Сума контрактів американського Boeing та європейського Airbus, підписаних під час авіасалону "Фарнборо", перевищила 50 млрд дол.
Сума контрактів американського Boeing та європейського Airbus, підписаних під час авіасалону "Фарнборо", перевищила 50 млрд дол. Безпосередньо в перегонах конкуруючих авіаконцернів перемогу з явною перевагою виборола компанія з США. Портфель замовлень Boeing поповнився заявками на 396 машин, тоді як у Airbus ця кількість становила 115 одиниць, повідомляє Associated Press.
Гарантом перемоги в неофіційній першості Boeing став рекордний контракт на поставку літаків авіакомпанії United Continental Holdings. Перевізник має намір поповнити свій парк на 150 машин загальною каталожною вартістю приблизно 14,7 млрд дол. Йдеться про літаки сімейства 737, включаючи 100 лайнерів типу Boeing 737 MAX 9 і 50 лайнерів нового покоління Boeing 737-900 ER (зі збільшеною дальністю польоту).
Для компанії це досягнення є подвійно знаковим, бо сукупний обсяг замовлень на літаки цього сімейства з урахуванням зазначеного перевалив за позначку в 10 тис. одиниць. Всього в Фарнборо представники компанії підписали контрактів на суму більше 37 млрд дол.
Згідно з офіційними даними, представленими в прес-релізі Airbus, європейський концерн поповнив портфель замовлень на 115 машин загальною каталожною вартістю 16,9 млрд дол. Основний інтерес покупців привернула поліпшена версія A320 - A320neo.
Зазначимо, що до цього протягом декількох років європейський концерн вигравав у свого американського конкурента як за обсягом отриманих замовлень, так і за кількістю зібраних машин.
Boeing - одна з найбільших в світі аерокосмічних корпорацій, базується в Чикаго (штат Іллінойс). Виробляє ракети-носії, телекомунікаційні супутники, цивільні і військові літаки. Основні виробничі потужності компанії розташовані в м. Сіеттлі (штат Вашингтон), в штаті Каліфорнія, в м. Сент-Луїсі (штат Міссурі). Корпорація обслуговує замовників в 150 країнах.
Airbus - найбільша в Європі і одна з найбільших авіабудівних компаній в світі. Її штаб-квартира - недалеко від Тулузи, на півдні Франції. З 2006 р. єдиним акціонером компанії є Європейський аерокосмічний і оборонний концерн (EADS). Крім виробництва пасажирських лайнерів, компанія займається розробкою і створенням вантажних і військово-транспортних літаків, а також космічних апаратів.
Нагадаємо, в рамках Міжнародного авіакосмічного салону "Фарнборо" у Великобританії китайська China Aircraft Leasing, що займається лізингом літаків, підтвердила намір придбати у Airbus 36 літаків А320 каталожною вартістю 3 млрд дол.
А першою великою угодою на автосалоні стала контракт Boeing з лізинговою компанією Air Lease Corp., яка погодилася придбати лайнери 737 MAX на загальну суму 7,2 млрд дол. Тверде замовлення передбачає поставку 75 бортів в двох комплектаціях.
Крім того, в рамках авіасалону Військово-повітряні сили (ВПС) Індонезії підписали контракт з бразильською авіабудівною компанією Embraer на покупку 8 легких турбогвинтових штурмовиків A-29 Super Tucano.