ua en ru

Баррозу вважає недоцільним продовжувати жорстку економію

Автор: RBC.UA
Політика жорсткої економії, якої Європейський союз дотримувався останніми роками для боротьби з фінансовою кризою, досягла своєї межі. Про це заявив голова Єврокомісії Жозе Мануел Баррозу.

Політика жорсткої економії, якої Європейський союз дотримувався останніми роками для боротьби з фінансовою кризою, досягла своєї межі. Про це заявив голова Єврокомісії Жозе Мануел Баррозу (на фото), передає телеканал "Росія 24".

"Хоча я думаю, що ця політика в корені правильна, я думаю, що вона досягла своїх меж, - сказав Баррозу. - Успішна політика має бути не тільки правильно спланованою, але і мати мінімальну політичну і суспільну підтримку".

Він відзначив, що робити жорсткий вибір між економією і зростанням "цілком неправильно" і, хоча заходи жорсткої економії необхідні, також повинні проводитися заходи, орієнтовані на зростання, зокрема в короткостроковій перспективі.

Читайте також: Єврозона уповільнить скорочення витрат

Баррозу також натякнув, що деяким країнам можна було б дати більше часу, щоб вони досягли рівня дефіциту бюджету відповідно до правил ЄС, які припускають максимальний рівень в 3% від внутрішнього валового продукту.

"Навіть якщо політика корекції дефіциту принципово правильна, ми завжди можемо обговорити тонке налаштування цього процесу", - сказав він.

Франція в даний час має намір отримати збільшення терміну для досягнення мети по скороченню дефіциту бюджету до 3% ВВП. Влада Франції стверджує, що хоча не буде досягнута номінальна мета, країна проводитиме структурні зміни, які усунуть вплив слабкої економіки.

Читайте також: Економіка єврозони може повернутися до зростання в II кварталі 2013 р., - експерти

Нагадаємо, раніше комісар ЄС з економічних і грошово-кредитних питань Оллі Рен заявив, що єврозона уповільнить темпи скорочення бюджетних витрат, щоб допомогти пожвавленню економіки.

За словами Рена, коли ринки почали відмовляти в кредитах деяким країнам єврозони в 2010 р. через страх невиплати боргу, у блоку не було іншого виходу, окрім різкого скорочення запозичень і витрат.

Дефіцит бюджету єврозони скоротився до 3,5% ВВП в 2012 р. з 4,2% в 2011 р., зануривши блок єдиної валюти в рецесію. Цього року дефіцит бюджету, як очікується, зменшиться до 2,8%.

Читайте також: Безробіття в єврозоні виросло до історичного рекорду (відео)

"На ранній стадії кризи було необхідно відновити довіру до бюджетної політики Європи, оскільки ринки в ній дуже сумнівалися. Вибору не було. Рішення було ухвалене", - сказав Рен.

"Тепер, коли ми відновили кредитоспроможність в короткостроковій перспективі, це дає нам можливість піти м'яким шляхом бюджетного коректування в середньостроковій перспективі", - сказав він, відзначивши, що на даний момент США агресивніші в скороченні дефіциту бюджету, ніж Європа.

У США відомим критиком політики жорсткої економії є публіцист, лауреат Нобелівської премії з економіки Пол Кругман. На його думку, така політика заганяє економіку в ще більш глухий кут.