Кіпрські банки можуть не відкритися, вважає міністр фінансів Німеччини Вольфганг Шойбле.
Кіпрські банки можуть не відкритися, вважає міністр фінансів Німеччини Вольфганг Шойбле. Про це повідомляє "Росія 24".
На його погляд, відмова парламенту ввести одноразовий податок на банківські депозити не дозволить банківській системі країни встояти. Шойбле зазначив, що екстрена фінансова допомога від ЄС і МВФ могла знизити рівень ризиків і стабілізувати ситуацію.
"На даний момент неясно, чи зможуть банки Кіпру почати знову функціонувати. Два головних банку Кіпру неплатоспроможні, і у Європейського центробанку немає резервного фонду на подібний випадок", - заявив Шойбле.
На даний момент на Кіпрі "банківські канікули" продовжені до четверга.
Читайте також: Ситуація на Кіпрі не становить серйозної небезпеки, - експерт
Після вчорашнього рішення парламенту Кіпру не вводити податок на вклади, Шойбле висловив жаль. "Ми шкодуємо про це рішення. Кіпр запросив про допомогу. Однак щоб йому допомогти, нам потрібно зрозуміти, як повернути Кіпр на міжнародні фінансові ринки. Але для цього заборгованість Кіпру занадто велика", - сказав Шойбле.
Він також додав, що Кіпру немає кого винити в цій ситуації, крім себе, так як економічна модель острову більше не функціонує. "У подібних обставинах, коли банкрутство або дефолт стає все більш реальними, кредитори повинні взяти участь, щоб уникнути повного краху. Якщо ви не хочете краху, то інвестори повинні внести свій внесок. В якій формі це буде зроблено - у формі одноразової виплати або викупу - вирішувати Кіпру ", - зазначив міністр.
19 березня парламент Кіпру проголосував проти введення податків на депозити. При цьому підсумки голосування в маленькій середземноморській державі стали сюрпризом для представників єврозони.
Читайте також: Парламент Кіпру відхилив законопроект про введення податку на депозити (фото, відео)
Тим не менш Єврогрупа погодилася дати 10 млрд євро за умови, що борг Кіпру не буде перевищувати 100% ВВП, інакше країна просто не зможе розплатитися за кредитами.
У такому разі Кіпру не вистачає 6 млрд євро для порятунку економіки, і, мабуть, ці кошти Сарріс намір попросити у Росії. За словами джерел The Wall Street Journal, уряд країни, одночасно з роботою над можливим введенням податку на депозити, розробляло резервний план, який передбачав російську допомогу. Повідомляється, що Росія може вимагати взамін на допомогу, контролю над найбільшими банками країни. Однак, якщо Кіпр залучить від Росії 6 млрд євро, то боргове навантаження як раз буде перевищувати поріг в 100%.
Зазначимо, що ЄЦБ також готовий надати острівній країні необхідний обсяг ліквідності "в рамках існуючих правил". "Європейський центральний банк ознайомлений з рішенням кіпрського парламенту і знаходиться в постійному контакті з партнерами з" трійки ". ЄЦБ підтверджує свій намір надати додаткову ліквідність в рамках існуючих правил", - наголошується в заяві ЄЦБ. Трьома провідними кіпрськими банками, які найбільш сильно постраждали від кризи, є Bank of Cyprus, Cyprus Popular Bank і Hellenic Bank Public.
Раніше Єврогрупа погодилася виділити Кіпру 10 млрд євро фінансової допомоги за умови, що місцевий уряд залучить самостійно ще 5,8 млрд євро шляхом разового збору з банківських депозитів, у відповідності з яким пропонувалося обкласти банківські депозитів розміром від 20 до 100 тис. євро одноразовим збиранням в 6,75%, а вклади величиною понад 100 тис. євро - збором в 9,9%.