ua en ru

BlackBerry випускає бюджетний смартфон Q5 (фото, відео)

Автор: RBC.UA
BlackBerry випускає бюджетний смартфон Q5, орієнтований на ринки, що розвиваються. 

BlackBerry випускає бюджетний смартфон Q5, орієнтований на ринки, що розвиваються. Про це повідомляє "Росія 24".

Презентацію новинки провів на щорічній конференції для розробників в Орландо генеральний директор компанії Торстен Хейнс.

Смартфон оснащений QWERTY-клавіатурою і сенсорним екраном діагоналлю 3,1 дюйма. Компанія поки що не розкрила детальні специфікації пристрою. Передбачається, що він стане молодшим у лінійці моделей на BlackBerry 10, в яку вже входять флагманський смартфон з сенсорним екраном Z10 і пристрій Q10 з клавіатурою. Бюджетний BlackBerry буде працювати на операційній системі BlackBerry 10.

Очікується, що девайс почне продаватися в Європі, Азії, Африці та Латинській Америці в липні цього року. Очікується, що він буде дешевший за показані у січні Z10 і Q10. Q5 буде доступний в корпусі червоного, чорного, білого і рожевого кольорів.

Компанія очікує, що бюджетним смартфоном з фізичною клавіатурою зацікавляться в першу чергу лояльні бренду споживачі, які раніше мали досвід спілкування з гаджетами BlackBerry. BlackBerry розраховує значно збільшити виручку за рахунок продажів нового пристрою, в той час як флагманський сенсорний смартфон Z10 не поспішає радувати успішними продажами.

Девайс розійшовся тиражем в мільйон екземплярів в I кварталі, що закінчився 2 березня, однак потім пішли повідомлення про стагнацію продажів Z10, що негативно позначилося і на акціях BlackBerry.

"Ми розуміємо, що дуже важливо мати пристрої, які будуть підходити для всіх ринків і відповідати потребам різних користувачів. Q5 може бути дуже значним пристроєм для ринків, що розвиваються через його надзвичайно широкі для бюджетних пристроїв можливостей", - сказав Торстен Хейнс.

Читайте також: Пентагон схвалив використання гаджетів Samsung і BlackВerry

Крім анонсу смартфона, BlackBerry також представила нову версію програмної платформи BlackBerry 10.1, яка спочатку буде доступна на флагмані Z10, а пізніше і на інших пристроях лінійки.

Пакет оновлень для ОС містить оновлені версію BlackBerry Messenger, а також повнофункціональні версії додатків Skype і музичного програми Moog.

Нагадаємо, що раніше Пентагон схвалив використання мобільних пристроїв від Samsung і BlackBerry для потреб Міністерства оборони. Йдеться, зокрема, про смартфони на BlackBerry 10. До цих пір саме BlackBerry була основним постачальником смартфонів для Міноборони США. На даний момент 470 тис. співробітників користуються такими пристроями (велика частина з них працює на застарілій версії ОС), в той час як 41 тис. співробітників володіє пристроями від Apple і 8,7 тис. використовують гаджети на базі Android. Продукція на iOS і Android до цих пір в основному використовувалася в тестовому режимі.