Глава компанії UkrLandFarming Олег Бахматюк повідомив, що веде переговори з сінгапурської та китайської компаніями про залучення 800 млн дол під будівництво порту.
Глава компанії UkrLandFarming Олег Бахматюк повідомив, що веде переговори з сінгапурської та китайської компаніями про залучення 800 млн дол під будівництво порту.
"У цей проект ми не будемо йти без партнера", - сказав Бахматюк. Він додав, що передбачувана потужність перевалки портового терміналу складе близько 8 млн тонн.
"На першому етапі потужності складуть 3 млн тонн, на другому - 5 млн тонн. Вартість одного причалу становитиме 60-80 млн дол Закладений обсяг потужності будуть безпосередньо пов'язаний з об'ємом залучених інвестицій", - сказав Бахматюк. "Ми презентували проект порту віце-прем'єру Олександу Вілкулу. Відповідь була, що проект підтримується", - повідомив РБК-Україна Олег Бахматюк.
Нагадаємо, холдинг UkrLandFarming в 2013 р. придбав земельну ділянку площею 68,6 га в Малому Аджаликському лимані порту "Південний" (Одеська обл.).
Читайте також: Сьогодні в зношеність 18 українських портів складає 80%, - Адміністрація морських портів
Ukrlandfarming - провідна українська вертикально інтегрована агропромислова компанія, яка спеціалізується на вирощуванні сільськогосподарських культур і виробництві цукру з цукрового буряка а також вирощує велику рогату худобу, в першу чергу, для виробництва яловичини і молока, виробляє насіння, шкіру і займається дистрибуцією різноманітної сільськогосподарської сировини третім особам і своїм підрозділам.
Станом на 30 червня 2011 року, Ukrlandfarming мав один з найбільших земельних банків в Україні на 480 тис. га орних земель.
У листопаді 2012 р. Олег Бахматюк завершив придбання 67,7% "VAB Банку" через кіпрську Quickcom Limited. Згідно з повідомленням, найближчим часом Бахматюк має намір збільшити розмір своєї частки пакета акцій Банку. ПАТ "Всеукраїнський акціонерний банк" входить у другу групу банків за класифікацією НБУ. Активи банку на 1 жовтня 2012 р. становили 12,76 млрд грн, чистий збиток за 9 місяців - 378,9 млн грн.
Варто також відзначити, що 18 березня 2013 Кабінет міністрів України схвалив створення Адміністрації морських портів України. Згідно з розпорядженням, державне підприємство "Адміністрація морських портів" буде підпорядковуватися Міністерству інфраструктури.
В Адміністрацію увійдуть 18 морських торговельних порти, шляхом виділення з них стратегічних об'єктів портової інфраструктури та іншого майна. Також, Адміністрації морських портів будуть підпорядковані державне підприємство "Дельта-Лоцман" та судноплавна компанія "Керченська поромна переправа".
За даними виконуючого обов'язки голови ДП "Адміністрація морських портів" Юрія Васькова, сьогодні в зношеність основних фондів 18 українських портів становить 80%. На його думку, закон України "Про морські порти" буде сприяти розвитку галузі, якщо будуть створені умови для залучення масштабних інвестицій.
"Одна з головних новацій закону України" Про морські порти "- це зміна системи управління за найкращими світовими зразками, тобто поділ адміністративних і господарських функцій у портах. Бо без зміни системи управління галузі, без зміни управління кожного порту створити комфортні умови для інвестування неможливо ", - зазначив Васьков.