акцій. "Акордбанк" займав 119-е місце за активами (665,5 млн грн) з капіталом 99,7 млн грн. Його акціонерами були Данило Волинець (20,75%), Віктор Кириченко (20,75%), Світлана Фесенко (22,13%).
Одне із джерел стверджує, що Волинець планує перевести клієнтів "Акордбанку" до "Актив-банку", після чого продати "Акордбанк". "Залишиться банківська ліцензія, яка буде продана", - сказало воно. Експерти вважають, що така стратегія є здійсненною. "Покупці на банки зараз є, як і раніше. Питання ціни та якості активу. Все залежить від домовленості з покупцем. Можливо, потрібно буде залишити клієнтів і персонал", - зазначив директор ІК "Трійка Діалог Україна" Артемій Єршов.
Читайте також: Сергій Клюєв увійшов до топ-20 найбагатших кандидатів у народні депутати
На питання, чому брати Клюєви вирішили продати банк у той час, коли інші українські бізнесмени, навпаки, активно купують кредитні установи для обслуговування грошових потоків своїх фінансово-промислових груп, експерти відповідають лаконічно - довгострокова стратегія. Вони нагадують, що після санації "Промінвестбанку", для якої Андрій і Сергій Клюєви залучили російський "Внєшекономбанк", бізнесмени планували продати "Актив-банк" Федерації профспілок України за 100 млн дол. "У якийсь момент вони зрозуміли, що банк не приносить тієї доданої вартості, на яку вони очікують. І взаємовідносини з іншими банками їм приносять набагато кращі умови і більш вигідні кредити для свого бізнесу", - зазначив Єршов.
Останні роки банк втрачав позиції на ринку: ще у 2007 р. він був на 38-му місці за активами. "Зараз час консолідації банківських активів, - вважає колишній директор з розвитку бізнесу "Смарт-холдингу" Вадим Березовик. - У нинішній час невеликим банкам складно конкурувати на ринку з установами, які побудували потужну інфраструктуру. До того ж банки не приносять гарного доходу, а вимагають додаткових інвестицій, тому деякі акціонери вирішують покинути банківський ринок і сконцентруватися на іншому бізнесі".
Читайте також: "Промінвестбанк" звернувся до ВЕБ з проханням про надання підтримки майже на 800 млн дол
Австрійській Slav AG братів Клюєвих належать такі великі активи, як "Укрпідшипник", Артемівський завод з обробки кольорових металів, Костянтинівський машинобудівний завод.
Зазначимо, що 48-річний Андрій Клюєв є секретарем Ради національної безпеки і оборони. Його молодший брат, 43-річний Сергій Клюєв - народний депутат, заступник голови фракції Партії регіонів і член комітету ВР з питань податкової та митної політики. Був обраний в окрузі №46 у Донецькій області.