ru ua

Барак Обама приніс присягу Президента США перед тисячами американців (фото, відео)

Автор: RBC.UA
У Вашингтоні, поблизу Капітолію, проходить урочиста 57-а церемонія інавгурації Президента США. На очах у сотень тисяч американців Барак Обама приніс президентську присягу. Пряму трансляцію інавгурації ведуть провідні світові телеканали. Обама також виголосив урочисту промову, в якій окреслив свої погляди на розвиток країни.

У Вашингтоні, поблизу Капітолію, проходить урочиста 57-а церемонія інавгурації Президента США. На очах у сотень тисяч американців Барак Обама (на фото) приніс президентську присягу.

Читайте також: Історія та традиції інавгурації Президентів США

Пряму трансляцію інавгурації ведуть провідні світові телеканали. Обама також виголосив урочисту промову, в якій окреслив свої погляди на розвиток країни.

Зокрема, він пообіцяв підтримувати демократію в усьому світі, намагаючись діяти мирним шляхом. За його словами, прагнення до миру і безпеки не вимагають "вічної війни". Коли Президент згадав закінчення війни в Іраку і Афганістані, серед слухачів пролунали оплески.

"Американцями нас робить наша вірність ідеї (демократії)", - зазначив Обама, додавши, що сьогодні був продовжений шлях, який ніколи не закінчується, з реалізації невід'ємних прав, закріплених у Конституції. "Збереження нашої індивідуальної свободи вимагає колективних дій", - сказав він. Президент також приділив увагу проблемі глобального потепління, зазначивши, що завдання США - зберегти планету.

Читайте також: Віце-президент США Джо Байден приведений до присяги (фото, відео)

Що стосується внутрішньої політики, Обама сказав, що "велика нація" повинна піклуватися про вразливі верстви населення, маючи на увазі, зокрема, постраждалих від стихійних лих.

"Ми розуміємо, що застарілі програми вже не відповідають потребам нашого часу. Ми повинні використовувати нові ідеї і технології, щоб оновити наш уряд, переробити нашу податкову систему, реформувати освіту і забезпечити нашим громадянам отримання навичок, які їм необхідні, щоб працювати інтенсивніше, вчитися більшого і досягати вищих цілей. Але, незважаючи на те що засоби змінюються, наші цілі залишаються колишніми - це народ, який винагороджує зусилля і цілеспрямованість кожного американця. Це те, що становить істинний сенс нашої віри", - сказав Президент.

Після урочистої частини біля Капітолію, де заплановано виступ різних зірок естради, новоявлений Президент попрямує до Білого дому, там 22 січня о 01:30 за київським часом розпочнеться парад.

Читайте також: Обама хоче призначити Джека Лью міністром фінансів США

Напередодні Обама прийняв посадову присягу в неофіційній обстановці. На закритій церемонії у Білому домі він був приведений до присяги на другий чотирирічний термін у присутності найближчого оточення - сім'ї та політичних союзників.

Згідно з Конституцією США, Президент повинен приймати посадову присягу саме 20 січня. Цьогоріч цей день випав на неділю, тому церемонію було повторено для широкої громадськості сьогодні, 21 січня.

Нагадаємо, Барак Обама був обраний Президентом США у 2009 р. У листопаді 2012 р. політик був переобраний на пост Президента, випередивши в ході передвиборних перегонів кандидата від Республіканської партії Мітта Ромні.

Читайте також: Останні приготування до інавгурації Барака Обами (фото, відео)