Бензин продовжує дорожчати в найбільших мережах АЗС
У кількох найбільших мережах автозаправних станцій Україна за минулі вихідні, 31 березня-1 квітня ц. р., знову подорожчали окремі види палива.
Згідно з даними моніторингу цінового департаменту "Консалтингової групи А-95", у мережі АЗС "Приват" (об'єднує бренди "Укрнафта", ANP, "Авіас", "Сентоза" тощо) за вихідні на 10 копійок підвищилася відпускна вартість усіх марок бензину незалежно від географічного місцезнаходження заправки. Тепер на станціях цього оператора низькооктанових бензином можна заправитися по 9,90 грн / л, А-92 - 10,30 грн / л, А-95 - 10,60 грн / л і А-95 "Преміум" - 10,70 грн / л.
Незначно, на 2 і 5 копійок, подорожчав низькооктановий бензин і А-92 ще в двох найбільших мережах - OKKO WOG, до 10,35 грн / л і 10,89 грн / л відповідно.
Також на АЗС "ТНК" / Formula піднялася вартість преміального А-95 на 10 коп. - До 11,69-11,99 грн/л в залежності від області знаходження станції.
Експерти нагадують, що в п'ятницю, 30 березня, зростання цін було зафіксовано на заправках Shell: А-95 подорожчав на 4-6 копійок, до 11,35-11,39 грн / л; дизельне паливо на 6 копійок, до 10,45 грн / л.
Нагадаємо, минулого тижня Антимонопольний комітет України (АМКУ) спільно з Міністерством енергетики та вугільної промисловості почав розслідування щодо зростання цін на бензин.
"З'ясовуємо причину підвищення на 10-20 копійок. Імпортери пояснюють це підвищенням ціни на нафту. Якщо знайдемо підвищення необгрунтованим ... будемо впливати і штрафувати", - сказав перший заступник голови комітету - державний уповноважений Рафаель Кузьмін.
За словами Кузьміна, остаточний результат розслідування може бути вже через півтора місяці: "Півтора місяці мінімум ... Треба подивитися як стабілізується ціна на нафту ... Вважається від 130 до 145. Якщо такого підвищення не буде, ми обов'язково будемо вважати це підвищення необгрунтованим ", - сказав Кузьмін.Забезпечити стабільність цін на пальне прем'єр-міністр Україна Микола Азаров доручив першому віце-прем'єр-міністру Валерію Хорошковському. Зокрема, 23 березня перший віце-прем'єр доручив Міненерговугілля підготувати комплексні заходи та ініціативи щодо довгострокової стабілізації ситуації на ринку нафтопродуктів з урахуванням інтересів держави та учасників ринку
До цього уряд України на своєму засіданні 21 березня вирішив не знижувати акцизи на нафтопродукти. За словами заступника міністра енергетики та вугільної промисловості Володимира Макухи, було прийняте альтернативне рішення. Однак, що воно передбачає, не пояснив. Також Кабмін розглядав можливість створення умов для ввезення в Україну мінімум 1 млн т нафти.
На думку директора "Консалтингової групи А-95" Сергія Куюна, у Кабінету міністрів для стабілізації цін на ринку палива сьогодні в запасі є ще кілька шляхів, крім тимчасового зниження акцизу.
"Сьогодні на відміну від минулого року існує можливість полегшити долю споживачів нафтопродуктів за рахунок потенціалу нафтогазової галузі. Однак для цього необхідно змінити погляд на вирішення проблеми - наприклад, подумати не тільки про те, кому і як дати, але і де взяти ці гроші", - вважає Куюн.