Європейський аерокосмічний концерн EADS і британська оборонна корпорація BAE Systems підтвердили, що ведуть переговори про злиття. Про це йдеться в спеціальному повідомленні, направленому на лондонську біржу LSE.
Європейський аерокосмічний концерн EADS і британська оборонна корпорація BAE Systems підтвердили, що ведуть переговори про злиття. Про це йдеться в спеціальному повідомленні, направленому на лондонську біржу LSE.
EADS і BAE Systems мають намір об'єднати ради директорів і менеджменти компаній, однак збережуть індивідуальний лістинг на біржах. В об'єднаній структурі акціонерам EADS буде належати 60% акцій, в той час як власники BAE Systems отримають решту 40%.
Головною причиною об'єднання стало скорочення попиту на продукцію BAE Systems і посилення конкуренції на ринку авіавиробників. "Можливий союз двох компаній дозволить створити світового лідера в області аерокосмічних і оборонних технологій з першокласними центрами виробництва у Франції, Німеччині, Іспанії, Великобританії та США", - наголошується в повідомленні BAE Systems.
Читайте також: Німеччина не дозволить Франції посилити позиції в EADS
Нагадаємо, чистий прибуток концерну EADS в I півріччі 2012 р. склав 594 млн євро. EADS працює в аерокосмічній і оборонній галузі і надає супутні послуги. До складу EADS входять літакобудівна компанія Airbus, найбільший в світі виробник вертольотів Eurocopter, а також EADS Astrium - європейський лідер у сфері космічних програм від Ariane до Galileo. EADS є найбільшим партнером в консорціумі Eurofighter, реалізує програму створення військово-транспортного літака A400M і є акціонером спільного підприємства MBDA, провідного розробника і виробника ракетних комплексів. Штат співробітників компанії перевищує 130 тис. осіб.
Чистий прибуток BAE Systems в I півріччі 2012 р. склав 474 млн фунтів. У 2011 р. компанія стала третім у світі за розміром виручки оборонним підрядником. Найбільшими ринками збуту для BAE Systems є Великобританія і США. Крім того, компанія присутня на індійському, австралійському та саудівському ринках озброєнь. Серед продуктів BAE Systems - винищувач F-35 Lightning, Eurofighter Tyhoon і авіаносець класу "Королева Єлизавета". Акції BAE Systems торгуються на біржі в Лондоні і входять в індекс FTSE 100. За даними на 2010 р., в штаті компанії полягало понад 107 тис. осіб.
Відзначимо, згідно з даними Стокгольмського інституту вивчення проблем миру (SIPRI), за експортом зброї в світі в 2010 р. лідирують США, Росія, Німеччина, Франція. На вершині списку залишається американська корпорація Lockheed Martin (продажу озброєнь в 2010р. - 35,73 млрд дол), слідом йде британська BAE Systems (32,88 млрд дол), а замикає трійку лідерів літакобудівний концерн Boeing (31,36 млрд дол .). У топ-10 входять 7 виробників із США і три європейські компанії (BAE Systems, EADS і Finmeccanica).
Україна за даними SIPRI посідала 12 рядок у світовому рейтингу експортерів зброї. Обсяг експорту України основних видів озброєнь в 2011 р., за даними SIPRI, склав 484 млн дол. Однак, варто зазначити, що на думку експертів за підсумками 2011 р. освновними імпортерами українського озброєння залишилися країни Африки. Відзначають і негативну тенденцію: більша частина продаваних виробів була спроектована і зроблена ще в СРСР.
Як повідомляли в ГК "Укрспецекспорт", портфель замовлень компанії та її дочірніх підприємств на 3-5 років, за попередніми розрахунками, становить більше 5 млрд дол.
Раніше повідомлялося, що загальна виручка від товарно-посередницької діяльності ГК "Укрспецекспорт" та її дочірніх компаній в 2011 р. вперше перевищила 1 млрд дол.